Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: Modem ve internet hızı cihazı etkilermi

New Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    429449

Modem ve internet hızı cihazı etkilermi

Arkadaşlar hepinize merhaba 18500 cihazım var ve server kullanıyorum ama sürekli donmalar oluyor cihazı kapatıp açınca veya başka kanala geçip açınca düzeliyor ama bu düzelme bazen 10dk sürüyor Server sağlayan kişiye cihazı götürdüğümde son yazılım yüklü sizin internet hızı 4 mb den 2 megabite düşürün ve modemi değiştirin düzelir diyor sizce bu mümkünmü tecrübeli arkadaşlardan yardımlarınız rica ediyorum saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    12-08-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    23179

arkadaşın tam saçmalamış ama modem normalde internette 100 mb boyutunda felan dosyaları çekerken yarım kalıyosa modemde hattan ısınmadan dolayı düşüyor olabilir... ama internet gızının hiçbir alakası yok tamamen serverı veren kişiden kaynaklı istersen bide başka birilerinden deneem server alıp test et...

New Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    429449

Arkadaşım verdiğin cevap için teşekkürler download yaparken pc den herhangi bir sorun yok 100 mb dosyayı hiç hata vermeden kopmadan indiriyor işin aksi tarafı serveri veren kişinin yanına gittim orda taktım cihazı hiç takılmadı 15 dk boyunca ama eve geliyorum 5 dakkada bir donuyor adamın dediği 4 veya 8 megabit internette sorun oluyor diyor bilemedim gitti valla az kaldı kırıcam

Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    94952

ben de dahil kotasız internet kullanan pek çok kullanıcı tahminimce full bant torrent ve emule kullanıyor. kendimden örnek verecek olursam, emulenin kapalı olduğu durumlarda donma hiç olmuyor, hatta emule açıkken cihaz ilk bağlantıda sıkıntı yşayabiliyor. bu yüzden sürekli emule ve torrenti açık olanların cihazın daha sağlıkı çalışması açısından bu programları kapatmaları uygun olur. donma problemi yaşamamak için belli saatlerde ve programlarda emule ve torrenti mutlaka kapatıyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    530671

8 mbit hatlar bazen böyle sorun yapıyor ama cccam için değil sırf,online oyunlarda da lag veriyor.
    onun dışında senin sorunun muhtemelen serverın kalitesiyle yoğunlğuyla ilgili olabilir,test server aL Başka yerden dene. modem nette sorun çıkarmıyorsa alette de çıkarmaz bence.

New Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    429449

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar sorun çözülmedi çünkü adam kendi internetine taktığı zaman hiç donma yok ama ben evde taktığım zaman donuyo dreamboxu taktığımda yine donma yok ama next de bu sorun var anlamadım gitti satıcıda abi modemle internet hızını azalt sorun gider diyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    19130

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi makinaci8 Mesajı Göster
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar sorun çözülmedi çünkü adam kendi internetine taktığı zaman hiç donma yok ama ben evde taktığım zaman donuyo dreamboxu taktığımda yine donma yok ama next de bu sorun var anlamadım gitti satıcıda abi modemle internet hızını azalt sorun gider diyor
    Yüksek internet hızı ile alakalı olamaz diye düşünüyorum.. Bende 8 mb sınırsız internet var..Ve aynı ağda 3 pc 1 adet next 18500 1 adet next 2010 tiger ve 1 next 19500 süperior var. Hiçbirinde sorun yaşamamaktayım.. sendeki modem ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Us robotics kullandım 3 yıl ve şuan kablosuz Modemim linksys cisco her ikisindede bahsedilen sorunları yaşamamdım. Saygılar.
    Düzenleyen followmen : 02-03-2011 at 18:34

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    466950

ben sorunsuz kullanıyorum.10 dk donmamı olur arkadaşım.sen serveri değiştir.başka serverde aynı sorunu yaşarsan cihazda bir sorun vardır diye düşünürsün.normalde donma olmaz.serverin kapasitesi 1000 adettir adam bunu 1500 çıkarır yoğunluktan serverde donma kilitlenme oluyor.ben pahalı alıyorum serveri ama en ufak donma olmadı sorunsuz izliyorum

Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    406651

sorunun yazılımsal aynı sorun bende oluyordu inpax x-5100 compact la sorunsuz izliyorum.

son yazılımla dene istersen

Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    519930

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi studyoperi Mesajı Göster
    ben sorunsuz kullanıyorum.10 dk donmamı olur arkadaşım.sen serveri değiştir.başka serverde aynı sorunu yaşarsan cihazda bir sorun vardır diye düşünürsün.normalde donma olmaz.serverin kapasitesi 1000 adettir adam bunu 1500 çıkarır yoğunluktan serverde donma kilitlenme oluyor.ben pahalı alıyorum serveri ama en ufak donma olmadı sorunsuz izliyorum
    1000 adet mi böyle server nerde var dostum bilmem ama bir orjinal kartan en fazla 150 kişi faydalanır bilgim dogrultusunda bunu söylerim dedicated serverla bile zorlasan anca bu cıkar ama izlecigen paketin 1000 kişiye vereceksen cok kart alasın haberin ola internetle alakalı degil 10 dakika izleyip donma yine server la alakalı 8mbit sınırsız internet var bende cok server denemelerim ve testlerim oluyor 18500 hd ye uygun bir elin parmakları gececek kadar yok bilesiniz uygun olmayanlar ya reset attırıyor yada usuyup donuyor:Ç ama enteresan olan aldıgı yerde donmaması kafamı kurcalayan 15 dakıkadan sonra donuyormu bilemem sifreleme sureleri 1 dakıkadan az suruyor yani sifre degisiyor 15 dakika izleyip donması o kanal yogunluktan olabilir diye dusunuyorum saygılar

New Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    429449

arkadaşlar sorunu hallettim galiba fabrika ayarlarına asla dönme demişti ben fabrika ayarlarına döndüm sorun gitti gibi gözüküyor ama hala kanallara ilk geçişte yavaş çalışıyor fabrika ayarlarına geri dönünce lnb ayarlarında frekans kısmında 9750-10600 ü seçtiğimde bazı transpoderlerden sinyal almıyo md4 yaptığımda o tp den frekans alıyo diğerlerinden almıyo bu sefer bunun önüne nasıl geçerim

New Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    429449

arkadaşlar hallettim dedim ama bi türlü yine olmadı donmalar tekrar başladı modemi değiştirdim yine aynı

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    466950

Evet serverlerde yığılmalar sonucu 1000 adet oluyor

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi özzzz Mesajı Göster
    1000 adet mi böyle server nerde var dostum bilmem ama bir orjinal kartan en fazla 150 kişi faydalanır bilgim dogrultusunda bunu söylerim dedicated serverla bile zorlasan anca bu cıkar ama izlecigen paketin 1000 kişiye vereceksen cok kart alasın haberin ola internetle alakalı degil 10 dakika izleyip donma yine server la alakalı 8mbit sınırsız internet var bende cok server denemelerim ve testlerim oluyor 18500 hd ye uygun bir elin parmakları gececek kadar yok bilesiniz uygun olmayanlar ya reset attırıyor yada usuyup donuyor:Ç ama enteresan olan aldıgı yerde donmaması kafamı kurcalayan 15 dakıkadan sonra donuyormu bilemem sifreleme sureleri 1 dakıkadan az suruyor yani sifre degisiyor 15 dakika izleyip donması o kanal yogunluktan olabilir diye dusunuyorum saygılar
    aldığım yerdeki arkadaşlardan edindiğim bilgileri sizinle paylaştım.donmalar kesinlikle olmuyor bende.bir flm yada bir maçın tamamını sorunsuz izliyorum.şans diyebilirmiyiz acaba.arkadaşın cihazında problem olabilir.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı