Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: 2012de kaos

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2459

2012de kaos

Akşam Gazetesi yazarı Serdar Turgut, Güneş Sistemi'nde bilinmeyen 10. gezengenin dünyaya her 3661 yılında bir yaklaştığını ve kaoslara yol açtığını belirtti. ''Yeni Dünya Düzeni''nin bu kaostan sonra kurulacak dünyayı kasttetiğini yazan Turgut, 10. gezegenin 2012 yılında dünyaya yaklaşacağını öne sürdü. NASA'nın bu gerçeği bildiğini ve sakladığını belirten Turgut, Amerika'nın kaostan sonrası için hazırlık yaptığını ve dünyannı su ve enerji kaynaklarını kontrol altında tutmaya çalıştığını iddia etti.
    Büyük kaos beklentisi var

İki gündür dünyaya hakim olan güçlerin başlatmış olduğu Büyük Savaşa giden sürecin anlamını çözümlemeye çalışıyorum.

Önceki yazılarımda akla ilk gelen rasyonel nedenlerin de bu gelişmede rol olabileceğini ancak olan biteni anlamamızda yeterli kalamayacağını göstermeye çalıştım.

Çünkü güç sahipleri bu gibi yeniden paylaşım savaşlarında daha önce görülmedik bir aceleyle, neredeyse panik içinde hareket ediyorlar ve rasyonel düşünce sınırlarını zorlayan bir acımasızlıkla bir yerlere varmaya çalışıyorlar.

Bu davranış biçiminin iki türlü açıklaması olabilir.

1- Bilim adamları bugüne kadar görülenlerden boyutu hayli farklı olan bir doğal afet olacağını tespit ettiler. Dünyadaki siyasi güç dengelerini de değiştirecek boyutta olacak bu doğal afet, örneğin bir büyük kuraklık öncesinde güç sahipleri pozisyon alarak kendi hakimiyetlerinin devamlılığını garanti altına almaya çalışıyorlar.

Ya da, ki bu da aynı sonuca bağlanmaktadır, şöyle bir gelişme var:

2- Çok eski dönemlerden bu yana bilinen, çok az sayıda insanın bilgisi dahilinde olan, dünyanın tümünü etkileyeceği bilinen bir Büyük Kaosun zamanı yaklaşıyor. 1984 yılında ilk kez resmen tespit edilmiş yaklaşan tehlike son yıllarda bilimsel açıdan daha da netlik kazandı. Bu yüzden de büyük afet döneminde dünyanın düzeninin tamamen kontrol altından çıkmaması içim hakim güçler şimdiden harekete geçtiler. Büyük Kaos vakti gelmeden şimdiden kontrollü stratejik kaoslar çıkararak alt üst oluş döneminde kontrol altından çıkması beklenen dünya bölgelerinde hakimiyetlerini zorla kurarak, vakit geldiğinde dünya düzen hiyerarşisinde büyük bir değişiklik olması riskini azaltmaya çalışıyorlar. Aceleleri, panikleri ve şiddet içeren saldırganlıkları da bundan kaynaklanıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6259

ahir zamandır olabilir.çanaklara bişey olmasında.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2459

Çanaklara birşey olur mu bilemiyorum ama mantıklı geliyor. ABD , Irak'ı işgal için baştan öne sürdüğü mazeretleri şimdi kendi yalanlıyor. Kendi kendini haksız çıkardı.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2906

AB ye girince

Pek olacakmış gibi gözükmüyor ama oldu diyelim, Allah söyletiyor olsun,takribi olarak mesela 2018 yılı gibi AB'ye girmiş olalım. Neler konuşulur, neler yazılır çizilirdi acaba o günün sabahında?

''Anaaaa! Ülke bomboş. Kimse yok. Hanııııııımmm, çocuklaaaaar! Nerdesiniz laaaaaannnnn? Sokaklar, evler....Allah'ım ben uyurken AB'ye mi girdik yoksa? Heeeeeeeey beni de bekleyin ulaaaaan''
    ''Artık bizim buralar hep Avrupa oldu di mi? Bi dakka şimdi, misal ben eve telefon edince Avrupa'yı aramışım gibi mi yazıcak yani şimdi?
    ''Bayrak kalktııııaaa. Bayrak kalktııııaaa! Türkiye girdiiiiee! Avrupalı olduuuoo...Kim olduuuooo...''(Ercan Taner )
    ''Yok abi vardır bunda bir iş. Kamera şakası falandır. Bence el sallayalım şu meteroloji uydusuna. Yemezler!''
    ''AB bayrağı sarı-lacivert abi, UltrAslanlar olarak biz girmiyoruz. AB değil FB o...Bu oyuna gelmeyiz. Giren girsin.''
    ''Abi girdik te benim karnım gene aç abi. N'oldu ki şimdi yani?
    ''Ben sevinemedim be abi. Ne bileyim sanki insan elde edince değerini yitiriyor sanki bir şeyler. AB'den çıkmalıyız bence.''
    ''Uzun ince bir yolun sonuna geldik. O yolu biz A..P olarak duble yol yapsaydık na.. girerdik!''
    ''Oh be. Artık sahte yeşil kırmızı pasaportlarla kaçma dönemi bitti. İstediğim yere gidebilicem. Serbest dolaşım hakkım var.''
    ''Girdik işte be girdik. Ben dememişmiydim? Ama burda kimse yok. HEEEEEY! Ulan herkez gitmiş.
    ''Giren çıkan AB'ye. Hehehehe!''
    ''Avrupa Birliği'ne girmeseydik, Gençlerbirliği'ne üye olacaktık hepimiz. Zaten genç nüfusumuz yüzünden bu kadar geç aldılar bizi! Hepimiz yaşlandık anasını sata..ım!''
    ''Avrupa Avrupa duy sesimizi! Pardon abi duyuyorsunuz biliyorum, bağırmam bir daha, alışkanlık işte.''
    ''Eeee, AB'ye de girdik. Hedef kalmadı önümüzde! Şimdi nereye girmek için çabalayacağız? ABD'ye girmek için mi?''
    ''AB'ye mi girdik? AB ne ya? Valla hatırlamıyorum oğlum, çok uzun zaman geçti. Hayal meyal öyle birşey hatırlıyorum ama.''
    ''Hadiiiii, Aksaray-Amsterdam, Aksaray-Amsterdam! Kalkıyooooo!''

muahahahahahah

bu türkiye içindi...

nasıl çok güldünüz mü
    Düzenleyen ab1601 : 27-10-2004 at 17:54 Sebep: İKİ DEFA YAZDIMDA BU FARKLI OLSUN İSTEDİM

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2906

Beklenen büyük felaket 2012'de!

Beklenen büyük felaket 2012'de!

GÖKYÜZÜ FELAKETLERİ SENARYOSUNDAN...
    2012: Beklenen felaketin tarihi. Bir kısım insan bu yılda gelecek felaketlerden korunmak için kaçış planları hazırlıyorlar, kendilerine tapınaklar hazırlıyorlar. Hatta güvenli ve sağlam evler Türkiye'de bile kurulmaya başladı. Bu grupların arasında bilgisayar uzmanları, öğretim üyeleri de bulunuyor! Hollywood tarzı bir kurgu hemen gözlerinizin önüne gelebilir, ama onlar son derece ciddi! Felaketten kaçış için geriye sayım başladı...

MARDUK HAKKINDA BİLGİ

2012'de Dünya'ya yakın bir geçiş yapacağına inanılan Marduk adlı gezegen, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bir cemaat oluşumuna neden oldu. Cemaat, felaket yaratacak gezegenden kaçış planları hazırlıyor. Üyeleri arasında İç Anadolu Bölgesi'nde sığınak projesi hazırlayanlardan, Antalya'da güvenli tepelerde sağlam evler kurup yaşayanlar bile var.

2012'de Dünya'ya yaklaşacağı iddia edilen Marduk gezegeni meselesi, aslında otoritelerce kesinleşmiş bir bilgi değil. Ancak güneş sistemimizde, bilinmeyen diğer bir gezegenin varlığı, Amerikalı astronomlarca 1972'de kağıt üzerinde hesaplanmış, 1984'te, 'kütlesi Dünya'dan çok daha büyük ve koyu kırmızı renk veren bir gökcisminin Pluton'un yörüngesi dolaylarından sisteme girmekte ve hızla yaklaşmakta olduğu NASA tarafından tespit edilmiş.

M.Ö. 3100 yılı civarında ortaya çıkan Maya, Mısır, Sümer Harappa ve Minos gibi eski dünyanın öncü uygarlıklarına ait kayıtlarda ortaya çıkan Marduk, 3661 yılda bir dünyaya yaklaşıyor. Ve her yaklaştığı dönemde doğal felaketleri beraberinde getiriyor.

Burak Eldem'im kitabına göre İ.Ö. 1649 yılında Doğu Akdeniz'de başlayan bir deprem dalgası, bütün dünyayı sarstı. Ege'de, güçlü Minos Krallığı'nın görkemli kenti Akrotiri yerle bir oldu, Girit ve Kıbrıs defarlarca sallandı, tsuramiler Lübnan dolaylarındaki Byblos'tan, Mısır'ın delta çıkışındaki yerleşimlerine dek bütün Akdeniz kıyılarını vurdu.

Dünya'ya, 3661 yılda bir yakın geçiş yapan Marduk isimli gezegenin yeni randevusunun 2012 yılında gerçekleşeceğine inananlar bir araya gelerek, kaçış planları hazırlıyorlar. Hollywood tarzı bir kurgu hemen gözlerinizin önüne gelebilir, ama son derece ciddiyiz. Bizden ziyade onlar ciddi. Aslında her ne olduysa, Burak Eldem isimli rock program yapımcısı, popüler kültür yazarı, ama eski çağ tarihi meraklısı bir bağımsız araştırmacının yazdığı ''2012: Marduk'la Randevu'' kitabından sonra oldu. Dünyanın sonu ve ''kıyamet teorileri''nin birbirinden acayip tarikatların arttığı, küresel ısınmanın, büyük iklim değişikliklerinin, Florida'da hayatı altüstü eden kasırgaların ardından insanlar en akla yatkın, elle tutulur teorinin peşine takıldılar.

Tüm dünyada Marduk korkusuyla yaşamını değiştirme ve Marduk'un tehlikelerinden kendini koruma temeli cemaatler oluşlmuş durumda. Bu cemaatlerin ortak paylaşım alanı internet ortamı. İnternet ortamlarının biri Türkiye'de.
    ''Marduk 2012'' isimli internet bilgi paylaşım ortamında son 2 aydır Marduk tehdidine karşı hayata kalma yöntemleri tartışılıyor. İş bir fantastik beyin fırtınasını çoktan aşmış durumda.Öbek Öbek Marduk'a inananlar güney bölgelerinde kendilerine güvenli evler hazırlamış durumdalar.

Marduk Özmen: Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi

''Marduk büyük felaketler getirecek''

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi olan halil Özmen, Marduk'tan korunmak için yönünü Antalya'ya çevirenlerden. Özmen, konuyla çok daha bilimsel ilgileniyor.

''Ben 40 seneye yakın zamandır bilimkurgu, 30-32 senedir Eric Von daniken'in yazdıklarına benzer konular ve 25 seneyi aşkın bir zamandır spiritüel konularla iligii kitaplar okuyorum. Çok uzun zamandır uzaylıların varlığına ve dünyayı ziyaret ettiklerine inanmışımdır. Son 15 senedir okuduğum bazı kitaplardan da, bir felaket olabileceği sonucunu çıkardığım için, sazı şeyler düşündüğüm ve yardımcı olacağını tahmin ettiğim bazı girişimlerde bulundum.

Marduk geldiğinde olabilecek çok büyük doğa felaketleri ve bunlardan korunma yöntemleri şöyle sıralanabilir:

Dünyanın dönüşünün yavaşlaması veya durması.

Önlem: Bunun etkilerini tahmin etmek çok zor. Eğer dev rüzgarlar (örneğin saatte 200 km üzerinde,) fırtınalar, kasırgalar veya muazzam hortumlar olacaksa, bunun önünde durmak imkansız gözüküyor. belki bir yeraltı şehrine sığınmak çare olabilir. Örneğin İç Anadolu'da bulunan yeraltı şehirleri gibi.

Deniz sularının yükselmesi, tsunamiler, seller.

Önlem: Deniz seviyesinden yukarılarda ve vadi içlerinden uzakta olmak. Geniş bir yayla veya dağ yamacında yaşamak.

Volkanik aktiviteler.

Önlem: Pasif ve aktif yanardağlardan uzakta olmak.

Depremler

Önlem: Mümkün olduğunca daha güvenli deprem kuşaklarında bulunmak.

Kuraklıklar.

Önlem: Su kuyusu kazmak.

Büyük doğa olayları olduğu zaman:
    1-Elektrik, su, gaz gibi şebekeler çökecek ve çalışmayacaktır.
    2-Her türlü servis hizmetleri, yani gıda ve diğer yaşam destek maddelerinin taşınması ve satılması, tamamen çökecektir ve yapılmayacaktır. Bunlar göz önüne alınarak, elektriğe ve gaza gereksenim duyulmayan bir düzen oluşturmak gerekir. Kendi suyunuzu elde edebileceğiniz bir su kuyusunun, su gelebilecek uygun bir yerde yapılması gerekir. Beslenmek için, bir miktar dayanıklı besin maddesinin (konserveler, fasulye, makarna vs. gibi uzun ömürlü besinler) depolanmasının yanısıra, bazı meyve ve sebzelerin yetiştirilmesini bilmek/öğrenmek gerekli. Önceden meyve ağaçları dikilmiş ve büyütülmüş bir yerde bulunmak bu açıdan önemli.

Kaynak: Tempo

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    5106

iki kere aynı konu açmışsın ..

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Bu "Kuş gribi" salgınıda bu Senaryonun bir parçasımı acaba ?

insan paranoyak oluyor walla....2012 'ye de bir şey kalmadı...

Hadi hayırlısı bakalım... inşallah bu kaos hikayesi saçmalıktan başka bir şey değildir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Kendi ülkelerinde ki bir kasirgayla basa cikamadilar. Önce kendilerini kontrol etsinler 2012'de sonra sira diger bölgelere gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    12778

Bu konuyla ilgili bir kitap var. Burak Eldem'in "2012 Marduk'la Randevu" adlı kitabı konuyla ilgili oldukça ilginç bilgiler veriyor. Merak edenlere tavsiye edilir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-11-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    39049

bu senaryolar yeni değil eskiden beridir gündemde allah sonumuzu hayr eylesin..
    amin..

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2005
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    91299

2012 ye fazla birşey kalmadı....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    105535

bunu bir kaç yıl evvel o gezegen bulunmadan evvel bir türk yazar söyledi bu da ondan alıntı yapmış 2012 kayıp gezegen mardukla randevu kitabın adı ama yazarını şuan hatırlayamıyorum. orada anlattıkları ile burada kiler bire bir uyuşuyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı