Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Türksat ta kanalların bir kısmını bulamıyorum

Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5569

Türksat ta kanalların bir kısmını bulamıyorum

cihazın versiyonu 12.03.a5
    sorunum hotbird yayınlarını alamıyordum cihazı yeni aldım ayarlarını bozdum sanırım bende sorun diseqc den kaynaklanıyor diye düşünüp türksat ve horbirt çanakların kablolarını yeniden bağladım sonra cihaza komple reset attım.
    1. sorunum türksat diseqc ayarını a yaptım - aldığım yayın 45 kanal
    horbird diseqc ayarını b yaptım bunda ekranda sinyal %80-85 olarak görünüyor türksatta bu kısım %15 ve hareket etmiyor ama yayın alan kanallarda gösterge 80-84 arası sinyal seviyesi gösteriyor
    2. sorunum daha önce vicasses i****o ve neredeyse tüm yayınları listeden görüp onun gurubunu seçip sadece onları listeliyordum şimdi sadece vicasses çıkıyor. Kanal D bile yok acil yardımınızı rica ederim ...
    bilgisayar rs232 kablom var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    9010

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi EMREZ
    sorunum hotbird yayınlarını alamıyordum cihazı yeni aldım ayarlarını bozdum sanırım bende sorun diseqc den kaynaklanıyor diye düşünüp türksat ve horbirt çanakların kablolarını yeniden bağladım sonra cihaza komple reset attım.
    horbird diseqc ayarını b yaptım bunda ekranda sinyal %80-85 olarak görünüyor türksatta bu kısım %15 ve hareket etmiyor ama yayın alan kanallarda gösterge 80-84 arası sinyal seviyesi gösteriyor
    2. sorunum daha önce vicasses i****o ve neredeyse tüm yayınları listeden görüp onun gurubunu seçip sadece onları listeliyordum şimdi sadece vicasses çıkıyor. Kanal D bile yok acil yardımınızı rica ederim ...
    Sevgili EMREZ cihazın marka model bilgilerini de verir misin?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2004
    Üye No
    9861

Transporter no'ları nasıl girilir acaba.???

Merhaba Arkadaşlar,
    Eutelsat w2 16E uydusundan 25-30. arası kanal alabiliyordum ancak dün akşam bir şeyleri karıştırdım galiba şu an hiç bir kanalı izleyemiyorum.
    Elimdeki cihaz; next8000.cmax. şu Transporter no'larında bir şeyleri karıştırdım
    bir daha beceremedim( Ban tam bir çaylak diyebilirsiniz arkadaşlar çünkü öyleyim.)
    Saygılar :badprv: :help1:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    9839

uydu ayarlarından lnb yüksek ve alçak frekanslarını kontrol et. bence sorun orada olabiliri. alçak 9750 yüksek 10600 yap. bir dene. olmazsa geriye alırsın.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Üye No
    12934

selam arkadaşlar. goldmaster 7400 CİM cihazım var. yanlışlıkla türksatı sildim. fabrika ayarlarına dönüp bulmama rağmen ne otomatik aramadan nede manuel aramadan kanalları bulamıyorum. yaptığım işlemleri kayıt etmiyor ve hata veriyor. yardım ederseniz sevinirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    173

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi EMREZ
    1-cihaza reset atınca sonradan eklenmiş olan transponderler silinir. bu nedenle eksik transponderleri tamamlarsan sorunun çözülecektir. güncel bir kanal listesi al ve tpleri gir.
    2-mevcut kanallar içerisinde sadece viaccess şifreli kanal olduğu için diğer seçenekleri cihaz göstermez. tpleri tamamlayıp tüm kanalları bulunca diğer şifre seçenekleri de otomatik gelecektir. slm.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    173

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi giraybek
    selam arkadaşlar. goldmaster 7400 CİM cihazım var. yanlışlıkla türksatı sildim. fabrika ayarlarına dönüp bulmama rağmen ne otomatik aramadan nede manuel aramadan kanalları bulamıyorum. yaptığım işlemleri kayıt etmiyor ve hata veriyor. yardım ederseniz sevinirim
    switch kullanıyorsan switch girişlerine göre uyduların doğru seçilmiş olduğunu kontrol et derim..

Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2004
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    5126

disec takılı olduğu uçlara göre disec A disec B diye seçmelisin
    Aynı hatayı ben de yaptım baya bi uğraştım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    50 Nevşehir
    Üye No
    5520

Yaptığım işlemleri kaydetmiyor demek,donanım sorunu demek.Yazılımı yeniden yüklemek gerekebilir.

Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Üye No
    14141

Bende 9400ci var 90cm tek çanak dayzek yok 63 kanal alabiliyorum cine5,viva,gala yok seviye ve kaliye maximum'da yeni versiyonda yüklettim ama genede olmadı ne yapabilirim.

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    10625

selam arkadaşlat türksat ve hortbirtteki kanallarda kısa süreli atlamalar yani kaymalar sizdede oluyormu next 2000 ci plus
    selamlar

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı