Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Egesan Güneş Enerjisi yorum

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    187953

Egesan Güneş Enerjisi yorum

balıkesir edremitde yaşıyorum buraya bir güneş enerjisi taktırmak istiyorum ama hiçbir bilgim tecrübem yok güneş enerji sistemleriyle bizim burada egesan diye bir markanın kampanyası var 18 li vakum tüplü 130 lt kapasiteli 800 tl şimdi bu markayı bilen varmıdır acaba tavsiye edermisniz ileride sorun çıkartırmı birde bizim burda su yerin altından motorla çıkıyor yani su ani su ısıtıcısıyla birden soğuk birden sıcak akıyor bu durumun güneş enerjisiyle değişmediğini söyledi bu doğrumudur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

ben de 30 vakum tüplü olandan var. 1500 tl taktırmıştım. bendeki ''sistem'' marka, 3 yıldır kullanıyorum sorun çıkartmadı.

böyle bir alet düşünüyorsanız mutlaka vakum tüplü olsun..

diğer düz panellerin modası çoktan geçti, hemde kullanışlı değillerdi..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    187953

24 vakum tüplü 180 lt egesan 1000 tl bilmiyorum kararsızım bu basınç işi kafamı kurcalıyor birde kışın doğru düzgün sıcak su alamıyormuşsunuz sanırım varmı böyle birşey

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

ne kadar kuzeyde iseniz o kadar az güneş ışığı alırsınız.. güneyde yaşayanlar bu konuda az biraz daha şanslı..

aslında sorunuzun cevabı ;

havanın durumu ile ilgili.. güneyde de olsanız hava bulutlu ise su ısınmaz.. kuzeyde olupta dış ortam sıcaklığı -10 derece olsa bile, eğer güneş var ise sorun yok sıcak suyunuz her zaman hazır oluyor..

birde can alıcı nokta şudur ki;

vakum tüplerin üzerine diğer binaların gölgesinin düşmemesi gerekiyor. tüpler kesinlikle güney tarafa bakacak şekilde monte edilmelidir..

şubat ayının sonundan itibaren bir daha ki kasım ayı sonuna kadar haşıl haşıl su kullanabilirsiniz bu kesindir.. kış aylarında (aralık-ocak-şubat) güneş var ise sıcak su var demektir..:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

genelde vakum tüp uzunlukları 1.50 cm dir.

bir de 1.80 cm olanlar vardır ki bunlar biraz daha pahalıdır.. bendekiler 1.80 cm olan tüplerdir. 30 tüplü 220 litrelik deposu vardır. fiyat bu bakımdan 1.500 tl.dir..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    187953

cevizkabuğu basınçlı sistemler hakkında bilgin varmı acaba

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

ben deki basınçlı değil sistemin en üstünde şamandıra var. sistem çatının üstünde ben hemen altındayım. yukarıdan gelen sıcaksu borusu ilk çıktığında daha kalın geliyor ve bir alt kata giderken biraz inceliyor. basınç sorunum yok.

basınçlı olduğu zaman kapalı oluyor şamandıra olmuyor. normal şebeke basıncı panelde aynen oluyor. ama bu basınca paneller ne kadar dayanır bilemem.. bu konuda bu işleri yapan birine sorarsanız sanaırım size gerekli olan bilgiyi verir..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı