Intel ve Adidas ortaklığı ile gerçekleşen bu teknoloji sizi çok şaşırtacak. Adidas mağazalarında artık vitrinler dokunmatik olacak. Nasıl mı?

Son zamanların en çok kullanılan teknolojisi dokunmatik ekranlar artık alışveriş yaparken de karşımıza çıkacak. CeBIT 2011'de tanıtılan dokunmatik ekran ile dünyaca ünlü spor markası Adidas'ın mağazalarında gelecek seneden itibaren dokunmatik ekranlı vitrinler yerini alacak. Önde gelen teknoloji firması Intel'in işbirliğiyle gerçekleşen ve adiVERSE adı verilen bu sanal vitrinde, bir mağazada bulunamayacak çeşitte ayakkabıların hepsini birden görmek mümkün olacak.

Mağazaya gelen müşteriler, sanal vitrin üzerinde bulunan ayakkabılardan beğendikleri ayakkabının videolarına, 3 boyutlu fotoğraflarına ve diğer kişilerin o ayakkabı hakkında bıraktıkları yorumları görüntüleyebilecekler. Ekran üzerinde ayakkabı seçildikten sonra, ayak numarası bildirilerek satın alma işlemi de ekran üzerinden gerçekleştirilebilecek. Eğer seçilen ayakkabı mağazada bulunmuyorsa eve sipariş seçeneği ile de ayakkabıya ulaşılması mümkün olacak. Intel tarafından gerçekleştirilen adiVERSE, üzerindeki kameralar yardımıyla da müşterilerin tepkilerine göre çalışacak. Bakalım önümüzdeki sene Adidas mağazalarında yerini alacak bu uygulama müşterilerin ilgisini çekecek mi?

KAYNAK: