7 sayfadan, 4. sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 122 mesajdan 61 ile 80 arası

Konu: Modem + Server ayarları ile ilgili sorular, problemler. Lütfen başka konu açmayınız (2)

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

geçen hafta aldığım cihaza server yükleyemiyorum,

192.168.1.102:8080 den Network Configuration geliyor, bilgileri yazıyorum update diyorum ama kaydetmiyor cihaza,

cihaza manuel girmek istedim orada da sunucu adresini girip ok deyince tüm sunucu adını ################ şeklinde kaydediyor .

nasıl çözebilirim bunu acaba ?

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50316

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi oasis30 Mesajı Göster
    teşekkürler arkadaşlar. 192.168.1.1 pc den girip yapyorum. başka bi sorun oldu ,, taşındık telefon yok binada.Cep telf. internetini bilg. paylaşım ordan lan kablosuyla hdbox giriyorum. takılma çok oluyor... bağlantı en az kaç olmalı,, bende vodafonun limitsiz cepneti var 7,99 luk varya beleş olan :) 126 kbit hız. yetmesi gerekmiyormu altı üstü ccam
    bende vodafonun limitsiz cepneti var 7,99 luk gayet iyi hiç bir sorun yok yeterki 3g bağlantı olsun edge değil hattaa ps3 bile oynuyorum (server la alakalı olabilir )
    Düzenleyen baracuda10 : 21-05-2012 at 19:08

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    570991

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tyll Mesajı Göster
    geçen hafta aldığım cihaza server yükleyemiyorum,
    192.168.1.102:8080 den Network Configuration geliyor, bilgileri yazıyorum update diyorum ama kaydetmiyor cihaza,
    cihaza manuel girmek istedim orada da sunucu adresini girip ok deyince tüm sunucu adını ################ şeklinde kaydediyor .nasıl çözebilirim bunu acaba ?
    bkz aşağıdaki resme:
    1-orada en solda channel type olarak: http-ts yapın,
    2- Bir isim girin, mesela "HDTest" gibi
    3- girdiğiniz network channelin protokolü (baştaki) yalnız ve yalnız http:// olması lazım (rtmp, mms, vbgibi kabul etmiyor, hatta sonradan donuyor): yani mesela:
    4- şimdi "Update" yaptıktan sonra
    5- Ana "Menu" den "Channel List" e girip, "Network Channel List" de sizin demin yazdığınız "HDTest" gözükecektir.
    6- Tabiiki "#####" şeklinde, Atlanta adresin kimselere görünmemesi için güvenlik açısından onları kare yapmıştır, (hani PC de şifre yazarken "***" yıldız olarak görünmesi gibi).

kolay gelsin:ok:

Hamiş: ama adresi açık olarak PC nizden görebilirsiniz, mevzuatı ile
    Düzenleyen peter007 : 21-05-2012 at 20:00 Sebep: Hamiş mevzuatı

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

peter007,

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama ben oradaki Network Channel 'a da giremiyorum.

cihazdan 192.168.1.102 ip no yu aldığını görüyorum

ile admin:0000 giriyorum Network Configuration açılıyor.server bilgilerini, şifreyi vs giriyorum update yapıyorum.

cihazdan kontrol ediyorum hiç bir bilgi gözükmüyor. yani eksik yaptığım bir şey mi var acaba ?

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    570991

peter007,
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama ben oradaki Network Channel 'a da giremiyorum.
    cihazdan 192.168.1.102 ip no yu aldığını görüyorum
    ile admin:0000 giriyorum Network Configuration açılıyor.server bilgilerini, şifreyi vs giriyorum update yapıyorum.cihazdan kontrol ediyorum hiç bir bilgi gözükmüyor. yani eksik yaptığım bir şey mi var acaba ?
    PC den girerken bahsettiğiniz server bilgilerinin protokolünün http olduğunu varsayıyorum, yoksa başka bir protokolmu vardı?:
    Ozaman şöyle bir deneme yapın: şimdilik PC den girmeyi boşverin,
    1- direkt ana "Menu" ye girin
    2- "Channel Edit" e girin
    3- "Network Channel List" e girin
    4- Password (0000)
    5- Kırmızı düğme " Add" den sizin server bilgilerini güzelce girin
    (Dikkat server protokolu yalnız ve yalnız http olacaktır, yoksa olmaz!!!!)
    6- "Save & Exit" yapıp çıkın
    7- ana "Menu"de "PVR" de "Network Channels" demin girdiğiniz bilgiler görünecektir.
    kolay gelsin :ok:

Hamiş: olması lazım, yoksa mümkünü yok, olmassa donanım hatası olabilir!:puah::puah::puah:
    Düzenleyen peter007 : 21-05-2012 at 21:19

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi peter007 Mesajı Göster
    PC den girerken bahsettiğiniz server bilgilerinin protokolünün http olduğunu varsayıyorum, yoksa başka bir protokolmu vardı?:
    Ozaman şöyle bir deneme yapın: şimdilik PC den girmeyi boşverin,
    1- direkt ana "Menu" ye girin
    2- "Channel Edit" e girin
    3- "Network Channel List" e girin
    4- Password (0000)
    5- Kırmızı düğme " Add" den sizin server bilgilerini güzelce girin
    (Dikkat server protokolu yalnız ve yalnız http olacaktır, yoksa olmaz!!!!)
    6- "Save & Exit" yapıp çıkın
    7- ana "Menu"de "PVR" de "Network Channels" demin girdiğiniz bilgiler görünecektir.
    kolay gelsin :ok:
    tamam teşekkürler cihazdan sizin dediğiniz gibi yapınca halloldu,

Pc den hala olmuyor nedense.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    570991

tamam teşekkürler cihazdan sizin dediğiniz gibi yapınca halloldu,

Pc den hala olmuyor nedense.
    orda bir hata yapıyorsunuz, küçük bir hata....:puah:

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi peter007 Mesajı Göster
    orda bir hata yapıyorsunuz, küçük bir hata....:puah:
    Evet banada öyle geliyor :D

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50316

sayın ustalarım sizden bir yardım.İnterntim yeni ve server yüklemek istiyorum bana airties 206v4 modem(wireless) verdiler bende ayriyetten 5 portlu bir airties swicht aldım bu portları tek tek tv-ps3-ses sistemime-atlanda hdbox bağladım.ama hiçbirisini görmüyor.kısaca anlatmak istediğim atlanta cihazıma nasıl bağlantı kurabilirim ip lere bakıyorum ethernetin ki 192.168.2.81 wireles ise 192.168.2.116 bunlardan hangisini yazarsam yazayım atlanta cihazıma baglanamıyorum(8080 ilave ediyorum iplerin yanına).ethernetten laptopa taktıgım zaman onda da nete girebiliyorum ama hiçbir alete tv ps3 atlantahd box ve ses sistemime bağlanamıyorum bu konuda yardım edebilirimisiniz şimdi den bir teşekkürü borç bilirim sayın üstatlarım.
    Düzenleyen baracuda10 : 18-06-2012 at 19:24 Sebep: sorununum çözüldü ilgilenmeyen arkadaşlara genede teşekkür ederim

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2005
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    61595

mrb. bende atlanta hd box var. yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. devamlı kullandığım serverim işten geldikten sonra çalışmamaya başladı birden not connected yazıyor server falan kapatılmıştır diye düşündüm o yüzden çalışan başka bir server daha girdim ama yine not connected yazıyor bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    1216

aynı sorun bende de mevcut. makina ip adresi alıyor. iki server bilgisi yazmamam rağmen bağlanamıyorum ve ayrıca arkadaki ethernet ışığı yanmıyor. ne yapmam lazım teşekkürler.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    551911

Merhaba, 3 ayri ser.ver denememe ragmen arasira baglanti kopuyor decode fail yazisi cikiyor. Kabloda baglantida vs hic bir sorun yok. Rt204 modem kullaniyorum. Modemden kaynaklanıyor olabilirmi acaba. Eternet kablom cat6

Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50316

2.31 yazılımı yukledikten sonra decode fail hatası çok olmaya başladı bağlantımda gayet iyi kablolarımda sıfır alındı.ee bunun neresinde bir hata anlamadım gitti..dogru düzgün bir sey seyredemez oldum yayınlar seyreedilmez oldu oldu artık kesik kesik.şimdi diyeceksiniz ki serverinda var hayır başka makinada denedik gayet stabil.

New Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    116694

arkadaşlar mrh lar ben ustalarıma bir soru sorayım atlanta hd box var ama internete bağlıyorum ama bir türlü hotbirtteki kanalları açamıyorum tarif eden olursa memnun olurum

New Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    116694

acaba bu cihazları satan firmalar bu sistemleri niye açıklık getirmiyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    551911

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi baracuda10 Mesajı Göster
    2.31 yazılımı yukledikten sonra decode fail hatası çok olmaya başladı bağlantımda gayet iyi kablolarımda sıfır alındı.ee bunun neresinde bir hata anlamadım gitti..dogru düzgün bir sey seyredemez oldum yayınlar seyreedilmez oldu oldu artık kesik kesik.şimdi diyeceksiniz ki serverinda var hayır başka makinada denedik gayet stabil.
    bende 3 farklı yerden server aldım kullandım hepsimi sorunlu olur serverların. Aynı sorun bende de var 2,29 kullanıyorum ama ondan önceki yazılımda da vardı cihazı servise istanbula gönderdim bir sorun olmadığını söylediler ama ben pek inanmadım. Sanırım artık Atlantanın miyadı dolmaya başladı

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2011
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    553612

Bütün arkadaslara iyi aksamlar diliyor Atlanta ustalarindan yardim umuyorum, Ben 22 aydir Atlanta hd box kullaniyorum internet baglantimi ise airties üzerinden gerceklestiriyorum, bu güne kadar sorun yoktu kapali olan atlantayi actigimda aletin modemle baglantisinin olmadigini bütün verilerin sifirlanmis oldugunu gördüm.(daha önce bir yere kaydettigim sayilari defalarca yazip denedigim halde geret kaydoluyor diye yazip kapanip aciliyor fakat sonuc her seferin sifir.. Bordda derdime care olabilecek ustalar oldugunu ümit ediyor simdiden hepsine sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi farukkkkk Mesajı Göster
    Vodafone cep net sınırsız 8 tl olan paketle atlanta server kullanabilirmiyim?kullananan varmı
    Cok hizli veri iletisimine ihtiyaciniz yok. Muhtemelen sorun olmaz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sanlist Mesajı Göster
    Bütün arkadaslara iyi aksamlar diliyor Atlanta ustalarindan yardim umuyorum, Ben 22 aydir Atlanta hd box kullaniyorum internet baglantimi ise airties üzerinden gerceklestiriyorum, bu güne kadar sorun yoktu kapali olan atlantayi actigimda aletin modemle baglantisinin olmadigini bütün verilerin sifirlanmis oldugunu gördüm.(daha önce bir yere kaydettigim sayilari defalarca yazip denedigim halde geret kaydoluyor diye yazip kapanip aciliyor fakat sonuc her seferin sifir.. Bordda derdime care olabilecek ustalar oldugunu ümit ediyor simdiden hepsine sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum.
    Hangi versiyon yuklu?
    Düzenleyen cahitnt : 13-07-2012 at 20:55

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2011
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    553612

Ustam cevabina tesekkürler yuklü olan 2.31 yazilimi, internet baglantisi olmadigi icin horssa girip birsey yapamiyorum. selamlar.

7 sayfadan, 4. sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı