Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: laptobmdan ses çıkmıyor

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2011
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    556653

New Icon22 laptobmdan ses çıkmıyor

packard bell dizüstü bilgisayarımdan ses çıkmıyor. normalde haporlorsüz kullanıyordum ama artık sen çıkmıyor.denetim masasına girdim ses aygıtı yok diyor ne yapmalıyımm :help1:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

peki dışardan höperlör bağlandığında ses veriyormu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    4767

ses sürücüsünü tekrar kurmayı dene

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

sistem geri yüklemeyi dene.olmazsa driverları tekrar yüklemen gerekecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    528769

Benim kardeşimin hoparlörü ve mikrofonunda sorun olmustu.(Acer laptop) Meğer virüs-trojan neyse ondan oldugunu düşündüm.Çok tarattım.Sonuç olumsuz.Sonra aklıma geldi.Şöyle yaptım sorun çözüldü.windows 7 kurulu pc de yaptım.Ama tam o kısıma nasıl ulaşılıyor unuttum.Ben Xp için anlatacağım.Siz de bulursunuz nasılsa.

Xp de ;

Bilgisayarım üzerine gelip sağ tık-donanım-aygıt yöneticisi-ses,video ve oyun kumandası üzerine gelip Benimki mesela Realtek ac'97 audio.Bunun üzerine gelip sağ tıkla özellikler -oradan sürücü kısmını tıklıyoruz üstten-Sonra ''sürücüye geri dön'' yazısına tıklayıp tamam deyince büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.Benimkinde böyle yapınca düzeldi.

Ses aygıtı yok yazmıssınız.Donanım değişikliklerini tara deyin.Birilerin laptoptaki ses ayarlarını kurcalamış olabilr.

Haa birde laptobun kulaklık girişini çok sık takıp çıkardıysanız.Ya da zorlama yaptıysanız.Jak girişi bozulmuş olabilir.Bu jak girişine kulaklık -ses sistemi vs bağlı değilken teller birbirine değer ve laptobun kendi hoparlörüne giden ses kablosundan düşük seviyede elektrik gider ve hoparlörden ses duyulur.Ama bu kulaklık jak girişi bozulursa değmesi gereken teller birbirine değemez ve labtobun hoparlöründen ses duyamazsınız.Daha anlaşılır yazıyım.Laptobun kendi hoparlöründen müzik dinlerken o anda kulaklık jakı girişine birşey bağladıgınız anda içeriden bağlantı kesilir ve laptobun kendi hoparlöründeki ses de kesilir susar :) Çıkarınca tekrar içeriden bağlantı birleşir ve laptobun hoparlöründen ses tekrar duyulmaya başlanır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2007
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    369329

ps yi belli bir zaman öncesine (mesela bir ay) sistem geri yükleme yap.büyük ihtimalle ses gelecektir.

Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2006
    Mekan
    66 Yozgat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    211912

acer emachi modeline win 7 yukledim ama sesi cikmiyor . Bakiyorum butun suruculer tamam ama ses cikmiyor iki sefer yukledim yine ayni ses surucusunu yukledim olmuyor ses yokk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    528769

Benim kırmızı olarak ve altı çizili olarak yazdıgım yerleri okuyun :smiles35: Kulaklık girişindeki bir bozulma hoparlörlerden ses gelmemesine neden olabilir.Bu o dediğim yerde açıkladım.Kulaklık takıp deneyin kulaklıktan ses duyabiliyormusunuz? pc nizdeki ses seviyesi en sonunda ve açık olarak seçili mi? Kayıt için microfonun seçili olması gerektiği gibi çalma için vs gerekli ses kartının hoparlörü seçili durumda mı?

Eğer gerekli ayarlar doğruysa virüs-trojan yüzünden olabilir, ya da kulaklık girişinin bozulması yüzünden hoparlöre gitmesi gereken elektriksel sinyaller gitmeyebilir.:smiles35:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı