Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Uydu Üzerinden birden fazla kanal kaydedebilmek için yardım ve önerileriniz

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    556647

Uydu Üzerinden birden fazla kanal kaydedebilmek için yardım ve önerileriniz

Merhaba arkadaşlar.

Uydu üzerinden , bilgisayarım aracılığı ile aynı anda birden fazla kanalı HD yada hd ye yakın bir kalitede harddiskime kaydetmek istiyorum.
    Bunu yapabil mem için kullanmam gereken donanım ve programlar konusunda yardım ve önerilerinizi rica ediyorum.

Ayrıca bir çok başlıkta aynı anda birden fazla kanalı kaydedebileceğimi okudum.Bu konuda da bilgi vermenizi rica ediyorum.
    Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

çift tunerli Dijital Tv kartı alırsanız, aynı anda farklı frekanstaki 2 HD kanalı kaydedebilirsiniz. (Bir Tp içerisinde birden fazla HD kanal varsa bu sayı artabilir)
    google'da Çift Tuner'li DVB-S2 kart diye aratırsanız bulabilirsiniz.
    Power yetiyorsa bu karttan bir adet daha alıp bu sayıyı ikiye katlayabilirsiniz.

Dijital Tv kartı yazılımları genel olarak dijital yayını olduğu gibi kaydeder, yani yayın kalitesi nasılsa o kalitede kayıt yapılır...

tabi bu arada kayıtlar pasif olarak yapılabilir, ya da sadece bir yayın izlenerek kaydedilebilir birden fazla HD yayın izlemek işlemciyi kasacaktır...

Yine kaç çanak anten varsa Lnb'ler Twin Lnb'ler ile değiştirilecek, 2 adet diseqc'ye birleştirilip, ayrı kablolar
    halinde kartın 1. Lnb girişine ve 2. Lnb girişine takılacak...

Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    40979

Merhaba,
    Örneğin Kanal D CnnTurk, Star, vs... gibi kanalların bir arada olduğu frekanstan yayın alınırsa tuner o sinyal üzerinden pc nin kuvveti yettiğince yayını alır. Söyle düşünelim:
    Oda frekans olsun, içerideki masalarda kanal olsun. Odadan bakan frekans belirlenen pid ler doğrultusunda yayını alır.. yani istersen tüm kanalları izleyebilirsin yeterki aynı frekansta olsun..
    Ancak Odalar(frekanslar) farklı oldugunda iki tunerli alternatifler gereklidir..
    Ben bunları 2008 yılında skystar2.6c uydu kartında denemiştir ozamanlar AltDVB ile 10 tane kanalı açmıştım hepsini canlı izliyordum. istersem kayıtta yapabiliyordum.. denemiştim olmuştu..
    Şimdi Win7 kullanılıyor ve AltDVB nin bazen sorun çıkardığı söyleniyor..
    Ama denemeye değer..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Arkadaşım şuan skystar hd 2 kartla dvbdreamda 1.5 ile 4 kanal ve kayıt ,altdvb 2.2 ile de 4 kanal 2 si kayıt altdvb ile 4 kanaldan fazla yayın seyredemessiniz tek dvb s ve ya s2 kart ile

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı