Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Nokia 6600 PC Suit Sorunu?

Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1127

New Icon9 Nokia 6600 PC Suit Sorunu?

:help1:

Arkadaşlar,Nokia PC Suit programını 6600 için bir türlü çalıştıramadım.Bluetooth var ama 6600 ile Pc suit haberleşemiyor...?Diğer herşey çalışıyor,6600 ile PC arasında veri resim transferi,Modem olarak 6600 kullanımı vs fakat PC Suiti çalıştıramadım.Ustaların yardımını rica ediyorum.

Saygılarımla
    Voyager

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

bilgisayarda mroter diye task barda bir simge var onu açıp bağlantı şeklini bluetooth yapınca bağlantı yapıyor, birde pcsuiti nerden edindin internetteki sürümleri sağlıklı çalışmıyor telefonla gelen orjınal cd sağlıklı syg...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    306

aynen arkadaşa katılıyorum yalnız internette 6600 için özel çıkarılmış bir pc suit olması gerekir onu kullanman dahaiyi

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    743

PC suit problemi hk.

Arkadaşlar öncelikle Pcsuit'in 6600 için olanını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.Tabi birde Bluetooth programını. Bende en başta bayağı uğraştım nedeni; 6600 ile bilgisayar arasında Bluetooth bağlantısını kurarsanız ve daha sonrada serial port bağlantısını kurup PC suiti çalıştırmaya kalkarsanız neyazıkki bağlantı kurulamıyor. Bu nedenle sırayla şu işlemleri yapabilirsiniz;
    *Önce bilgisayarınızı açın, sonrada 6600 Bluetooth bağlantısını,
    *Sonra Bluetooth aparatını USB' ye takın
    *Bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki Bluetooth simgesini sağ tıklayıp Quick Connect'en Bluetoth serial portu ve Other divase'ı tıklayın oradan Nokia 6600' ı seçip connect'e basın, bilgisayar sizden bir şifre soracak (ben dört haneli kullanıyorum) oraya girin,bu arada telefonda sizden şifre soracak aynı numaraları telefonada girmeniz gerekiyor.Telefonun bağlantı isteğini kabul edin.
    *Bigisayardan tekrar bir otorizasyon sorusu gelecek tamam'a basın.Sağ alt köşede önce iki bilgisayar iconu daha sonrada Mavi yeşil bağlantı iconu çıkar.
    Artık PCsuitinizi açıp kullanabilirsiniz.Kolay gelsin....

Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1127

Tüm yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.Kusura bakmayın cevabı geç yazdım,seyahateydim yeni okudunm soylenenleri deneyeceğim selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4689

Rainman ellerine sağlık... Tam anlattığın gibi çözemedim ama uğraşılması gereken yolu vermişsin.. 4 ay sonra nihayet PC suite ile bluetooth'u çalıştırabildim... Tam olarak nasıl yaptığıma gelince:

Systrayden Bluetooth iconuna sağ tıklayıp Advanced Config'e girdim. Client Applications'dan Bluetooth serial port'u kaldırdım. Local services'e ekledim. Restart edince direk bağlandı. Bağlantı isteği var kabhul ediyormusunuz dedi pc'de bende bunu tekrar sorma kabul et dedim sorun kalmadı...

Rainman tekrar teşekkür etmek istiyorum mesajın çok yardıcı oldu...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    10-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    10256

Client app.dan bl.serial port'u kaldırmanıza gerek yoktu,bluetooth config.daki local services'deki tanımlı comport hangisi ise onu öğrenip-sonra da systemtray'daki bl.ikonununu açarak oradaki fazla sayıdaki bl.portlarından aynısını seçmek yeterli,daha sonra da bl.dan serial port dan bağlan komutu vermek lazım,saygılar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı