Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: çoook acil yardıma ihtiyacım var

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

çoook acil yardıma ihtiyacım var

arkadaşlar hi-fi sistemlerinin acemisiyim, ilk defa sistem kuruyorum, acilen yardımcı olursanız sevinirim,

geçen hafta amerikadan pioneer avr sipariş vermiştim, elite vsx 42 modeli, 7.1, network vs..... amerika için üretilmiş bir model, 120 volt ile çalışıyor, bu yüzden geçen gün uygun güçte 120-220volt dönüştürücü aldım, avr bugün elime geçti, fcr6000'in sadece front speakerlarını taktım ve sistemi açtım, uygun cihaz olmadığı için sadece analog dvd player, fm anteni ve component girişli tv ile bağlantı yaptım, cihaz çalışıyor fakat herhangi bir ses çıkmıyor,

böyle bir durumla karşılaşan var mı acaba? acil yardımlarınızı bekliyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

imzamdaki blog u okuyup bazı ayarları öğrenmeniz lazım.. herhalde dvd çaların sesini almak istiyorsunuz.. o zaman dvd yi arkadaki hangi girişe taktı iseniz
    input ayarlarından girişi yaptığınız cihazın ses giriş formatınıda seçmelisiniz..optik mi hdmi mi vb..

mikrofonu takıp otomatik mcacc çalıştırın..

birde pio lar ilk geldiğinde sesi 0 dır..açtınız mı?
    Düzenleyen mdmrx : 10-08-2012 at 03:13

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

avr'i televizyona aktaramadığımdan ayarlarını tam olarak yapamıyorum, yapabildiğim kadar dvd cihazı rca ile bağlayıp cihazıda ona göre ayarladım, yine olmadı, am anteni ile tunerden am radyoyu da dinleyemiyorum, hiç ses yok, hoparlörden bir cızırtı gelse yine anlayacam da o ses yok işte

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

a.m den ses gelmeyebilir..fm den geliyor mu..
    amfiyi tv ye bağladınız mı..

aldığınız dönüşrütücü cihazın ihtiyaçlarını karşılıyor mu..yanılmıyorsam 110 volt 50 veya 60 hz olmalı..
    bizde 220 volt 50/60 hz yazar ama usa da tek hz olabiliyordu sanırım..110 volt 60 hz gibi..amfi ve dönüştürücünün çıkış gücünü kontrol edin
    amfi tam anlamıyla açılıyor mu acaba..

fm radyodan bir frekans bulup hop larda doğru bağlandı ise sesin mutlaka gelmesi lazım..
    ayarlar içinde kolaylık açısından amfi tv ye bağlanmalı yoksa ufak amfi ekranını kullanmak zorundasınız..

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

bilgiler için teşekkür ederim, konuyla ilgili son durum şu,

cihaz dvd player, usb bellek vs cihazları görüyor, usb'den sinyal alıyorum fakat ses yok, dediğiniz üzere bendeki güç kaynağının frekansı ile cihazın frekansını kontrol ettim, güç kaynağı 50hz, avr ise 60hz üzerinden çalışıyor, sizce bu durum görüntü ve ses aktarımını etkiler mi? eğer böyle bir şey varsa güç kaynağını değiştirerek sorunu giderebileceğim,

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

sn mdmrx; ilgilendiğiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum
    Düzenleyen warriors_tr : 31-08-2012 at 20:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

dediğim gibi 50-60 hz uyumsuzluğu olabilir çünkü 110 volt 60 hz likleride satılıyor ve daha pahalı..
    don a nı m hab er de yazarsanız orada usa dan cihaz getiren çok bilirler..bence değiştirin
    birde watt değerine bakın..600 watt ve üstü olsun..bu amfi 500 watt a kadar güç harcayabilir..ama bu sadece 5 hop la aynı anda yüksek sesle müzik dinlemede olabilir..

duyarsızlığa gelince bende ayıp olmasın diye yazıyorum.. herhalde insanlar artık avr işini çözdüler fazla danışılacak birşey bulmuyorlarki yazmıyorlar..
    bu başlık kalabalık değil. bende yazacağım birisini takip etmiyorsam 2-5 günde bir bakıyorum..
    Düzenleyen mdmrx : 11-08-2012 at 15:02

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı