Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Pioneer Elite VSX-42 7.1-Channel Network Ready AV Receiver

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

Pioneer Elite VSX-42 7.1-Channel Network Ready AV Receiver

bu avr'i alan, kullanan, dinleyen, beğenen & beğenmeyen, artı ve eksilerini yorumlayan arkadaşlar var mı acaba? bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

cihazla ilgili sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim,

tv'i amfiye nasıl bağlayıp ses alabilirim, amfide 6 tane hdmı girişi 1 tane hdmı çıkışı var, hdmı girişlerinde dvd-game-video-sat- dvr-bd olmak üzere 6 giriş mevcut, bunlarla tv'e bağlanmaz heralde, bu arada samsung marka led tv kullanıyorum, tv'de 3 tane hdmı var, amfideki hdmı out ile tvdeki hdmi bağlantısını yapıp amfiyi açtığımda tv'deki ses hemen kapanıyor fakat amfiden ses gelmiyor, bunun nedeni ne olabilir, hdmı ses aktarımında kullanılmaz mı? tv'deki sesi amfiye veren başka bir yol var mı?

bilgi vereceklere şimdiden teşekkür ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    89277

Slm
    Receivers icinden cikmadiginiz icin ses alamasiniz Receiver bagli olanlardan istediginiz sekilde ses alirsiniz.
    Pioneer 3D VSX-920 Receivers 7+1 kullaniyorum Samsung led var baglantim bu sekilde oldu samsungun icinden cikanlari insahla atmamisindir Analog ve Digital ses formatini baglamak icin ufak aparatlar olmasi lazim Tv arkasinda hdmi"lerin oldugu yerde ses cikislari var Digital ses almak istiyorsaniz Optisk ses kablosu baglamaniz lazim, fazla pahali bir sey degil.
    Kolay gelsin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

sayın farsan bilgilendirme için teşekkür ederim,

az önce amfiyi tv'e
    1) HDMI
    2) optical out
    3) video out ( RCA )
    4) L-R audio (RCA ) kabloları ile bağladım, şimdi ses alabiliyorum, fakat bunun hangisinden kaynaklandığını anlayamadım, evde misafir olduğu için şimdi detaylı sök-tak da yapamayacağım,

şimdi diğer merak ettiğim konu: bendeki amfi ile sizdeki 920 az çok benze özelliktedir, amfi menüsünü tv'den nasıl görebiliyoruz, üsteki bağlantılar olmasına rağmen menüyü tv'e aktaramadım, siz bunu nasıl yapıyorsunuz?

diğer benzer amfi kullanan arkadaşlardan da yorumları sabırsızlıkla bekliyorum

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

diğer bir merak ettiğim konu ise: amfideki sat/HDMI girişi ne işe yarıyor, bendeki minix hd cihazı amfiye HDMI ile bağlasam tv'den görüntü amfiden ses alabilirmiyim?????? ( not: minix hd'de sadece 1 adet HDMI mevcut )

Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    10-12-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    405377

Sevgili warriors-tr
    Öncelikle size hocam tv ye bağladığınız tüm kabloları sökün . Avr De mantık tüm cihazların avr ye girip tek bir çıkış ile tv ye bağlanması bu arada ses lerin avr de işlenip bize daha güçlü yada surround olarak iletilmesidir bu bağlamda hdmı girişlerin üzerinde yazanlara kafanızı takmayın sat demek satalite yani uydu demektir ama siz illa oraya uydu gireceksiniz diye bir şey yok neticede tüm hdmı lar aynı işe yarar adamlar numaralandırmak yada isimlendirme ihtiyacı duyuyorlarki çok normal çünkü avr nin önünde giriş kaynaklarını değiştirirken arkada neye giriş yaptığınızı bilerek seçim yapıyorsunuz bu sayede sistemde bir hiyeraşi oluyor . Şimdi Siz ilk olarak Bir HDMI kablo alıp AVR nin HDMI OUT yazan kısmından tv nizde herhangi bir hdmı girişine takın sonrası artık elinizde kaçtane cihazınız varsa tek tek avr ye girmeniz ve önden değiştirerek kaynak geçişlerini sağlamanız nu sayede tv de giriş kaynağı değiştirmeden avr den kolay bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz . Eğer takıldığınız bir yer olursa 0532 360 19 79 dan bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum .

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

sayın osedan, mükemmel açıklamalarda bulunmuşsunuz, çok teşekkür ederim, ilk fırsatta tüm kabloları söküp dediğiniz gibi yapacağım,

merak ettiğim diğer bir konu: hdmı bağlantılı cihazlar için ok, peki bu anlattaıklarınız rca bağlantılı cihazlar için de geçerli mi , yni cihazı receiver'e rca ile bağladım, yine tv'den ses ve görüntü alabilirmiyim?

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

sistemle ilgili ciddi bir sorunum var, yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim, sorunum şu:

netradio için internete ethernet kablo ile bağlanıyorum, bazen radyoları sorunsuzca dinliyorum, fakat zaman zaman modemde ethernet ışığı yandığı halde netradio açtığımda tv'e hiçbirşey aktaramıyorum, avr cihazında ise ''please wait'' şeklinde bekliyor, pandorra veya favori kanallara dahi girmiyor, sorun ne olabilir, konuyla alakalı yardımcı olursanız sevinirim

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı