Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 54 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: İnternet Explorer HomePage(Başlangıç Sayfası)Hakkında Bir İpucu

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Üye No
    5972

İnternet Explorer HomePage(Başlangıç Sayfası)Hakkında Bir İpucu

Bazen size gelen bir maili tıkladığınızdan veya farkında olmadan bilgisayarınıza bazı casus yazılımların ve dosyaların yüklenmesinden dolayı İnternet Explorerı tıkladığınızda yada bilgisayarı açtığınızda kendi kendine (ADSL,Kablo,Uydu vs varsa) bazı abuk sabuk sitelerin başlangıç sayfası olarak açıldığını ve bu durumu düzeltmek için İnternet Explorer da Özellikler(Internet Options) kısmına baktığınızda başlangıç sayfasını değiştirmenin mümkün olmadığını görürsünüz veya görebilirsiniz.Bu durumda aşağıdaki işlemleri yaparsanız probleminiz hallolur.

Başlat -> Çalıştır ->Regedit yazın
    Çıkan Yeni Pencerede ;
    My Computer ->HKEY_CURRENT_USER-> Software->Policies- >Microsoft->
    Internet Explorer->Control Panel->Homepage i çift tıklayın ->
    Value Data değerini 0 (Sıfır) yapın.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

iyi bir ipucu.Sağolasın...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4780

spyy lafı azımdan aldım bende tam bu sorunu yardım için yazacaktım saol dostum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Üye No
    5972

Rica ederim arkadaşlar.Problemleriniz hallolduysa ne mutlu.

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2229

ben bu sorunla boğuşup duruyorum başlangıc sayfasını boş kullan dememe rağmen hala kendi kendine bir yerleri açmaya çalışıyor saolasın eve gidince hemen denicem

Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1075

saol spyyyy.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1356

SPYYYY hocam verdiğin bilgi için teşekkür ederim. bu olay iş yerindeki bilgisayarda başıma geldi ben 'homepage''deki herşeyi sildim durum düzelmiş gibi görünüyordu fakat bilg. restart yapınca aynı olay tekrarlıyordu en sonunda format atmak zorunda kaldık.bir de internet seçenekleri'nde giriş sayfası olarak belirleyeceğimiz kısım aktif olmuyordu, bunu engelleyecek bir program varmı vrya başka bir yöntem
    selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2004
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1445

arkadaşlar bu genellikle sitelerinden dolayı oluyor akşama kadar ben bunlarla boğuşuyom iş yerine bunları engellemenin yolu da var mesela ben cyber sitter 2003 diye bi prog. kullanıyorum bu sitelerine girdiğin an program seni alış-veriş sitelerine, nasa, fbı ve benzeri sitelere yönlendiriyor tavsiye ederim bu arada spyyyy bu internet explorer için verdiğin tavsiye için teşekkürler baya işime yaradı Saygılarla

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Üye No
    5972

neox61 bahsettiğn türden bi program ismi bilmiyorum.Benim söylediğim yöntem işe yaramadı mı ? Ben bu yötemle başta kendi bilgisayarım olmak üzere bir sürü arkadaşımın problemini çözdüm.Onlar da artık formatlıyalım kurtulalım diyorlardı.Problem hallolunca gerek kalmadı tabi.Teşekkür eden arkadaşlar sağolsunlar.İşe yarayacağını düşündüğüm bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4663

spyy arkadaşım xppro kullanıyorum dediğin yolu takibettim fakat
    My Computer ->HKEY_CURRENT_USER-> Software->Policies- >Microsoft->
    ardında internet explorer diye bişey yok
    bende search the web diye bir illet var explorer arka planına yerleşmiş silemiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Üye No
    5972

Senin arka plana yerleşmiş dediğin büyük bir ihtimalle bir programı yükledikten sonra toolbarına eklenmiş textbox dır..Ben de bir zamanlar program yüklemiştim sonra toolbara "google search" diye bi şey eklenmişti.Ben programı uninstall edince düzelmişti.Muhtemelen senin de öyle oldu.Eğer o yüklediğin programı uninstall edersen düzelir diye düşünüyorum. Ayrıca verdiğin o adreste internet explorerın olmaması biraz garip.Normalde olması lazım.Bazen casus yazılımlar bilgisayarın registry ayarlararıyla oynayıp bilgisayara zarar veriyorlar.Seninki de öyle olmuş olabilir.Eğer sende yoksa şu aşağıdaki en bilinen programları yükle ve bilgisayarındaki casus yazılımları bir arattır.Bulduklarını hemen uninstall et.Belki neox61 bu tür programlardan bahsetmişti ama bunlar benim en yukarıda yazdığım sorunun %100 çözümünü sağlamıyor.Bilgisayarı dış ortamlara açan yazılımlardan temizliyor.

(1) (Freeware)
    (2) (Freeware)
    (3) (Demo)
    (4) (Freeware)
    (5) (Shareware)
    (6) (Freeware)
    (7) (Shareware)

Eğer Norton yüklüyse Norton+(1)+(2) veya Norton+(4) veya Norton+(6) işinizi fazlasıyla görür.Fazla mal göz çıkarmaz derseniz o başka.Hepsini yükleyin

Not:Eğer adaware(2) i kuracaksanız onu kurmadan öne adaware cloak(1) u kurup aktif hale getirmelisiniz.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    199

sırf bu yüzden bilg. format atmıştım çok tşkler

New Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Üye No
    1363

gerçekten çok iyi bir bilgi bunu bizlerle paylaştiğin için çok sağol

New Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4062

Bu soruna bir çözümde benden .internet explorerı eğer değiştiremiyorsanız.win 98ler için
    başlat------>bilgisayarı kapat --->Ms-dos kipinde başlat yapın .
    c ye (siyah ekrana) dusunce c:windows> olur.buraya
    c:windows>cd.. yazıp c:> düşün,düşünce c:>scanreg yazarak enter yapın.sistem dosyalarını taratın.Burada eski tarihli 4 veya 5 tane yediği alınmış olan sistem dosyaları vardır.siz internet explorerın bozulmadığı tarihi bulup bunu geri yükle derseniz eğer internet explorer bozulmadığı tarihteki durumuna geri gelecektir.
    Ayrıca buyöntemle yanlışlıkla sildiğiniz veya bozulan (ses ,modem, vb.parçaların driverlerı) sistem dosyaları da geri yüklenecektir.Syg.

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    406

Post home page problemi

Peki 2000 ve xp'de regediti çalıştırmak istediğimde "regedit yönetici tarafından devre dışı bırakılmıştır" uyarısı geldiğinde ne yapabilirim?
    Nasıl tekrar aktif hale getirebilirim?Mümkünsetabii......... :help1: :help1: :help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi boztaso
    Bu soruna bir çözümde benden .internet explorerı eğer değiştiremiyorsanız.win 98ler için
    başlat------>bilgisayarı kapat --->Ms-dos kipinde başlat yapın .
    c ye (siyah ekrana) dusunce c:windows> olur.buraya
    c:windows>cd.. yazıp c:> düşün,düşünce c:>scanreg yazarak enter yapın.sistem dosyalarını taratın.Burada eski tarihli 4 veya 5 tane yediği alınmış olan sistem dosyaları vardır.siz internet explorerın bozulmadığı tarihi bulup bunu geri yükle derseniz eğer internet explorer bozulmadığı tarihteki durumuna geri gelecektir.
    Ayrıca buyöntemle yanlışlıkla sildiğiniz veya bozulan (ses ,modem, vb.parçaların driverlerı) sistem dosyaları da geri yüklenecektir.Syg.
    burada dikkat etmek gerekir. son yuklenen programlar veya driver'lar gidebilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    8

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi goldius
    Peki 2000 ve xp'de regediti çalıştırmak istediğimde "regedit yönetici tarafından devre dışı bırakılmıştır" uyarısı geldiğinde ne yapabilirim?
    Nasıl tekrar aktif hale getirebilirim?Mümkünsetabii......... :help1: :help1: :help1:
    elbette mumkundur. ancak bilgisayarin admini bunu tekrar acabilir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    790

CWshredder i deneyin kücük ama cok basarili bi program..

Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    406

New Icon16 2000 msconfig

kosem_99 kardeş,
    Sadece admin yapabilir demişsin.Güzel.Bu problemi halledecek Ulu bir admin tanıyor musun? :eyecrazy: Ya da problemin nasıl giderileceğini söyleyebilecek bir admin.
    NOt: Problemi admin olarak açtığımızda da yapıyor.Regediti nasıl aktif hale getirebilirim.
    Xp de başıma geldi.windows açılırken nalet dialer programının teki açılıp explorer'ı kullanılmaz hale getiriyordu.msconfig'den başlangıçta açılan programlar seçeneğinden dialer'ı kaldırınca bir daha ki açılışta dialer'ı regeditten silebildim.Başlangıçtan kaldırmadan önce regediti açamıyordum.
    Soru2:windows 2000'de msconfig veya benzeri bişey var mı?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Üye No
    5972

Goldius ; komut satırında " help " yazarsan bütün komutları görürsün.Bu arada yukarıda linklerini verdiğim programları denedin mi? Onlar dialer,spyware vb. programları bulup siliyorlar.

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı