Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Naim Nait 5i ye bookself PARTNER ???

Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    334394

Naim Nait 5i ye bookself PARTNER ???

Arkadaşlar dinleme odam değişti vede 18 m2 oldu yani küçüldü buda beni yeni bookself speaker arayışı içine soktu,naim den gayet memnun olduğum için onunla iyi ikili oluşturacak bir bookself speaker arayışındayım,alternatifler belirledim ama hepsi değişik marka vede fiyat aralıklarındalar,ayırabileceğim bütce ise 2.500 tl civarı alternatifler arasına ucuz ama güzel modellerde koydum belkide tavsiyede bulunan arkadaşlar o modellerden biri ilede çok iyi netice alabileceğimi vede kalan bütce ile bir sonraki hedefim olan rega dac alabilmeme yardımcı olur ne dersiniz değerli yorumlarınızı bekliyorum.Dinlediğim müzik tarzı ise enstrümantel,jazz,blues,vocal jazz vb detay,sahne vede berraklık önde olsun istiyorum dengeli bir saund ile sahneyi karşımda hissederek bütün enstrümanları tek tek duymak istiyorum.Sıfır veya ikinci el no name hi-fi gibi sitelerden güncel takibim ile önümüzde ki bir iki ay içinde seçeneklerden birini temin etmek istiyorum ne dersiniz.Birde nacizane bir soru daha önce hep floorstanding speaker kullandım acaba ayaksız herhangi bir mobilyanın üstüne konulan bookshelf Speaker da performans kaybı yaşanır mı?Şimdiden teşekkürler.
    Seçenekler çok farkındayım belkide fiyat olarak çok üst seviyede olanlarda var ama hepsi hakkında eleme yaparken yorum vede bilgiye ihtiyacım var.

1-QUAD 12L2
    2-Epos M12.2
    3-ProAc Tablette Reference 8
    4-Castle Knight2
    5-PMC DB1i
    6-Dynaudio DM 2/6
    7-Harbeths P3ESR
    8-Spendor SA1
    9-Neat Petite SX
    10-Rega RS1
    11-ATC SCM11
    12-DalI MENTOR MENUET

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    99233

sizin seçenekleri daha okumamışken önerecektim.meğerse 8. sıradaymış.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    159489

Hepside çok güzel alınabilcek modeller, iyi kötü değilde uyum nasıl olur acaba,neyse ben kişisel tercihimi söyleyeyim.

1.ProAc Response D1

2.Harbeths P3ESR

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    195225

Saydıklarınız arasında Naim ile kanı uyuşanlar :Harbeth, Spendor, Proac, Neat... bir de bunlara mutlaka Kudos C1 bookshelf seçeneğini de ekleyin.

Spendor'un Türkiyede temsilcisi yok, Harbeth harikadır ama 2011 siparişleri dolmuş durumda 2012'ye kadar beklersiniz, Neat şu sıralar gelmiyor... geriye kaldı Proac ve Kudos bu ikisini değerlendirin derim ben.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    195225

Bir de eklemek istiyorum ayak bookshelf için olmazsa olmaz, çok ciddi performans kaybı yaşarsınız...

Ayrıca bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama madem Naim kullanıyorsunuz ve ses karakteristiğini seviyorsunuz Naim Dac almaya gayret edin derim. Naim kendi dışında başka bir marka ile eşleştirilmeye çok hassastır, o karaktersitiği büyük olasılıkla kaybedersiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    334394

Değerli görüşlerinizin hepsi aklımın bir köşesinde arkadaşlar,gelişmeleri paylaşıcam.

Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    334394

ProAc Tablette Reference 8 alınmıştır teşekkürler.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı