Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Uydu YUV (Tos) çıkışından kablo ile 100 metre görüntü aktarılabilir mi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-07-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21214

New Icon22 Uydu YUV (Tos) çıkışından kablo ile 100 metre görüntü aktarılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar,
    Daha önce Dijital uydu alıcısının scart kablosunu televizyonuma verip Tos (YUV) çıkışını da diğer odaya 15 metre kablo hazırlayıp sorunsuzca ses ve görüntü aktarmıştım ikinci televizyona.

Şimdi benzer görüntü aktarımını yaklaşık 100 metre uzağa yapmam gerekiyor ancak bu kadar mesafede kaliteli bir görüntü aktarım kablosu ile (CCTV kamera kablosu) görüntü ve ses aktarmak sizce mümkün olabilir mi? Daha önce deneyen oldu mu merak ediyorum.

Normalde güvenlik kameralarının çıkışları da Tos fiş şeklinde 100 metreden daha fazlaya görüntüyü defalarca aktardım ancak sinyal yapı ve kalitesi açısından kamera ile uydu YUV çıkışı fark eder mi bilmiyorum.

Benzer deneyimleriniz ve önerileriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum. ilginiz için teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153316

merhaba ben geçen sene lale çıkışdan rf modulatöre vermişdim. modülatörden de önceden hazır döşenmiş olan cat5 kablosunu dörderli iki guruba ayırarak 90 metre kadar bir mesadefeye orjinale yakın görüntü vermidim.

şimdide cctv 4+1 kablosundan 70 metre mesadede iki kamerayı tek kablo üzerinden geçirmeyi deniyecem. daha doğrusu test etmeden kalbo sıvanın altında kaldı. umarım cctv 4+1 kablo aynı anda iki kamera görüntüsü aktara bilirim

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı