Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: yazlık evin bahçesi

Starting Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    122412

yazlık evin bahçesi

Merhabalar... Marmaris'in bir köyündeki yazlık evimin 180m2 bahçesini çim yaptım,3-4 sene sonra,yazdan yaza gidilince,haliyle yabancı otlar kapladı.Bunları biçtiriyorum,ilaçlıyorum ama her sene daha da çoğalıyor.Bu otlardan kurtulmak için aklıma şöyle bir fikir geldi, sizlerle paylaşmak istedim.Toprağı belleteyim,sonra tüm bahçeyi naylon örtü ile kaplatayım,bu naylonun üzerine 10 cm.kadar kalınlıkta toprakla örteyim ve dayanıklı çim ekeyim.Naylon örtüyü hem alttan gelecek otlara hemde kışın binaya su akıntısı ve rutubet yapmaması için düşünüyorum.Bahçe duvarı kenarlarında 6-7 ağaç var o kısımlara naylonla kapatmayayım diyorum.Yapacağım bu uygulamada mahzurlu bir şeyler olabilirmi,veya başka önerileriniz olabilirmi,fikirleriniz paylaşısanız memnun olurum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mustafag09 Mesajı Göster
    Merhabalar... Marmaris'in bir köyündeki yazlık evimin 180m2 bahçesini çim yaptım,3-4 sene sonra,yazdan yaza gidilince,haliyle yabancı otlar kapladı.Bunları biçtiriyorum,ilaçlıyorum ama her sene daha da çoğalıyor.Bu otlardan kurtulmak için aklıma şöyle bir fikir geldi, sizlerle paylaşmak istedim.Toprağı belleteyim,sonra tüm bahçeyi naylon örtü ile kaplatayım,bu naylonun üzerine 10 cm.kadar kalınlıkta toprakla örteyim ve dayanıklı çim ekeyim.Naylon örtüyü hem alttan gelecek otlara hemde kışın binaya su akıntısı ve rutubet yapmaması için düşünüyorum.Bahçe duvarı kenarlarında 6-7 ağaç var o kısımlara naylonla kapatmayayım diyorum.Yapacağım bu uygulamada mahzurlu bir şeyler olabilirmi,veya başka önerileriniz olabilirmi,fikirleriniz paylaşısanız memnun olurum.
    hocam hiç uğraşmayın bence.yabancı ot bu toprağın öz evladı ne yaparsanız yapın her sene mutlaka çıkar..ot ilacı round up alarak çözüm sağlayabilirsiniz veya çapa yaparak..toprakta bellenmiş olur..

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

haberim olsaydı bu gün oradaydım bakardım ama bir ziraatçiye git bu tip ilaçlara bazen kıllık yapıyorlar reçete soruyorlar .

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı