Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Fx Turbo Hd En İyi Görüntü İçin Ayarlar ? (Çözünürlük Vs.)

Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2006
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    228688

Post Fx Turbo Hd En İyi Görüntü İçin Ayarlar ? (Çözünürlük Vs.)

* Fx Turbo Hd Uydu Alıcı Aldım...102 Cm Lcd Tv İçin En İyi Görüntü Ayarları İçin Uyduda Hangi Çözünürlüğü Seçmeliyim ? Ve Varsa Başka Ayarlar ? Şu Anda Sadece Türksat Kanalları Var Ve TRT HD den başka HD kanal yok.
    * bu kumandadaki SD/HD tuşuna basınca ne işe yarıyor --> ben tuşa herhalde 10 kere filan bastım ama nasıl olduğunu anlamadım, bir kere basınca sd bir daha basıncada hd mi oluyor anlamadım ? paneldede bişey yazmıyor sd ye veya hd ye geçti diye.
    * uyduyu takar takmaz hazır kanal listesi geldi ama benim sadece türksat anten var ve 2000 tane kanal var (hotbird ve birçok uydudaki kanallarda var--> hotbird'e çevrili çanak olmadığı sürece bu kanalların olması bi işe yararmı,boşa kalabalık olmuş olmuyormu ? son olarakta internet-kart paylaşımı ile tv izlerken hotbird'deki bir kanalı izlemek için hotbird'e çevrili çanak olması gerekiyormu, yoksa sadece türksat'a çevrili tek çanak ile izleyebilirmyim ?
    Düzenleyen headhuntergs : 11-02-2011 at 18:45

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2006
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    262180

* uyduyu takar takmaz hazır kanal listesi geldi ama benim sadece türksat anten var ve 2000 tane kanal var (hotbird ve birçok uydudaki kanallarda var--> hotbird'e çevrili çanak olmadığı sürece bu kanalların olması bi işe yararmı,boşa kalabalık olmuş olmuyormu ? son olarakta internet-kart paylaşımı ile tv izlerken hotbird'deki bir kanalı izlemek için hotbird'e çevrili çanak olması gerekiyormu, yoksa sadece türksat'a çevrili tek çanak ile izleyebilirmyim ?[/QUOTE]
    :): bu soruyu sormamıs ol bence arkadasım....tabıkı canak olmadan seyredemssın... :)

hd sd olayına gelınce onu o tustan defılde menu ekran ayarları 1080 p yap...devam et yoluna:)
    Düzenleyen jesa81 : 11-02-2011 at 19:33

Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2006
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    228688

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi jesa81 Mesajı Göster
    * uyduyu takar takmaz hazır kanal listesi geldi ama benim sadece türksat anten var ve 2000 tane kanal var (hotbird ve birçok uydudaki kanallarda var--> hotbird'e çevrili çanak olmadığı sürece bu kanalların olması bi işe yararmı,boşa kalabalık olmuş olmuyormu ? son olarakta internet-kart paylaşımı ile tv izlerken hotbird'deki bir kanalı izlemek için hotbird'e çevrili çanak olması gerekiyormu, yoksa sadece türksat'a çevrili tek çanak ile izleyebilirmyim ?
    :): bu soruyu sormamıs ol bence arkadasım....tabıkı canak olmadan seyredemssın... :)

hd sd olayına gelınce onu o tustan defılde menu ekran ayarları 1080 p yap...devam et yoluna:)[/QUOTE]

teşekkürler... yalnız ekran ayarlarında en son 1080i_50 seçeneği var , 1080p yok ? birde v31 için en iyi görüntü 576i seçeneğini önerende çok var forumda.
    Düzenleyen headhuntergs : 11-02-2011 at 19:56

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

o zaman ortasını bulalım. sen 720p yap :))

Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    173341

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi headhuntergs Mesajı Göster

hd sd olayına gelınce onu o tustan defılde menu ekran ayarları 1080 p yap...devam et yoluna:)
    teşekkürler... yalnız ekran ayarlarında en son 1080i_50 seçeneği var , 1080p yok ? birde v31 için en iyi görüntü 576i seçeneğini önerende çok var forumda.[/QUOTE]

SD yayınlar için en iyi kaliteyi 576i seçeneğinde alısınız.HD yayınlarda da 1080i-50Hz seçeneği uygundur.Her seferinde çözünürlük için değişiklik yapmak istemiyorsanız,ilgili menüden çözünürlük seçeneğini By Source olarak ayarlayın.Böylece SD yayın izlerken ekran çözünürlüğü otomatik olarak 576i ye,HD kanal izlerkende 1080i ye gelecektir.

Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

eski ustalardan birisinin cihazın en iyi performasnının 720p de olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Ancak ben 1080p kullanıyorum sürekli. by source çözünürlük değiştirirken tv ekranı kararıyor o nedenle sevmiyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    159154

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fenerlik Mesajı Göster
    eski ustalardan birisinin cihazın en iyi performasnının 720p de olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Ancak ben 1080p kullanıyorum sürekli. by source çözünürlük değiştirirken tv ekranı kararıyor o nedenle sevmiyorum.
    Doğrudur bende hatırlıyorum ama inanın bu işler göreceli.Belki kağıt üzerinde böyledir ama sonuçta bu işl tamamen göz zevkine kalıyor ki o da kişiden kişiye değişiyor.Tabi birde tv marka-model olayıda var.Her panelde aynı ayarlar aynı sonuçları vermiyor.Çünkü bende evde biri panasonic diğeri Samsung 2 panel var ve aynı ayarlar kesinlikle tutmuyor her ikisindede farklı ayarlarda kullanıyorum.Panellerin görüntü işleme yeteneklerini,tarzlarınıda hesaba katmalı.Samsung panelimde SD yayınlarda bana 576i daha doğal ve net geliyor.Bulanıklık sevmiyorum.
    Tıpkı müzikteki farklı beğeniler gibi.Kimi tizli sever tizi açar kimi bası sever bası açar kimi de bunlara birde ekolayzer ilave eder ve kimi de hiçbir şey istemez tamamen flat dinler.

Yani kısaca kime hangi çözünürlük iyi geliyorsa onu kullansın,deneme bulma tarzı..Zaten hangi ayarlar daha iyi gibisinden sorularıda anlamıyorum bunun bir kanunu yok kişiye kalmış denenir bulunur hangisi size daha hoş gelirse onu seyredin.Bu iş zevk meselesi.

Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2006
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    228688

Success Sm

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    437405

Arkadaşlar menü içindeki parlaklık ve diğer 2 ayar sizde nasıl bende hep 50 olarak ayarlılar. Hd için sizin ayarlarınızın değerleri nasıl acaba ? Kullandığım Tv Sony 40P3000 modeli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    427501

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi snnates Mesajı Göster
    Arkadaşlar menü içindeki parlaklık ve diğer 2 ayar sizde nasıl bende hep 50 olarak ayarlılar. Hd için sizin ayarlarınızın değerleri nasıl acaba ? Kullandığım Tv Sony 40P3000 modeli.
    V.23 yükledim, 720p de SD ve HD leri aynı ayarda çok iyi gösteriyor, şuan için çözüm bu

New Member
    Giriş Tarihi
    11-06-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    533686

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasankurumahmut Mesajı Göster
    V.23 yükledim, 720p de SD ve HD leri aynı ayarda çok iyi gösteriyor, şuan için çözüm bu
    slm arkadaşım dün bende hiremco fx turbo hd aldım, internet bağlantısı falan yok şu an. cihaza V.23 ü nasıl yükleyecez kumanda yardımı ile oluyormu yoksa flash bellek ilemi yüklüyoruz yada internet bağlantısımı gerekli? birde bende lig tv modül var modulü cihazın modül girişine taktım bir türlü görüntü açılmadı bende kartı modülden çıkarıp öyle taktım kart yuvasına açtı sorun nedir acaba..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı