Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Evsinema sistemi, Vcd ve CD'li oto teybi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Evsinema sistemi, Vcd ve CD'li oto teybi.

Selam arkadaşlar. Bir arkadaşım abi ev sinema sistemi alacağım tavsiyelerin
    var mı? Sen bilirsin dedi? Benimde pek bu konularda çok az bir bilgiye sahibim. Büyük markettlerde gördüğümüz Shov, Premıer, Sunny vb. sinema sistemleri ucuz ve iyi birşeyler olmadığını düşünüyorum.
    Bu konuda tavsiye edebileceğiniz marka ve sistemler nelerdir. Ayrıca kaç para civarındadır.

Ayrıca malum dvd, veya vcd olarak hangi markaları tavsiye edebilirsiniz.
    Bilhassa ikinci el tabiri ile satılan korsan cd lerde görüntü kırılması veya bozukluklarını en alt seviyelere indiren marka ve kaç para olduğu hakkındaki tavsiye bilgilerinizi rica edeceğim.

Naçizane bir emektar Reno brodway arabamda pıoner teyibim bozuldu. Günümüzün modası Cd'li bir teyib almak istiyorum. Aslında aradığım birkaç özellik var.
    1-Radyosu iyi çalacak. Yani çekimi kuvvetli olması lazım. Çok radyo dinlerim.
    2- Kasis vb daldırmalarda cd çalarken sesi bozulmayacak. Kesme yapmayacak.
    3- Bu teyibe uygun hapörler sistemi olacak.
    4- Ayrıca biraz ucuz olacak.
    Not: Kamasonıc tavsiye ettiler. Fakat siz arkadaşlarımın tavsiyeleri benim için daha değerlidir. Çünkü hep beraber yardımlaşarak bu günlere geldik.
    Ayrıca teyip ve hapörler sistemi kaça mal olacağını yazabilirseniz sevinirim.
    Bilgili ve kullanan arkadaşlarımın tavsiyelerini bekliyorum.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

Chute dostum

önce araba teybinden başlayalım :)
    öncelikle radyosu iyi çalacak dersen bu aslında fiyatta oynama yaratan bir şey zira sıradan bir otoradyosu ile kaliteli ve bildik malum markalı (sony,pionner vs) oto radyoları arasında tuner açısından fiyat farkı bayağı yüksektir yani iyi para iyi tuner düşük istasyonları alma beceresi demektir, ha bu sıradan bir teyp almazmı dersen alır ama her istasyonu değil buna bir örnek olarak çoğu uzun tünelde bir çok oto radyosu yayını alamaz ama iyi bir tunere sahip otoradyosu çoğu zaman yayını almayı sürdürür eh fark bu gibi,
    oto radyosunda cd olayına gelince ben sana kesinlikle oto radyosu üzerinde değil bir bagaj cdsi almanı tavsiye ederim, zira ototeyp üzerine monte cd calarlar genelde pek makbul değildir (tek cd kapasitesi, uzun yolda değiştirme gerekliliği, yükleme yerinin teması ile cd ler üzerinde çizilmeler olması, bazı ucuz modellerde sarsıntı nedeniyle atlatma sorunu, optik bozulmalarında genelde tamir problemi vs uzatmak mümkün) birde bir bagaj cd alıp bagaj yada koltuk altına takarak sorunu kolayca halledebilirsin bunun artısı su oto radyo+kasetçalar+cd olarak kullanabilirsin bir artısıda ikinci el bir cdbox alarak ufak bir aparatla her türlü ototeybinde kullanabilirsin buda cazip olur bence
    hoparlörlere gelince genelde otoimalatçıları fabrika çıkışında mevcut radyolarına uygun hoparlörleri arabaya monte ederler, eğer ithal bir araba kullanıyorsan bence yeni bir teyp alsan bile önce bir süre bu hoparlörler ile kullanman eğer yetersiz görürsen orta karar bir hoparlör takımı almandır zira genelde orjinal konmuş hoparlörler üzerlerinde yazan gerçek watt ı verir yani bir pionner aldım 200 watt dersen bu çok yalnış olur zira 12 volt bir voltaja sahip hiç bir enerji kaynağı 200 watt bir çıkış yaratamaz keza 220 voltta aslında otomobilde üretilen gerçek çıkış gücü 4-6 watt ı geçmez normal şartlarda onun için fazla parçalanmaya gerek yok
    ucuzluk kısmına gelince herkesin gönlüne ve cebindeki paraya göre mutlaka bir mal mevcuttur ben sana ne desem yalan olur :D:

dvd-vcd +ses sistemi dersen bence en makul olan bir dvdyi (dikkat etmen gereken dvd r+ r- modları okuyabilmesi yani kopya dvd ve vcdler) alman (vcd olayı bitiyor yakında) ve buna uygun bir ses sistemi (mesela crative 5.1 kalite fiyat dengesi iyi ve ucuz) ile kullanman tabi bu minimum bir sistem eh bendede var demek istersen ama ciddi bir şeyler istiyorsan milyarı geçmen gerek :stupidprv

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Teşekkür edrimde ucuz yollu birşeyler tavsiye etsen otomobil için.

Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1797

Ev sineması olarak.Sony DHC-FRD7 diye müzik seti var satılık 5 disc calar sesi super 2 main speaker,2 surround,1 megacenter,1 tane subwoofer.5300 WATT.Asansorlu dvd,vcd,audio cd kapak,çift kasetçalar 850éuro yeni dubaiden gelme 1 aylık.En son teknoloji...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

cd li mi yoksa radyokasetçalar mı ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Arkadaşlar çok sağolun. Bu kadar çok para verecek durumum yok. İlginize teşekkürler.
    Sanırım Cd'li radyolu bir ucuz kaliteli oto teybi önerebilirsiniz memnun kalırım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

ucuz olsun dersen cd + radyo komasonıc gıbı cıhaz yazın arkadasım 225 almıstı..
    bende aldıdım cd +radyo 400 mılyon..
    ucuz etın suyu yavan olur derler hanı kalıte ve marla sonucta
    ucuz olan ıle pahalı olan arasında daglar kadar fark olur..

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

yturkoğlu,
    Sony'nin DHC-FRD7 diye bir modeli yok. DHC-FL7D olmasın sakın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Bilmiyorum bir arkadaşım kamosonic önerdi. Çukurda filan atlama yok gayet iyi dedi.
    Parasıda uygun gibi. Ne yapayım zaten hırsız çok. Çalarlarsada o kadar üzülmem.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

oda var tabi sen elin adamı götürsün

New Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2005
    Üye No
    71309

mss/random oto teyp şifreli bilen varsa şifreyi cevap bekliyorum saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2005
    Üye No
    75735

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Chute
    Bilmiyorum bir arkadaşım kamosonic önerdi. Çukurda filan atlama yok gayet iyi dedi.
    Parasıda uygun gibi. Ne yapayım zaten hırsız çok. Çalarlarsada o kadar üzülmem.
    Kamosonic'in mekaniği gayet iyi. Fakat birincisi radyosu çok zayıf. İkincisi ise ses o kadar boğuk ki; tiz sonda olmasına rağmen ses yükseltmedikçe boğuk bir ton geliyor. Kamosonic CD/MP3'ler 140-150 YTL spotta.

CD/MP3 Player olarak Sony'nin CDX-R3300 modelini öneririm.

Yine spottan 250 YTL'ye kadar alabilirsiniz...

Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    76225

daha önce başka bir arkadaş daha oto teybi konusunda tavsiye istemişti o zaman önerdiğim teybi tekrar öneriyorum JVC 401 ihtiyaçlarını karşılar kamasonic v.s abuk subuk markaları alıp paranızı çöpe atmayın

bkz:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    61321

kamosonıc türkiye standartlarında gayet güzel çalışan bir cihaz bu paraya bu kalite hakikaten güzel cd çalar 45 saniye anti şpk sistemi artı yeni çıkan modellerde geniş bant radyo tuneri kullanılmış şu zamanda araba cd çaları na JVC de olsa o para verilmez çünki cd çalarda aranan özellik mp 3 çala bilmesi ve atlama yapmaması ki bu özellikler kamosonıcde mevcut zaten.Yorumu size bırakıyorum ...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    101896

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Muffy
    Kamosonic'in mekaniği gayet iyi. Fakat birincisi radyosu çok zayıf. İkincisi ise ses o kadar boğuk ki; tiz sonda olmasına rağmen ses yükseltmedikçe boğuk bir ton geliyor. Kamosonic CD/MP3'ler 140-150 YTL spotta.

CD/MP3 Player olarak Sony'nin CDX-R3300 modelini öneririm.

Yine spottan 250 YTL'ye kadar alabilirsiniz...

Yaklaşık 1,5 yıldır resimdeki cihazın bir üst modelini (5500) kullanıyorum. Çok memnunum. Çok güçlü bir tuneri var. Ses kalitesi ise kesinlikle doyurucu. Atlama vs. gibi sorunları şu ana kadar hiç yaşamadım. Daha önce Renault 11 üzerinde takılıydı.

Kesinlikle önerim yukarıdaki cihaz olur. Hele bu fiyata... :wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4687

99'a kadar kullandığım arabalarda pioneer'ın manyak modellerini kullandım. sonra palio alınca 6 yıldır dandik onboard teyp ile idare ediyoruz.:smiles9:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Kenwood KRC 794 nasıldır? Ne gibi özellikleri var bu işlerle ilgili arkadaşlar bişeyler söyleyebilir mi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    101896

prof, hele fiyatları da epeyce ucuzladı ki, almak lazım. Bu fiyata bu kalite gerçekten çok iyi. Yeni arabaya da, ilk fırsat bulduğumda taktırdım. Tek eksiği subwoofer kaldı. :) Şu haliyle bile orjinal sisteminden çok daha iyi. F/p oranı olarak, kesinlikle alınacak cihazlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    101896

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi udmrts
    Kenwood KRC 794 nasıldır? Ne gibi özellikleri var bu işlerle ilgili arkadaşlar bişeyler söyleyebilir mi?
    Dostum ne yapacaksın kasetçaları? Buna para vermeyi düşünmüyorsun değil mi? Artık CD/MP3 playerlar bu kadar ucuzlamışken...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    51848

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi eozkececi
    Dostum ne yapacaksın kasetçaları? Buna para vermeyi düşünmüyorsun değil mi? Artık CD/MP3 playerlar bu kadar ucuzlamışken...
    Arabaya davetsiz misafir girdi, kasko sağolsun durumları oldu. Ancak sonradan kasko gıcıklık yaptı ve maalesef 190 YTL kadar fark ödemem gerekti. Dolayısıyla servisin işgüzarlığı ve kaskonun önce kabul edip sonra etmemesinden kaynaklandı. Bilsem, fark ödeyip yukarıdaki gibi birşey taktırırdım. Yine de eskisine göre çok farklı sesi. Ampli kalite bişey herhalde.

Bu arada, bu cihaz 650 YTL. O CD çalarlar neden ve nasıl o kadar ucuz?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı