Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: TP ne kadar onemli

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6281

TP ne kadar onemli

Mesela bir uyduda (ornek hotbird) kanal aramasi yapacagim? 2 tp de kalite yakaladim. Biri %50 biri %80 kanal arattirirken 1. yi yada 2. yi secmis olmak birseyi degistirirmi?? Sonucta kendisi kanallari yuklerken butun TP leri taramiyormu? Yanlis mi biliyorum... Niye soruyorsun derseniz;

mesela 90 tane TP varsa 10. TP de sinyali yakaladiysam geriye kalan 80 TP yi de incelemek zaman kaybi olur diye dusunuyorum??

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

sinyal alamadığın tpleri silebilirsin..arama daha kısa sürer..arattırırken netwok on yaparsanda bazı uydularda yeni eklenmiş kanalları otomatik bulur kaydeder..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

Ama Network ON yapinca kayitli olmayan tum TP'leri bulmuyor sanirim. Anladigim kadariyla bu uydudan gelen bir bilginin islenmesi sonucu elde edilen bir ozellik. Yani Network'u ON yapinca bir suru farkli frekansda yayin var mi diye kontrol yapilmiyor.

Sevgiler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3985

[email protected]

Kanal aratirken hangi TP'yi sectiginin bir onemi yok. Yani listedeki tum TP'lere bakiliyor zaten. [email protected]'un da dedigi gibi, eger Network modunu ON yaparsan ekstra TP bulma ihtimali de var.

Bilgilerine...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-01-2004
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1193

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aarslan
    [email protected]

Kanal aratirken hangi TP'yi sectiginin bir onemi yok. Yani listedeki tum TP'lere bakiliyor zaten. [email protected]'un da dedigi gibi, eger Network modunu ON yaparsan ekstra TP bulma ihtimali de var.

Bilgilerine...
    arkadaşlar ustundede yazılı oldugu gibi network bu mod sadece kanala kayıtlı olan ama uydu alıcınızda kayıtlı olmayan tp leri bulur sinyal olan tp leri bulmaz nextlerde oyle bir ozellık yok.kanal ararkende yuksek tp de veya düşük tp de kanal aramaya başlamak hiç bir seyi degiştirmez.
    saygılarımla

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6281

tsk. Eger aradan belli zaman gecince bu TP ler kullanilmiyor ise (herkesin sinyal aldigi TP ler ayni ise) next in yeni cikan yazilimlarinda bu eski TP ler silinse iyi olmazmi?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    17-10-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    141565

arkadaşlar ben uydu ve kanal araması yapmak istiyorum. ama uydunun derecesini nasıl hesaplayacam 37 derece güney gibi ? ne dir bu işin formülü kanalları nasıl ekleyecem koordinatları yazıp bilgi veren olursa sevinirim detaylı. uydu alıcım next 2000x cı plus 2 90lık çanak var.. tşk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1347

uydu araması için senin antenin izlemek istedigin uyduya ayarlı olması gerekli anladıgım kadarıyla sen turksat ve hotbırt uydusunu izliyorsun başka bir anten ilen izlemek istedigin uydunun yörüngesini ayarlıyacaksın ve o uyduda kanal araya bileceksin sendeki antenlere bakarsan turksat 42 derece hotbırt 13 derecede olduguna göre arabsat 26 derecedeki uyduyuda bu iki antenin arasında arayacaksın tabi bunlar biraz ugraş ister bu dereceler dogu ve batı olarak ayarlanılıyor ve bu konuları ve frekansları adresinden takip ede bilirsin .

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2004
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11955

Yeni yazılımlarda en son TP'ler genelde eksik oluyor. Bunları elle girmeniz gerekiyor. Sevgiler..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2005
    Üye No
    144275

hocam benim cihaz next 2000 x cı plus.son yazılımı ve softcam keyi attım.kanalları tarattım ama daha önce olan kanalların çoğu eksik hem hot birdde hem de turksatta .napcam.talimatlara göre taratıyorum ama şifreli kanalların hiçbirine ulaşamıyorum.CI sistemini açmam ve ordaki nagra vesaire ile oynamam mı gerekiyor.hide şifresi denen bi şey varmış onu mu açmam lazım çok acil yardıma ihtiyacım var hocam cevap verebilirseniz sevinirim.hatta bekliyorum

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    28-08-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24909

Lütfen Güncel konulara mesajlar yazalım...

Konu kapatılmıştır...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı