Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: DTS 5.1 ses

Member
    Giriş Tarihi
    02-04-2010
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    528429

DTS 5.1 ses

merhabalar,
    ben rca kablosuyla stereo çıkışlarla ses sistemine bağlamıştım cihazı ve sadece stereo ses alabiliyorum şimdi. cihazın arkasında optik ses çıkışı var ve özellikle hd yayın yapan kanallardan pürüzsüz ve 5.1 kanal ses alabilmek için düşünülmüş bir şey. kullanan var mı? bunu ev sinema sistemine mi bağlayacağız optik kablo ile? bağlayan varsa memnun mu?

Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    519930

dostum ben bagladım optık kablo ile philips hts 5000 amfili 5+1 için evet dolby digital olayı mukemmel cihazdanda ses cıkısını degistiyorsun (18500 hd) den ses guzel hatta bomba tafsiye ederim ben ama herkanal dolby digitalı desteklemiyor kimi dolby2 iki kanal ama olanda ac3 süper cihazımın cıkıs gucu 800 w ama ben anca 200 w kullanıyorumdur malum sitedeyim dene derim kolay gelsin

Member
    Giriş Tarihi
    02-04-2010
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    528429

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi özzzz Mesajı Göster
    dostum ben bagladım optık kablo ile philips hts 5000 amfili 5+1 için evet dolby digital olayı mukemmel cihazdanda ses cıkısını degistiyorsun (18500 hd) den ses guzel hatta bomba tafsiye ederim ben ama herkanal dolby digitalı desteklemiyor kimi dolby2 iki kanal ama olanda ac3 süper cihazımın cıkıs gucu 800 w ama ben anca 200 w kullanıyorumdur malum sitedeyim dene derim kolay gelsin
    teşekkurler özzzz,
    dts destekli bir ev sinema sistemi alacağız desene.. :)

Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    519930

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hoperock Mesajı Göster
    teşekkurler özzzz,
    dts destekli bir ev sinema sistemi alacağız desene.. :)
    önemli degil dostum alacaksan logiteck z5500 du yanlis haırlamıyorsam bunu al pisman olmazsın ses cıkıs gucu ve tız bas mukemmel ötesi

Member
    Giriş Tarihi
    02-04-2010
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    528429

özz bi şey daha soracam, optik kablo kullanıp dts özellikli ses sistemime bağlarsam, hem 5.1 hem de stereo yayın yapan kanallardan ses alabilirim deil mi? cahilce bir soru ama eğer sadece 5.1 sesleri alacaksam şimdilik daha erken diyeceğim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2008
    Mekan
    08 Artvin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    413695

bende var z5500 eğer partmanda falan toplu bi mahallede oturuyorsanız almanızı tavsiye etmem.çünkü cihazın son sesini görmek mümkün değil.ayrıca 3girişi mevcut hem lcd tv hem uydu alıcısını bağlayabiliyorsunuz.ben optik kablodan uydu alıcısından ses aldım.her kanalda 5.1 ses yok biliyorsunuz.logitech bunu da düşünmüş ve stero x2 bi özellik kazandırmış cihaza.2.1 kanallardan gelen sesi arka hopörlerlere verebiliyorsunuz.

Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    519930

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hoperock Mesajı Göster
    özz bi şey daha soracam, optik kablo kullanıp dts özellikli ses sistemime bağlarsam, hem 5.1 hem de stereo yayın yapan kanallardan ses alabilirim deil mi? cahilce bir soru ama eğer sadece 5.1 sesleri alacaksam şimdilik daha erken diyeceğim.
    dostum alabilirsin 2 kanlalı sag ve sol streo ise de 2+1 alırsın bende ki ses sistemi streo yu 5+1 kanllara dagıtıyor codec cözüp ama tabiki orjinal dolby digital ac3 sesi veremiyor yine de idare ediyoruz sd seslerde evet arkadasın dedigi gibi z5500 ses gucu sub filan harika güclu yani son ses dinlenmez ama orta seviyedki cihazların ustu sahsen bugun alsam onu alırdım kolay gelsin

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı