Şirketimiz Vodafone Türkiye'nin isminin yer aldığı bir e-postanın, internet ortamında yayılmaya çalışıldığı tarafımızca tespit edilmiştir.

Bu mesajda bahsi geçen olay adli makamlara intikal etmiş, yargı süreci başlamış bir hırsızlık ve organize dolandırıcılık vakasıdır. Konuyla ilgili e-posta mesajında dile getirilen iddiaların aksine Vodafone Türkiye, olayın gelişimi sırasında gerekli tüm süreçleri şirket içi ve konu ile ilgili mevzuata uygun bir şekilde işletmektedir.

Olayın mağduru olan abonemizin bu hırsızlık ve organize dolandırıcılık vakasındaki kaybını üzüntü ile karşılıyor, doğan mağduriyetinin yasal yollardan takip ve telafisi adına her türlü yapıcı yaklaşımı gösteriyoruz. Sürecin yargıya taşınan bundan sonraki kısmında da bu yaklaşımını göstermeye devam ediyor olacağız.

Bahsi geçen olayda, abonemizin tüm kişisel bilgi ve şifrelerinin dolandırıcılar tarafından ele geçirilmiş olduğu görülmektedir. Tüm bu bilgilerin elde edilmesinden sonra bir Vodafone bayisine gidilerek çalıntı bilgilerden profesyonelce hazırlanan sahte belgelerle SIM kart değişiklik işlemi yapılmış ve bu yolla son olarak bankadan gönderilen tek kullanımlık şifreyi içeren SMS dolandırıcılar tarafından ele geçirilmiştir.

SIM kart yenilenmesi işlemleri ile ilgili tüm bayilerimiz prosedürlere hakimdir ve bu istisnai dolandırıcılık vakasında da bayilerimiz bu prosedürlere uygun olarak hareket etmişlerdir. Vodafone abonelerinin endişelenmelerini gerektirecek bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Bütün bu gerçeklere rağmen, söz konusu e-posta mesajının yayılmasının, şirketimizi ve markamızı karalamak ve müşterilerimizi yersiz bir paniğe teşvik etmek maksadı taşıdığını gözlüyoruz. Vodafone Türkiye, söz konusu e-posta mesajının karalayıcı ve kurumsal itibarımıza zarar verici bir şekilde yayılmasıyla ilgili olarak tüm yasal haklarını saklı tutmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.