Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Nihayet Rakip Platformun Kanalları Gitti !

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453490

New Icon22 Nihayet Rakip Platformun Kanalları Gitti !

Dsmart'ın ilk çıktığı günden beri, niye Dsmart dijital platformunun kanal listesinde yer aldığına anlam veremediğim rakip platformun (Dijitürk) Türksat'ta bulunan kanalları, nihayet Dsmart kanal listesinden çıkartılmış. Dünya'da hiçbir dijital platformun, rakiplerinin frekansındaki kanallarını boş yere bünyesinde barındırdığını görmedim. Rakip platformda yer alan, anlaşma yapılabilir düzeydeki kanallarla anlaşma yapıp kendi bünyesine katsa anlarım. Ama rakip platformun şifreli şekilde bulunan bu kanalları Dsmart'ın listesinde bulunması hem saçma, hem de komik bir durumdu. Dsmart hem rakipleriyle mücadele halinde olan bir platform olacak, hem de rakibinin reklamını yapacak. Bu durum Dsmart'ın kendiyle çelişen bir durumda olduğunu göstermez mi? Rakipler, Dsmart'ın kanallarını boşu boşuna şifreli halde listesinde tutuyor mu? Dsmart'ın, rakibinin kanallarının kendi listesinden bugün çıkarışı, galiba 4. yaşının sloganının (:hah:Rakipler Bile Bizi İzler:smiles10:) kafalarına bugün dank ettiğini gösteriyor. Düşünün, hem bu sloganı benimsiyor, hem de rakibinin kanalları listende bulunuyor. Dsmart'ın platform anlayışı 4. senesinde doğruyu buluyor gibi. Umarım bu doğruları bulma olayı diğer eksiklerin giderilmesinde de kendini gösterir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    48587

çok doğru söylüyorsun. geç de olsa çıkması güzel.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    25517

ben digiturke modüllü aboneyim (eski abone) dsmart cihazımın üzerinde kullanıyordum, kanal araması yapıp listeye ekleme yerine hazır bulunması daha iyiydi. şimdi taratma yapıp sonlardan listeye en son sıralarda eklenmiş olacak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

dt nin modül kampanyası varmı halenn acaba?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    19438

Bence doğru olmamış.Dsmat yola çıkarken DT ligi tv elinde bulundurrduğu için CI modullü chazlar çıkartıp bu kitleleride bünyesine katıp iki cihaz zorluğundan kurtarmak adına yola çıkmamışmıydı.Şimdi modül ile lige bakan vatandaşa haksızlık olmadımı.Bence bu düşünce ile 4 yıldır devam ettikten sonra bundan dönmek arzusu doğduysa iki yazılım olması en doğrusu.Zaten normal cihaz olarakda kullanabilirsiniz deyip kartı bile cihaza sokmazisen sürekli uyarı gelmesi ve kanal listelerini kullanıcı istediği gibi düzenliyememesi gibi saçmalıklar zaten nedense iki platformdada var.İkinci bir yazılım seçeneğile ne kaybedecekler ki.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2011
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    554234

süper olmuş ne zaman 190lı kanallara gelsem bi görüntü kirliliği oluyordu oh be

Adviser
    Giriş Tarihi
    10-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    423904

Modülle Dsmart üzerinden DT izleyenler için kötü haber.
    Dsmartı iptal ettirsinler. Kutularınıo satsınlar. Hiç gerek yok.
    Düzenleyen bjkali : 25-02-2011 at 22:45

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2006
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    173545

Ben bundan yaklaşık 1 hafta önce D smart a telefon çektim biz dedim modüllü digitürk üyeleri olarak digitürk ün diğer kanallarının da kanal listenize eklemenizi rica ediyoruz dedim Jojo national geographic ve moviemax speed listede yoktu onların listeye ekleneceğini tahmin ederken hepsinin gitmesi tam bir hayal kırıklığı oldu bence o kanalların gitmesi benim telefon görüşmemle alakalı olabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    67772

bir bakıma dogrudur bir platform uydusu olarak fakat bunun yanındada modüllü kullanıcılar için kötü oldu madem bunu böyle uygun gördünüz ozaman kanallistesinide müşterilerinizin düzenleyebilecegi bir menüye denk getirin cihazı normal uydu alıcısı olarak kullanabileceksiniz diye her iki platforda bu sloganla ve kandırmacayla satıyor şuan alınan dt kutuları aboneliginiz bittigi zaman fta kanalları seyredebilirsiniz diye satılıyor fakat aboneligi biten onlarca insan kullanamıyor özelliklede w3 uydusundan yayın alan aboneler çevremizde var bunun yanında ds de aynı şekildedir eski abonelerinin ömür boyu seyredeceksiniz diye birzamanlar sattıgı kutuların allah muhafaza kartına bir durum olursa yeni bir kutu parası isteyip yine bu insanları zor durumda bırakıyıyorlar ayrıyetten kanal sıralamalarıda cabası ben mecburmuyum izleyemedigim hd kanalları üslerde görmeye ayrıca fta kutularda hd kanalların ne işi var

Member
    Giriş Tarihi
    09-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    99690

DT Modüllü DS Kullanıcıları...

Yanlışım var ise lütfen düzeltin arkadaşlar. DS 190'lı kanal listesinden DT kanallarını çıkartmış duruma ancak kardeşimin sisteminde tarama yaptığımda 600'lü kanallardan sonra modüllü olarak LigTV dahil diğer DT kanalları sorunsuz olarak izlenmektedir. DT modülü kullanan diğer DS kullanıcıları lütfen bilgilendirma yapabilir ise bu karmaşa ortadan kalkar. Teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    09-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    99690

DT Modüllü DS Kullanıcıları...

.....
    Düzenleyen BARTS : 26-02-2011 at 05:32 Sebep: Mükerrer kayıt

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453490

Arkadaşlar yorumların geneline bakılırsa, modüllü üyelerin açısından durum iyi karşılanmamış anlaşılan. Bu konuda haksız olduklarını söyleyemem. Tabiki 2 hizmetten aynı anda faydalanmayı herkes ister, ama bu durumu profesyonel olarak ele almak lazım. Burada modülle iki tarafı da izleyen üyelerin mağduriyeti söz konusu da değil ayrıca. Kanal taramasıyla tek uydu alıcısı ile iki tarafıda izlemek hala mümkün. Sadece rakip platformun kanallarını kendiniz listeye ekliyeceksiniz. Bu da Dsmart'ın en büyük hakkı. Sakın beni yandaş olarak görmeyin, hangisi doğruysa herkesin fikrini alarak tarafsızca yazılarımı sizlerle paylaşırım. Ama buradaki olay şu; mantıklı düşünecek olursak bu durum hem dsmart tarafından doğru bir şey, hem de biz kullanıcılar tarafından. Dsmart tarafından ele alırsak; platform olarak ortaya çıkmışsam, ortada bir rekabet varsa, herkes kendi müşterisini kazanma peşindeyse ve "rakipler bile bizi izler" diyorsan, rakip platformla ilgili hiçbir şeyi bünyemde barındırmam. Kullanıcı gözüyle ele alırsak; ben Dsmart'ı seçmişsem, rakip platformlada aramızda rekabetin olduğunu biliyorsam, ben Dsmart'ın daha iyi olmasını isterim. Kendi menümde, kanal listemde, radyo listemde, karşı tarafla ilgili bir şey görmek istemem. Bu beni rahatsız eder. Ben o zaman rakibin üstünlüğünü benimsemiş olurum. Madem ortada böyle bir durum var, rakip platform da, Dsmart'ın kanallarını listesine eklesin o zaman, diye düşünürüm. Sonuç itibariyle şu an Dsmart, kullanıcılara kendi kanallarıyla hizmetini sürdürmekte, modülle ikinci platformun kanallarını izlemek isteyenler için ise kendi hizmetlerini kendilerinin yaratmalarını istemektedir. Bu durumda gayet doğal ve olması gerektiği gibidir.

Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    525772

bende modül ve yasal kartla d smartın 190 lı kanal sıramalarından izliyordum dt kanallarını
    listeden çıkmış olması çok sorun değil benim için,kanallar gittikten sonra tp taraması yapıp kanalları listeye ekledim ve sorunsuz izliyorum
    yani bnim için farktmedi
    Düzenleyen zerdalii : 26-02-2011 at 15:25

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    554738

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi PARS-EFES Mesajı Göster
    Arkadaşlar yorumların geneline bakılırsa, modüllü üyelerin açısından durum iyi karşılanmamış anlaşılan. Bu konuda haksız olduklarını söyleyemem. Tabiki 2 hizmetten aynı anda faydalanmayı herkes ister, ama bu durumu profesyonel olarak ele almak lazım. Burada modülle iki tarafı da izleyen üyelerin mağduriyeti söz konusu da değil ayrıca. Kanal taramasıyla tek uydu alıcısı ile iki tarafıda izlemek hala mümkün. Sadece rakip platformun kanallarını kendiniz listeye ekliyeceksiniz. Bu da Dsmart'ın en büyük hakkı. Sakın beni yandaş olarak görmeyin, hangisi doğruysa herkesin fikrini alarak tarafsızca yazılarımı sizlerle paylaşırım. Ama buradaki olay şu; mantıklı düşünecek olursak bu durum hem dsmart tarafından doğru bir şey, hem de biz kullanıcılar tarafından. Dsmart tarafından ele alırsak; platform olarak ortaya çıkmışsam, ortada bir rekabet varsa, herkes kendi müşterisini kazanma peşindeyse ve "rakipler bile bizi izler" diyorsan, rakip platformla ilgili hiçbir şeyi bünyemde barındırmam. Kullanıcı gözüyle ele alırsak; ben Dsmart'ı seçmişsem, rakip platformlada aramızda rekabetin olduğunu biliyorsam, ben Dsmart'ın daha iyi olmasını isterim. Kendi menümde, kanal listemde, radyo listemde, karşı tarafla ilgili bir şey görmek istemem. Bu beni rahatsız eder. Ben o zaman rakibin üstünlüğünü benimsemiş olurum. Madem ortada böyle bir durum var, rakip platform da, Dsmart'ın kanallarını listesine eklesin o zaman, diye düşünürüm. Sonuç itibariyle şu an Dsmart, kullanıcılara kendi kanallarıyla hizmetini sürdürmekte, modülle ikinci platformun kanallarını izlemek isteyenler için ise kendi hizmetlerini kendilerinin yaratmalarını istemektedir. Bu durumda gayet doğal ve olması gerektiği gibidir.
    Sonuna kadar haklısınız; ancak D-Smart zamanında bu cihazları Lig TV uyumlu diye reklam yapmaktan çekindi mi? Hayır çekinmedi. Şimdi ise uyumsuzlaştırıyor. Yarın yazılım update ile modülle izlemeyi tamamen de engelleyebilir. Yapılan uygulama tüketiciye eskiden yaptığı tanıtımlarla çelişiyor.

"D-Smart şimdiye kadar verdiği hangi sözü tuttu ki bunu tutsun, bu kadar tuttuğuna şükredin" de diyebilirsiniz. O zaman da kaparım ağzımı susarım, doğru söze söylenecek hiç bir şey olmaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453490

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Klmr Mesajı Göster
    Sonuna kadar haklısınız; ancak D-Smart zamanında bu cihazları Lig TV uyumlu diye reklam yapmaktan çekindi mi? Hayır çekinmedi. Şimdi ise uyumsuzlaştırıyor. Yarın yazılım update ile modülle izlemeyi tamamen de engelleyebilir. Yapılan uygulama tüketiciye eskiden yaptığı tanıtımlarla çelişiyor.

"D-Smart şimdiye kadar verdiği hangi sözü tuttu ki bunu tutsun, bu kadar tuttuğuna şükredin" de diyebilirsiniz. O zaman da kaparım ağzımı susarım, doğru söze söylenecek hiç bir şey olmaz.

Şu kadarını söyleyim, Dsmart'ın bu konuyla ilgili uyguladığı politika tamamen doğrudur. Yalnız ileride dediğiniz gibi, yazılımla bu durumu tamamen ortadan kaldırırsa, o zaman modüllü kullanıcılar için bir mağduriyet söz konusu olur. İşte o zaman bu duruma ben de karşı çıkarım. Ama şu anki durum olması gereken bir durumdu zaten.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    518222

Digitürk kanallarının Dsmart listesinden kaldırılması iyi olmuş.Büyük ihtimal Digitürk istemiştir iyi oldu.Hiç değilse Digitürk kanalları digitürk cihazında kalmış olur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    166723

Ben Zaten LigTv'yi 600'e koymuştum. Diğer Digi kanallarını da sonraki numaralara.
    600 basmak 191 basmaktan daha kolay..

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2011
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    554234

ortada yalan haber var kanallar duruyor konu kapatılsın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    10068

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Tekinsiz Mesajı Göster
    ortada yalan haber var kanallar duruyor konu kapatılsın
    Bende fişi çekip taktım yine eski liste duruyor.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-06-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    532958

arkadaşlar yoktu şu anda listeye tekrar eklendi

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları