Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Pal Station Tekirdağ Yayını Sonlandı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2008
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    412724

Pal Station Tekirdağ Yayını Sonlandı

Merhaba arkadaşlar, Tekirdağ Merkez Hürriyet Mahallesinde oturuyorum. Radyo dinlemek benim için ayrı bir keyif, özellikle yabancı müzik...
    Pal Station Radyosunu yaklaşık 1 yıldır Tekirdağ'da 106 frekansında takip ediyordum. Gerek çaldıkları müzikler gerekse ses kalitesi ile fark yaratan bir radyo idi ve özellikle otomobilimde keyifle dinliyordum. Fakat 3 ay kadar evvel önce yayının netliği azaldı sonra dinlenemez hale geldi. Ayrıca 106.2 frekansına Pal FM adlı yerli müzik kanalı geldi ve gayet bet dinleniyor. (Pal Station ile bir alakası var mı acaba?)
    Sonunda 2 gün önce Pal Station web sayfasından mesaj göndererek durumu sordum ve şöyle bir yanıt aldım:

"Tekirdağ yayınımız elimizde olmayan nedenlerle şimdilik durduruldu. Umarım bu durum çok uzun sürmez ve bir an önce siz dinleyicilerimizle buluşuruz. İlginiz ve mailiniz için teşekkürler."
    Daha sonra radyonun teknik kısmına mail attım. Yanıt alamadım. (Radyonun web sitesinde frekans listesinde Tekirdağ var halen...)
    Durumun aslını bilen varsa açıklayabilir mi? Verici sıkıntısı mı? Pal FM'e frekans açmak için mi? Ekonomik sıkıntı mı?

Bir de Metro fM'de Tekirdağ'da oldukça iyi yayın yapardı bu ara yayın bozuldu gibi başka radyolar frekansı baskılar gibi, aynı durum Süper FM'de de var. Konuyu bilenlerden cevap bekliyorum. Saygılar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567422

pal station ara ara boyle sorunlari olabiliyor.ellerinde olmayan sebep olarak bence rtuk.ten bahsetmek istemisler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    461301

En iyi yabancı müzik radyolarından biri, bence tüm türkiye'de yayına geçmeli...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567422

Geldi mi yayın acaba ?

Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    328271

Yayin henuz gelmis degil. 106.2 pal fm yayini sorunsuz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    21302

Metro Fm ve Süper Fm Tekirdağ vericileri zamanında Avşa adasına çok iyi gelirdi...Şimdilerde güçleri zayıflatıldığı için zor dinlendiyordu geçen sene...Allah nasip ederse 3-4 gün sonra Avşa'da olacağım...Bende test sonuçları bildiririm...Pal Station ise geçen sene güçlü gelenlerdendi...RTÜK uyarısı ile oda zayıf güçle çıkış yapmaya zorlanmış olabilir..Zayıf güçte verici devreye girince yayın başlar sanırım...

Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2007
    Mekan
    Üye No
    328271

96 Metro FM, Tekirdağ'in hemen çıkışında çızırdamaya başlıyot.

91.8 Super fm eskiden silivriden bile dinlenirdi oda çok gücsüz.

107 joy fm herhalde 100 watt filan verici kullanıyor şehrin içinde bile cizirtılı. Eskiden 89 mhz istanbul yayını gelirdi onunda epeyce gücü azalmış.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2008
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    412724

Arkadaşlar Pal Station yayınları arada net olarak dinleniyor ama sanırım yansıma yayın. Yarım saat içinde tekrar bozuluyor sanırım atmosferdeki değişiklikler yayını başka yerden yansıtıyor. Süper ve Metro FM yayınları da dediğiniz gibi cızırtılı. Bu radyoları en merkezi yerlerde Hürriyet Mahallesinde dinlemek imkânsız hale geldi. Radyo dinleme zevkimizi de elimizden aldılar sonunda. Ama bazı radyoları her yerden çok net dinleyebiliyoruz. Peki bu verici kısıtlamaları sadece bu konuştuğumuz radyolar için mi geçerli? Frekans ve verici planlamaları yapılırken coğrafi şartlar (örneğin şehrin düzde ya da çukurda olması) engebe durumu hesaba katılmıyor mu? Bu aksaklıkların sorumlusu kim? Bir radyo dinleme zevkimiz vardı onu da elemizden aldılar. Sonunda arabada mp3 dinleyeceğim galiba :(

Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2007
    Mekan
    Üye No
    328271

Pal Station 106 mhz yayını Tekirdağ'da yeniden gelmiştir. Fakat verici gücü eskiye nazaran %50 düşük gibi...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567422

Duzeltirler onu eğer teknik ekibe telefon acarsaniz veya mail atarsaniz.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı