Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Merkezi sistemden kabloyu switch tarzı bir sisteme bağlamak

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    549300

Merkezi sistemden kabloyu switch tarzı bir sisteme bağlamak

Merhaba üstadlar

Dsmart üyeliğim vardı birde digitürk üyeliği aldım, merkezi sistemden tek bir kablo geliyor. Aynı anda 2 cihazı birlikte kullanamayacağım için maç olduğu zaman digitürkü diğer zamanlarda dsmartı kullanmak istiyorum, sürekli tak çıkar olayı biraz sıkıntılı olacaktır. Nasıl bir ekipman ile gelen kabloyu switch tarzı birşeye bağlayıp ordan çıkan 2 kabloyuda 2 cihaza bağlayıp ikisi arasında seçim yapabilirim kolay şekilde? Cihazların 2 sininde açık durumda olması lazım fiş tarafı çok karışık çıkar tak olayının olmaması lazım.

Yanlış anlaşılma olmasın istediğim şey klasik konu olan merkezden gelen tek kabloyu 2 cihazda aynı anda çalıştırmak değildir, aynı anda tek cihazın çalıştırılacağı ama kablo tak çıkar olayının olmayacağı bir sistem arayışındayım.
    Düzenleyen Fright : 08-08-2012 at 17:23

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10486

bu işi en sorusuz olarak d smartın receiverinin arkasındaki lnb çıkışından kısa kablo yapıp digiturkun lnb in kısmına köprü atman lazım.dsmartı izlerken digiturku kumandadan kapaman lazım ,yani hangi receiveri kullanacaksan diğeri kumandadan kapalı konumda (stand by) olacak.istersen scart kablosunuda köprü gibi atlama yapabilirsin veya tvnin arkasında 2 scart çıkışı varsa kullanablilirsin kolay gelsin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    549300

Scart yok üstad, televizyon led, hdmi ile bağlı.

Dsmart cihazından tek lnb girişi var, digitürk daha kurulmadı ama humax 9503 cihaz gelecek ondada tek lnb çıkışı var. O iş yatar yani.

Şimdilik geçici çözüm olarak merkezden gelen kabloyu splittera bağlayıp, 1 er metrelik 2 ayrı kabloyu dsmart ve digitürk cihaza bağlayıp hangisini izleyeceksem splittera onu bağlayacağım, işte keşke o splitterda bir anahtar olsaydı 1-2 şeklinde ve bende ordan seçim yapabilseydim ama öyle bir ürün bulamadım.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    433438

Yaw pek anlamam ama diseq switch vs seylerle olmazmi?

Sonucta ayni anda acmayacaksan bi sikinti olacagini sanmiyorum, ama tabiki daha tecrubeli ,isi bilen arkadaslar cevap verecektir

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10486

tamam dostum dediğin gibi yap,zaten birini kapadıgın zaman illa kalkıp elinde diğer kabloyu takmak zorunda diildiz sana sorun yaratmaz.sadece tvnin kumandasından hdmı ler arası geciş yaparsın

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2010
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    549300

Onuda düşünmüyor değilim, aslında dsmart türksat, digitürk eutelsat yayını alacak tek fark tek kablodan alması. Cihazları aynı anda bağlayıp biri kapalıyken diğerini açsam acaba sıkıntı olur mu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10486

hiç bi sıkıntı olmaz o şeklilde kullanabilirsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    117180

Ben bu konuya bakarak disecle denedim Merkezi sistem kullanmıyorum sadece denemek istedim iki çıkışlı disec vardı atıl durumda kullanmıyordum çanaktan gelen kabloyu out kısmına bağladım diğer iki kabloyu disec 1-2 ksımına bağlayıp birini d-smarta birini digitürke verdim sonuç vertical kanallar birinde çalışıyorsa öbüründe çalışmıyor diğerinde horinzantal çalışıyorsa öbüründe h kanal çalışmıyor standbayda olması yetmiyor fişten çekmek lazım acaba sipliterde yapsak yinemi aynı sonucu alırız
    Düzenleyen mahsus : 16-08-2012 at 01:33

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10486

splitterla yapsan aynı şey olmaz.birini standby alıp diğerini açsan hiç bi sorun yaşamassın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    60855

ben splitter ile denedim ama olmuyor. İki kutudan biri stand by da olsa da diğeri sinyal problemi gösteriyor. Merkezi sitemden gelen 2 uydu sinyalini ayıran bir aparatın olması lazım bu işi çözmek için....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı