Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Akbank "artı para" tuzağına düşmeyin!

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    32625

Akbank "artı para" tuzağına düşmeyin!

Evime alacağım doğal gaz için anlaştığım bir firma bana Akbank'la anlaşmalı olduğunu, dolayısıyla Akbank axcess kredi kartına vade farksız 12 eşik taksitle ödeme yapabileceğimi söyledi.
    İster istemez Akbank'a gidip kredi kartı başvurusunda bulundum.Neticede bir miktar limitli kartım geldi.teslim aldım ve doğal gaz firmasına da iş bitimi önerilen şekilde ödememi yaptım.Buraya kadar her şey normal gibi değil mi?Bende öyle zannediyordum;
    Bir sene içerisinde de kart borcumu bir şekilde bitirdim ve kartımı iptal ettirdim.Lakin tarafıma gönderilen "Vadesiz Hesap Hareketleriniz" başlıklı hesap özeti bildiriminde 1000 TL. kullanım limitli hesap açıldığını ve her ne şekilde olduysa -218,00 TL.borçlandırıldığımı gördüm.Kredi Kartı başvurum sırasında bu vadesiz hesap açıldığından ya da açılacağından kesinlikle bilgim yoktu ve de bilgilendirilmedim.Hepimizin malumu hangi birimiz kredi başvurusunda önümüze konan ve adeta dayatılan bir sürü karmaşık çoğumuzun anlamadığı ilaç prospektüsü gibi kelimelerle dolu sözleşmeyi okuyarak imza atıyoruz ki?Sadece bir an evvel işimiz görülsün yeter mantığıyla hareket etmiyor muyuz?
    Hem kredi kartı başvurusunda vadesiz hesap açmalarının mantığı nedir? diye düşünürken bunun bir hile ile müşteriden bir tüy daha yolmanın yolu olduğunu anladım.
    Meğer kredi kart taksidim önce bu vadesiz hesaptan çekiliyormuş.Sonra ben kredi kartı taksidi diye yatırdığım para bu vadesiz hesaptan otomatik çekilen paranın yerine konuyormuş .Beni borçlu gösterdikleri -218.00 TL. de işte 1 sene boyunca vadesiz hesaptan otomatik aktardıkları paraya uyguladıkları Artı Para Kredi Faiz,Artı Para Kredi Vergi,Artı Para Kredi Fon Payı adı altında biriken ücretlerin toplamı.
    Ben şimdi ne edem?hangi taşlara başım vuram gardaşlar? Ben yandım.siz yanmayın...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

türkiyede en pis firmalarından akbank ve türkcel bol reklam icraat yok nerden bulsalarda soksalar diye ugraşırlar 10 yıl kadar calıştım akbanla bilirim kendilerini kene misali kan emici

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Türkiye'de hiç bir banka vadesiz veya vadeli hesabı olmayana kredi kartı vermez benim bildiğim kadarıyla,imzalattıkları küçük yazılı sözleşmede bu yazılıdır zaten.Bankayı korumak adına yazmıyorum.Alınan krediye müşteri ölürse diye sigorta bile yapıyorlar (sanırım şimdi yasaklandı) Kısaca diğer bankalarda aynı işleme aynı uygılamayı yapar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2011
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    564942

neler duyacaz daha bakalım.......

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    357713

akbankın müşteriyi yolma taktiklerinden biri ben toyatadan aldıgım arac icin akbanktan sözde dosya masrafsız kredi kullandım aracın kredi taksitlerini actıkları bir vadesiz hesaba yatırmamı istediler. altıncı ayın sonunda benden 48 tl kestiler bu ne diye sorunca vadesiz hesap işletim ücreti dediler itiraz ettim dilekce yazdım ben bu hesabı sadece taksitleri geri ödemek icin kullandım başkabir nedenle para yatırıp cekmedim başka hesaba havale eft yapmadım sadece kredi ödemesi için siz actınız dedim kabul etmediler koç finansda arac taksitlerini yatırmak icin havuz hesabı var oraya yatırıyorsunuz masraf falan almıyorlar dedim bizim uygulamamız böyle dediler. sonucta 3 yıl cektigim kredi icin benden 288 tl alacaklardı kredinin tamamını ödeyip hesabı kapattım ve kurtuldum..bütün arkadaşların akbantaki işlemleri icin dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    86377

Garanti bank , Teb ,, aynısını bana yaptı,,, garantiden tecrübeli olduğum için Tebden çok kazık yemeden kurtuldum..

bunu hepsi yapıyor,,,

çok uyanık olmak lazım çok..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

filans bank garanti akbank denizbank gibi sıralanırlar başı cekenler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Kredi kartı taksitlerini zanmanında yatırmadınız mı? Niye hesaptan çekilip hesap eksiye düşmüş? Eğer arada 1 gün fark olsa bile bu kadar faiz gelmemesi gerekir.
    Düzenleyen sami ertaga : 14-08-2012 at 13:03

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Anlaşılan bu bankalarla fazla haşır neşir olmamak gerekiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    86377

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Kredi kartı taksitlerini zanmanında yatırmadınız mı? Niye hesaptan çekilip hesap eksiye düşmüş? Eğer arada 1 gün fark olsa bile bu kadar faiz gelmemesi gerekir.
    borcun tamamını yatırdığım halde her ay,,, bir tane vadesiz hesap açmışlar,,, bu hesaba birde artı para tanımlamışlar,,, her ay hesaba ekstre ücreti diye birşey yansıtıyorlar 3 tl. bu böyle böyle üst üste koyuyor ,, ben tesadüfen farkettim,, her seferde benim yatırdığım parayı vadesiz hesaba alıp ,, oradan aktarma yapıyorlarmış,,,

düşünün tezgahı,, sırf hesap işletim ücreti almak için vadesiz hesap çalıştırmakta neyin nesi ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Ben de ING'den kredi çekmiştim, elden yatırıken yuvarlak olsun diye 1-2 TL fazla alıp her ay çekiyorlardı. Ben de ısrarla kuruşu kuruşuna yatırıyorum artık.

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    176267

Değerli arkadaşlar bir gün sonra kredi kartı ödemesi yaptığınız zaman para havuzda bekletiliyor ta ki bir sonraki ayın hesap kesim tarihine kadar.
    Nasıl olsa kredi kartı borcu sesssiz sedasız açılan vadesiz hesaptan çekilmiş ve tuzak kurulmuştur.
    Tabi böylece vadesiz hesaptaki çekilen paraya bir aylık faiz çalışmıştır
    Bu olayların detayına inmek lazım herşeyi çok çobuk unutuyoruz , çalışanlar elden para almıyacakmış hırsızlık olayları oluyormuş veznedarlar gasp ediliyormuş vs sebeplerle evvela maaş kartlarını soktular sonra gelsin kredi kartları "işte efendim bir ay alışveriş yapıyorsun bir ay sonra ödüyorsun" ne güzel değilmi işte sonuç ortada batı dan gelen acı rüzgar ....Ha şu hırsızlık , ve veznedarlar olayı varya şimdi ATM lere hiç mi tuzak kurulmuyor hiçmi kart kopyalanmıyor vs vs birşeyler anlatabilidiysem na ala ...
    Anlayana sivrisinek saz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    460169

hepsi aynı amaç ütmek arkadaşlar malesef:(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1098

kapattim cuma gunu akbank hesabimi kurtuldum bir bankadan daha :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Akı da karası da velhasıl hepsi bir...Bankalar,milletin cebinde kalan son üç-beş kuruşu da gasp etmek için varlar...Denizbank'dan ev almak için çektiğim kredi ile emekli maaşımı da onlara kaptırdım maalesef,daha önce Ziraat'den aldığım maaşımı illa ki oraya aktaracakmışım,yoksa kredi-mredi vermezlermiş...

Ben de krediyi aldıktan sonra,en fazla 1-2 ay Denizbank'tan maaşımı çeker,sonra tekrar eski bankama başvururum... Bu yaştan sonra hiçbir özel bankanın kahrını çekemem doğrusu...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    116557

akbank gerçekten üçkağıtçı bendede kredi kartı var ben kullanmam annem için ek kart çıkarttım annem kullanıyor ama gelen hesap özetleri ve ödemeye gittiğinde ödemesi gereken para birbirini tutmuyor henüz telefonla ulaşamadım dekontlardanda anlayacağınız gibi borç 96.72 bankaya gidildiğinde borç 99 küsür hesap özetindede hep aynı birönceki dönem borcu 124 küsür biran önce kurtulmak lazım bu akbanktan

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

banka yönetimine bakın. böyle yönetim şeklimi olur yazıklar olsun. verdikleri kredi kartını geri alıp başlarına vursunlar. ama kusura bakmasanız birazda sizde kabahat var. kredi kartını belirli bir amaç için kullanacaksınız. neden bankaya daha önce danışmadınızki. keşke danışsaydınız. neyse geçmiş olsun.

New Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    487766

Bende Akbank kredi kartı kullanıyorum,ama kredi kartı borçlarımı hesaba değil direk olarak atm üzerinden karta yatırıyorum.Bunun yüzünden kartın bağlı bulunduğu hesap hareket görmüyor,hareket görmeyince hesap donuyor ve hesap işletim ücretini banka tahsil edemiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-08-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    22409

Bu bankalar iyice cıvıttı. Borcunuzu daima son günden önce ödeyin. Millet olarak herşeyi son gün yatırma alışkanlığımız var. Son gün gelmeden direk karta yatırın.

Bizimde Garanti Bankası ile bir sıkıntımız var.

Annem kredi çekmek için Garanti Bankasına gitti. En uygun krediyi Garanti Bankası verdi. Annem banka işlerinden anlamadığı için emekli maaşınıda garanti bankasına aktarttık. Maaşından otomatik olarak kredi ödemesi yapılsın diye. Bu banka için aynı zamanda bir artıdır. Birde emekli bonus verelim dediler. Yıllık ücret yoksa verin dedik. Yok dediler verdiler. Buda banka için bir artı. Bende eve ekstre gelmesin diye e postama yönlendirdim ekstreleri. Bu da banka için bir artı.

Buraya kadar herşey normal. Kredi kartına ilk ay 5 TL üyelik ücreti yansıdı. Acaba her aymı yansıyacak derken diğer aylar yansımadı. Gerçi şimdilik halen bekliyorum ne zaman yansıtırlar diye. İşte 5 TL nin ziyanı olmaz verelim dedik. 5 TL yide e ekstre için bonus olarak verdiler. Yani birbirini karşıladı.

Kredi olayına gelince. Anneme 1 maaş hesabı açmışlar ve 2 tane ne olduğu belirsiz hesap açmışlar. Hesaplardan biri kredi hesabıymış ve ödeme yapılacağı sırada o hesaba para yatırılıyor ve oradan kredi ödemesi gerçekleşiyor. Bizde bekliyoruz ki maaş hesabından otomatik kesilecek, geri kalan maaşıda biz çekeceğiz. Annem kaç defa bankaya gitti şunu maaşımdan otomatik çekin dedi ama yapmadılar. Annem vazgeçti ve elden yatırırım artık dedi.

Neyse annem geçtiğimiz aylarda memleketine gitti. Oradan bana para yollayacak. Onda bankamatik kartı var. Bende ise kredi kartı var. Kredi kartını maaş hesabına bağlayınca, maaş hesabından para çekebilir oldum. Parayı maaş hesabına yatır ben buradan çekeyim dedim. Parayı yatırmışlar ama ben ne hikmetse göremiyorum. Sonradan çaktım manzarayı. Yanlışlıla diğer hesaplardan birine yatırmışlardır dedim. İnternet şubesinden parayı maaş hesabına aktarayım dedim ve birde ne göreyim 40 TL hesap işletim ücreti kesmişler. O an nevrim döndü. Biz sanıyoruz ki annemin hesabı maaş hesabı ve bundan kesinti olmaz. Evet maaş hesabından kesinti olmuyor ama diğerlerinden oluyor. Şubeye gittim görevli kadına söyledim. Bu hesaplar ne için açıldı dedim. Ses yok. Kredi hesabını maaş hesabına bağlayın dedim ve bağladı. Kesilen paranında iadesini istedim, merkeze yazarım dedi ve bende tamam dedim çıktım. Halen ses seda yok.

Bugünde yeni bişey öğrendim. Abim annemin maaşını çekmek için atm ye gidiyor ama para görünmüyor dedi. Beni aradı. Bende internet şubesinden baktım ki anneme gönderilen maaş kartı, maaş hesabına bağlı değil. Komediyi görüyormusunuz? :)

Neyse internet şubesinden maaş hesabına bağladım kartı. Eğer ki 1 hafta içinde kendi hataları yüzünden kesilen hesap işletim ücreti geri verilmezse o görevli kadını bankada rezil edeceğim. :)

Ben yine iyi niyetli olarak hata dedim ama bu konuyu görünce hatadır düşüncem değişmeye başladı.

Biz ki bankadan kredi çekiyoruz, maaşı bankaya aktarıyoruz ve kredi kartlarını kullanıyoru ama onlar bizi soymak derdindeler.

Siz siz olun kredi çekerken, hesap açarken, kredi kartı isterken çok dikkatli olun. Hakkınızı arayın. Tüketici haklarına gidin. Peşini bırakmayın. Biz sessiz kaldıkça bizi tavuk gibi soymaya başladılar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    480746

Artı para ozelligini sonuna kadar kullanan birisiyim. Ve cok isime yariyor.

Kredi karti ile yeni hesap acilinca
    İki hesap birlesir.

Bu bircok bankada hemen hemen aynidir.

Kart ödemesi son gününe kalirsa
    Artı paradan çekilir.
    Ha burda belki kismi bir faiz e maruz kalinmiş Olabilir.

Yanliş olan bilgilendirilmemektir.
    Ama hersekilde bildirilmesi lazimdi.
    Kac arkadasima akbank dan kart aldik hepsine ayni sekilde bilgilendirildi.

Demekki bir problem olmuş.
    Burda yapmaniz gereken
    İki hesabi birbirinden ayirmaktir..

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık