Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: hotbird de kanal arama,ilginç

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1056

hotbird de kanal arama,ilginç

selam arkadaşlar,dün bir arkadaşın hotbirde 90 lık çanağını kurduk,kanal arattım sadece multivisionlar cıktı,2 lnb değiştirdim 2 side sağlam,cihaz desen yeni goldmaster 9400 sağlam,daha önce defalarca hitbird ü ayarlamama rağmen ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum bilgisi olan tüm arkadaşların yorumlarını ve tecrübelerini bekliyor,herkese saygılarımı sunuyorum... :eyecrazy:

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3079

selamlar

bununduğunuz yerin hotbirt uydusunu gördüğünden eminmisiniz.bunun gibi ilginç bir olay benimde başıma geldi.balkonumdan 4 saat boyunca hotbird ayarlamaya çalıştık.analogtaki kanallar çıkıyor ama digitale bağlayınca sinyal alamıyorduk.lnb ayarı normal herşey sapasağlam.ama digitalde sinyal yoktu veya çok azdı. anladık ki uyduyu çok az görüyormuş bizim balkon.

saygılar

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

ne tip arama yaptığını yazarsan daha iyi cevap verilebilir.TP aramamı yapıyorsun yoksa SR arama mı?

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    72

Arkadaş haklı manuel arama yapıyorsan ancak öyle çıkar kanallar sen en iyisi hepsini açık yap tekrar arattır ayrıca şunuda göz ardı etme belki cihazın frekens listesi boştur sadece multilerin frekansları kayıtlıdır diğerleri silinmiş olabilir ok? bunlarıda denersin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1056

arkadaşlar vefdiğiniz cevap ve bilgilere teşekkürler,yarın aksam üstü tekrar deneme yapıcaz hotbird ü bulmak için,canak antenin önünde bir ev var ama,canakla ev arası 10 metre falan,evim en üst noktasıyla canak arasında(yükseklik olarak) en fazla 3-4 metre var ve canak 90 lık ofset ben bunun engel olacagını sanmıyorum ama ev hotbird uydusunun önünde kalıyor,sorun sizce evmi?vede multivisionlar niye cıkıyor vede ultra blue da var,acaba hotbird yerine başka bir uydumu buluyor,cihazda emu olmadığı içinde multileri cözmüyor yani onlarında gercekten multi oldugunu bilemiyorum,aynı şey ben hispa yı ararkende olmuştu sürekli arabsatı yakalıyordu,bu gelişmeler doğrultusunda tekrar yorum ve yardu-ımlarınızı bekliyorum(hem tp hemde sr arama yaptım) (ayrıca cihazda 750 tane hotbird kanalı yüklü,kendi sistemimde denedim)saygılar...acil cevaplarınızı bekliyorum...

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    3079

selam

hotbird ü görmeyebilir.benim durumumda 10 metre karşı apartman ve en üst katın altında dan 90 lık özel yapım çanakla türksat ve arabsatı görüyor.apartman ın çatısı hotbirdü tam sınırda görmesini engelliyordu.b elki sendede benzer bir durum vardır

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Kardeş Apartman sorun olsa bence multivisionları değil ondan daha güçlü olan Tp leri bulur.Sen bulduğun uydunun Hotbird olduğundan emin ol bence.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    71 Kırıkkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    173

kanallar multivision diye çıkyorsa ve frekansı da doğruysa bulduğun uydu hotbirdden başkası olamaz.
    disecq ayarını kontrol et bence...(boş, A,B,C,D)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    77

Sanırım hotbird uydusu yerine başka uydudaki aynı tp olan kanalı bulmuş. Genelde 27500
    olan frekanslardan bir tanesi. Benim hotbird listeme bakarak hangi kanal şifresiz, şifreli bakabilirsin. Bu arada kaplo eskimiş olabilir.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı