Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: acill yardım...

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Üye No
    674

acill yardım...

goldmaster sat 7300 cl+i****o modul var elimde...bu alet eurosportları cözmuyo diye yeni yazılım yuklemeye karar verdim...dun de bi kablo bulup bu işi hallettim...uydu alıcıyı bagladıktan sonra resetlemeden once eurosportu cozuyomu diye merakımı gidermek istedim ve cozmeyen bi kac kanalın cozuldugunu gorunce bende fabrika ayarlarına don moduna ayarlayarak talimatlardaki son işlemide yerine getirdim..ama ne olduysa ondan sonra oldu...turksatı goren alet hotbirdde uydunun bulunamadıgını gosteren o işaret yanıp sonmeye basladı...butun tpleri denedim ama nafile...sanki uydu baglanmamıs..yok bole bi uydu...bende elimdeki analog alete kabloyu bagladım...orda tv polonia ve france 5 gorunce kabloda sorun olmadıgını dusundum..1 saat sonra gene denediğimde bu sefer analogtaki hotbirdimdeki kanalları bulamadıgımı farkkettim...cıldırcam :eyecrazy: arkadaslar lutfen bilgisi olan biri bi mesaj bırakırsa cok sevinecem...simdiden tesekkurler....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    110

Arkadaşım sistemin motorlu mu? yoksa sabit antenlerin mi var? Ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Üye No
    674

sabit anten var...bu arada ugrasırken aalıcının lnb girisiyle oynarken birden sinyal aldım hotbirdden...tamam bu sefer halloldu derken hotbirdden turksata gecerken de bu sefer alıcı turksatı gormuyor...lnb nın orayla oynayıp yani takıp cıkarrırsam eski halini alıyo...kabloyada baktım herhangi bir sorun yok...sabahtan beri ugrasıyom...zavallı farelerin labirentte neler cektiklerini anlayabiliyorum valla :))) bi cevabı olan varsa yardımlarına muhtacım.......

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    61

senin canakmi cift canaksa dieseg ayarlarini kontrol et baska birsey degildir tahminimce birde cihaza gore dogru yazilimi sectigine eminmisin cunku onlarin yazilimi 1 MB li ve 2 MB li olarak degisiyor selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Üye No
    674

cift canak var ama motor kullanmıyom...sabit anlıcan....ayarlarda bir problem yok ondan eminim de goldmasterin siteden ve daha once sahin elektronikten yazılımı indirmistim...1 mb lık biliyorum ama genede bi daha bakmakta yarar var...bunu nasıl anlıyabilecegimizi bilen var mı benim yukledigim de 10.41.65 gibi bisi yazıyo...ana sitede sadece bu var...sahin elekt. ise bi degişigi daha var....umarın yanlısı yuklemedim...bizim alet 1 mb.lık olması lazım....

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109

merhaba graccus20
    Korkarım yanlış olanı yüklemişsin.diyerini yüklesen düzeldiğini göreceksin.11.01.A5 olanı

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109

Ayrıca 7300'lerde 2mgbyt yok.hepsi 1 mgbyt...Sadece cihazın içeriği farklı üretilmiş. Bu sebep ile Hw'ler farklı

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    75 Ardahan
    Üye No
    674

valla onuda yuklemeye calıstım ama hata verdi...hardware hatası verdi kotu ingilizcemle anladıgım kadar...annamadım nası bi iştir....hotbirde gecmek için lnb kablosunu cıkarıyom. tekrar tuksata gecmek için bi daha lnb gablosunu cıkarıyom.. biyerde buyuk bi hata yaptım ama nerde anlıcaz..ben daaha cozemedim....

New Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1285

sen öncelikle gold master 1.mb yazılımını modeline bak ve onu indir daha sonra bilgisayardan gm 28 ile yükleyeceksin bu yazılımda zaten var sitesinde bunları indirdikten sonra dosyayı göster ve new binnary yazan kısma şifre yazacan supervisior mode açılacak ondan sonra yazılımı atabilirsin çanak çiftsede disq ayarlarını yapman lazım doğru şekilde gösterdiğinde sorun kalmayacaktır..7300 1mb yazılımdır buna 2 mb atarsan flash yanar o zamanda servis yolunu tutarsın..

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    6863

megastar 800 cı model makınaya h/w si 12.01.a5 sunny 12.01.a5 yazılımı attım makınayı açınca tek nokta halınde kalıyor ne yapmam gerekır acilen yardım

Banned Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2004
    Üye No
    25203

arkadaşım telaş etmene gerek belkide cihazının LNB ayarları bozulmuştur istersen onları bir kontrol et sorununu okudum ve ben oradan şüpelendim yanlış yazılım olsa cihazın açılmaz ön displayda tek nakta kalırdı

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    836

alikaya kardeş! aynı yöntemle orijinal yazılımı geri yükle cihazı tek noktadan anca öyle kurtarabilirsin. saygılar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı