Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: Manuela

 1. #1
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  21-05-2007
  Mekan
  22 Edirne
  Yaş
  46
  Mesajlar
  1,824
  Üye No
  351493

  New Icon26 Manuela  1991 yılında TRT 3 de yayınlanırdı. Birbirinden haberi olmayan ama birbirlerine ikiz kadar benzeyen kız kardeşler Manuela ve İsabel'in hayatını anlatıyordu.

  Başrol Oyuncusunun upuzun sarı saçlar vardı ve tüm çocukluğum boyunca öyle saçlara sahip olmak istemiştim

  Diziye ait Ekşi Sözlükte yer alan kısa bir özet...  küçüklüğümüze damgasını vurmuş (bir diğeri için: cesur ve güzel) dizilerdendi.. yıllar geçse de unutamadığım anları vardır:

  isabell ile manuela aynı babadan olan kardeşlerdir: ve fakat, kızlar, anneleriyle aynı özelliklere sahiptirler: dadı bernarda (ki, isabell her zaman "ben senin kızın değilim" modundaydı) ile isabell "kötü" tarafken, manuela ve annesi mercedes aynı derecede iyiylik timsâli, hatta, melektir.

  isabell ile fernando tekne kazası geçirirler: fernando sağ kalırken, isabell'in yüzü teknenin pervanesi tarafından parçalanır.. ve isabell kıyıya vurduğunda, bi kadın isabell'in içinde "fernando" yazan yüzüğünü çalar.. (ceset olarak da bu kadın gömülür, ama hatırlayamadım şimdi ölüm nedenini -kocası dövmüştü galiba)

  fernando manuela ile tanışır, onunla evlenmeden önce birlikte olur (sanırım evlenme nedenleri de buydu).

  manuela evde kabul görmez, isabell gibi hiçbi zaman hanımefendi olamaz (hatta, şöyle bi replik hafızamda taptaze durur: manuela evin dedikoducusu hizmetçisine [kısa boylu, esmer bi hatundu] "akşam yemekte ne var?" diye sorar, hizmetçi sayar: manuela "peki tatlı olarak ne var?" der, hizmetçi "profiterol zaten bir tatlıdır" diyerek bozar..)

  manuela evde yapılan bi partide, bernarda'nın zorlamasıyla isabell'in pembe elbisesini giyer.. çok kötü karşılanır tabii bu: kız günlerce depresyonda kalır..

  isabell'e hasinta adındaki bi kadın yardımcı olur, maske takar hep isabell -neden bilmem, kırmızı renkli bi mas***di bu.. (bu sırada bernarda hep "isabell'in yaşadığını hissediyorum" tiranıdadır


  Adı Soyadı:Grecia Colmenares
  Ülke:Venezuela
  Doğum Tarihi:07-12-1962

 2. #2

 3. #3

 4. #4

 5. #5

 6. #6

 7. #7

 8. #8

 9. #9
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-06-2005
  Mekan
  01 Adana
  Mesajlar
  32,626
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  112421

  birkaç bölümünü hatırlıyorum.

  Dizinin sonlarında birisi diğerini bıçakla çldürecekti galiba. Yüzünde yaralar filan vardı.

  Başrol erkeğimiz de başka bir erkek ile beraber bir gemiden kaçıyordu. tek bir hava tüpü ile ikisi birden nefes alıyorlardı.
  Annem mahallede ne kadar kadın varsa eve çağırır, çayı demler, kurabiyeleri hazırlardı. Mahallede sadece bizde renkli tv vardı Shaub-Lorenz markaydı.

 10. #10
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  12-08-2006
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  52
  Mesajlar
  1,560
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  249882

  Rahmetli babaannem seyrederdi


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı