Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Merkezi sistem ve multiswitch sinyal sorunu

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    582627

Merkezi sistem ve multiswitch sinyal sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Nereye açmam gerektiğini bilemedim.
    Şimdi benim sorunum şu. Yeni taşındığım binada merkezi sistem var. 12 daireli bir bina. Her daireye bir kablo geliyor.
    Ben Sunny at-7010 d modeli uydu alıcımı bağladım. Ayarlardan uni lnb1 ve diseqC A olarak ayarladım ancak hiç sinyal gelmedi. Üstteki sinyal %15 alttaki %0.
    Bağlantıları düzgünce yaptığımı düşünüyorum. Duvardan gelen bağlantıda sorun olabileceğini düşündüm. Ancak fark ettim ki
    hotbird ve amos uydularından üçer tpde frekans var. bu üçer tp de hotbird ve amos'ta aynı kanallar.24 kanal, yani aslında 12. Sonra bir komşuya çıktım.
    Anlattım derdimi kimsede bir sorun yok dedi. daha önce burada oturan da kullanıyordu. senin alıcıda bir problem olabilir. Ayrıca tek çanak olduğunu söyledi.
    bi yazılım falan attır dedi. neyse bugün sabahtan gittim bir uyducuya. taktığı gibi benim uyduyu sinyal aldı. kanal arama yaptı 315 tane kanal buldu. Yazılıma falan gerek yok dedi.eve geldim taktım uyduyu hiç bir kanalda sinyal yok. sadece bahsettiğim 12 kanal. Yukarı çıktım next ye 10/20s sonlu, marka ve modelde bir multiswitch var. alete çatıdan 2 adet uydu bağlı. Anladım ki türksat ve hotbird. Bir de tek bir kablo bir dairenin kablosuna direk bağlı şekilde iniyor. Kablonun üstünde digitürk yazıyordu. Multi üzerinde 11 dairenin kablosu bağlıydı. bir tanesi dışarıdaydı. Benimki olabileceğini düşünüp bağladım.
    öteki kablolarında gevşek olanlarını iyice sıktım. Eve geldim hala sinyal yok.
    Alıcı üzerinden bütün lnb frekanslarını( üniversal lnb1, üniversal lnb2, c single solu, C Norm LNBF ve diğer tekli frekansları.) denedim. Bütün disecleri denedim. A,B,C,D, Motor ve usals vardı. Ancak hiçbir şekilde sinyal alamıyorum. Üç gündür durum böyle. Denemediğim kablo ayar vb. kalmadı. Multiswitch üzerindeki kablolardan hangisi benim daireme ait bilmiyorum. kabloyu bulsam nereye bağlayacağımı bilmiyorum.

Çok karmaşık ve ayrıntılı yazmış olabilirim. Kusura bakmayın ancak hiç bir detayı atlamak istemedim. Bu sorunu aşabilmek için yardım ve fikirlerini bekliyorum. Teşekkür ederim.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    582627

yok mu arkadaşlar yardım edebilecek biri?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Uydu cihazı uyducuda gösterip sizde göstermiyorsa durum farklıdır ve sizde bir şeyler denemişiniz zaten sanırım size gelen hatta iyice bir bakılması gerekiyor.Priz varsa o arızalı olabilir sizden önceki oturan belkide bir şeyleri karıştırmıştır.En iyisi işi bilen birinin kontrol etmesidir.
    Düzenleyen haydar1966 : 10-08-2012 at 00:53

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    582627

Fikriniz için teşekkürler. İşi bilen olarak sizin de kanaatiniz bu yöndeyse servis çağırıp baktırmak en doğrusu sanırım. Tekrar teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    117180

Ben size şunu ömeririm sizin uyduyu komşularınızdan birine bağlayın bir deneyin onlar lnb ayarlarını nasıl yapılandırmış sinyal 15 diğeri sıfırı gösteriyorsa multisiwicde kabloda bağlantı hatası vardı yada sizin boşta olan taktığınız giriş arızalı olabilir kabloda bir şey olabilir

6. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı