Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 64 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Antalya

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6866

New Icon7 Antalya

Yav, baktım Antalya'nın lafı gecmiyor. Antalya'yı gördünüz mü? Daha dogrusu görmeyen var mı? :)

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

1992 yılında 8 ay yaşadım....cennetten bir köşeydi....sabahları evden işe 10 dk'da gidiyordum , trafik azdı ve Kaleiçi'nde ki restaurant-gece klupleri muazzamdı...o zamanlar Kumarhaneler serbestti....Oteller alt-alta üst-üste insan doluydu....Talya Otelinde ki manzara müthişti....Lara tarafına baktığında o zamanlar Dedeman Oteli gözüküyordu.....hayatımda yediğim en güzel kebapları , Ofo oteline gelmeden hemen soldaki ( ismini unuttum) bahçede yiyorduk.....Konyaaltı yolunda " pist yarışları "yapılıyordu , Türkiye'nin en iyi pilotlarını seyredebiliyordun , hatta TV'den Canlı yayınlanıyordu...daha o zamanlar Belek yeni yapılıyordu , hafta sonları Alanya-Side gez babam gez....Side'de ki hemen derenin yanındaki et lokantasıda müthişti...

Aradan 11 sene geçti , hiç gitmedim...geçen yaz arabayla Kemer'e tatile gittim , ve bir gün şehre indim.....inmez olaydım...şehir 11 senede 22 kez büyümüş....portakal bahçeleri olan yerler 8 katlı bina dolmuş....Antalya'dan baktığında Dedeman Otelini göremiyorsun....arada kalmış....Lara tarafı olsun , Konyaaltı tarafı olsun binalar binalar....feci olmuş...

Konyaaltı'na inen viraj trafiğe kapanmış , orası park olmuş...

tamamen başka bir şehir olmuş...

Lara tarafındaki et lokantası yolun sağ tarafına taşınmış...daha şık olmuş ama o eski , salaş halinde ki tadı yok....

tam bir hayal kırıklığı....neyse , en azından Antalya'nın eski halini bilmek te güzel....

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6866

Alara restoran. Hele birde künefesi vardır onun.

11 seneye gerek yok, 1 senede bile heryer degişiyor Antalya'da.

Ben cocukken Antalya Konyaaltından, Talya oteline kadardı. Simdi bütün sahil bandına falezlerin üstüne sur gibi 15 katlı binalar yaptılar.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

türk riosu ya ondandır , gerçektende rio dan farkı kalmadı sahil beton blok binalar dolu önündeki kumsal plaj aynen :( ha tabi brezilyalı hatunlar yok bir yerlerini ruslar kapmış

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

en önemli şeyi unuttum yaw....

yumurtalı piyaz !!! ne lezzettir o kardeşim. sıcak sıcak , kaşıkla yiyeceksin....

O zamanlar yeni açılan bulvarlardan birinde yerdim, Atatürk Bulvarı galiba....arkasından da pide üstüne ince uzun kebap gibi bir yemek , acaipti yaw...

Bir zamanlar ehliyet almadan önce , ah derdim şöyle uzun yol yapsam ne güzel.....seneler sonra İstanbul'dan Antalya'a taşınıp 2 haftada bir git-gel yapınca demiştim ki keşke allahtan başka bir şey dilesem... 7,5 saate kadar indirmiştim rekorumu ama tabii gençtik - manyak gibi giderdik.....geçen sene ailecek 11 saatte ancak gittim.....

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6866

Tahınlı piyaz. Bu arada en güzel şiş - piyaz çok salaş bir yer olan eski sanayi sitesindeki doyum lokantasındadır. Üstüne tanımam.

Bende ögrenciyken 7 - 7.5 saate istanbula gidiyordum ama simdi coluk cocuk var 11 saat.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    852

boyacı arkadaşıma katılıyorum doyum lokantası numberone dır. birde ardından meydandaki mevlana lokantasında kabak tatlısı yiyip düz duvara tırmabilirsiniz ondan sonra ver elini beachpark deyip ordaki barlarda sabaha kadar eğlenir, en son olarak sabahın ilk güneş ışığını döner gazinoda( antalyanın en güzel manzaralı yeri 800mt yüksekliği) içinize hissederek sabahı karşılayabilirsiniz

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6866

wollace, katılıyorum herhalde dünyada günesin dogusunu seyredebilecegin daha güzel bir yer yok.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    6746

arkadaşlar en önemlisi tahinli değildir piyazın terator ile servis yapılması
    teratör ana maddesi tahindir ama limon tuzuyla tuz ve sarımsağın dövülmsi ve tahine katılmasıyla elde edilir.Antalya nın en meşhur köfte piyazdır.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    852

yaaa arkadaşlar reklam panasu gibi oldu ama gitmeye değer bir yer daha var, yani yemek için aklımız çoğunlukla ona çalışıyor çünkü meşhur şişci ramazanın köftesi ve son çağrecinin köftecisi görülmeye değer antalyaya gelen veya gelecek arkadaşlara tavsiye edilir.saygılar...

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

birde 7mehmet lokantasında özel şakşuka yemenin keyfi ile sabah (kaldıysa )simitli kelle/paça çorbasının tadına doyulmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    6746

sevgili arkadaşlarım
    yani antalyada ikamet edenler lütfen bir araya gelelimde sohbet edelim
    tavsiyemdir .saygılar ve sevgiler....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4515

Antalya diyince sideyi unutamıyorum birde olimposu

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

fethiyeden sahil yolu ile antalyaya gidip aradaki güzel koyları,kapultaşın güzel denizini ve denizin renklerini,ve güzel yerleşim yörelerini görerek antalyaya gitmiştim ve çok güzeldi....

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    223

şehirden kaçın , yaylalara toroslara gidin Tavsiye ; kepezden girin elmalı-korkuteli yolundan saatde 20 km sürat yapın vede mümkünse bu zamanlarda .... kalınacak çok iyi yerler yok yemek problem olmaz 4 mevsimi yaşamanız kaçınılmaz .Dağdan kar kesen motorlulara selam verin.... muhakak karşınıza alakır çayı cıkar, yol alırken yolun kenarında görürsünüz,bazen güldür güldür bezende kaybolur ama sizi takip ediyordur merak etmeyin....ister finike yoluna sapın istersenizde fetiye ....köylere girin.. sorun sedir köşkleri varmı diye .varsa soluklanın sedirlerin altında tınılarını dinleyin .şansınız varsa 40 m lik sedir çamı da görebilirsiniz. ne biliyim yaaa özledim oraları depreştim biraz bir finike li olarak ...... gidip oralara yerleşmek varrrr daaaa neysee....
    Saygılar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4300

ahh! falezler ahh..! bir dilin olsan da konuşsan..
    Aşk!..

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109

eeeee kısaca hey gidi antalya heyyyy

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    6916

Antalya'yı anlatmaya ne gerek var.Antalya işte adı üzerinde.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    824

bencede aliaslan doğru söylüyor antalya artık namını yaymış dünya aleme bunu tartışmaya gerek yok 1 numara...o kadar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    6746

helal valla herkes antalyanın nerede olduğunu cok iyi biliyor.............
    saygılar.........
    :banana: :banana: :banana: :banana:

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık