Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: GPS Navigasyon cihazları kaç kilometre hızla gittiginiz gösterebiliyormu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    418837

GPS Navigasyon cihazları kaç kilometre hızla gittiginiz gösterebiliyormu?

Arkadaşlar bende palio arabam var kilometre göstergesi bozuldu 300 tlde para istiyorlar yaptırmayı düşünmüyorum bunun yerine navigasyon alayım dedim ,neyse konuya geleyim bu navigasyon cihazlar kaç kilometre hızlı gittigimizi ve merkezi bir yerden başka bir yerde giderken kaç kilometre gitmişim diye bakabiliyormuyuz her marka navigasyonda var mı bu olay?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    50382

Sorunuzun kısaca cevabı EVET..

Saydığınız ve saymadığınız pek çok özell,kleri navigasyon cihazlarında bulablirsiniz..

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    418837

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi uyduhospital Mesajı Göster
    Sorunuzun kısaca cevabı EVET..

Saydığınız ve saymadığınız pek çok özell,kleri navigasyon cihazlarında bulablirsiniz..
    Hocam cevapın için teşekkur ederim navigasyon almaya karar verdim her markada varmı bu km göstergesi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MehmetYılmaz78 Mesajı Göster
    Hocam cevapın için teşekkur ederim navigasyon almaya karar verdim her markada varmı bu km göstergesi
    KM göstergesi derken hız olarakmı? diğer türlü 5000 ve 10000 km bakım olayında sorun yaşarsınız

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    50382

Benim bildiğim iki marka nvg yazılımda da bu özellik mevcut.

FAkat siz anladığım kadarıyla araçtaki km saati bozuk olduğu için bunu kullanmayı düşünüyorsunuz,
    Bu isteğinizde, arkadaşın da dediği gibi sıkıntı oluşur.

Her ne kadar istediğiniz özellik var olsada aracın orjinal km saati ileride sizin için önemlidir.
    NVG cihazları totalde yapılan km yi yazar ancak bunu çok sağlıklı yapabilmesi için araç hareket etmeden önce mutlaka nvg cihazını açmanız gerekir.Bir nvg kullanıcısı olarak bunun oldukça zor olduğunu belirteyim.
    Zaman zaman açmayı unutursunuz.yada batarya biter vb.sorunlardan dolayı total de km yi görmeniz çok zor olur..

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    418837

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi x-calibur Mesajı Göster
    KM göstergesi derken hız olarakmı? diğer türlü 5000 ve 10000 km bakım olayında sorun yaşarsınız
    Hız göstergesi ve sayaç bozuldu malesef ben araba kullanırken sayacı sıfırladım sıfırlayınca sorun oluştu hız göstergesi ve sayacta arabam 2000 model muayenedende geçti sorunsuz olarak bu yüzden navigasyon alayım dedim ve 99000 de sayac olarak

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Hız göstergesi ve sayaç bozuldu malesef ben araba kullanırken sayacı sıfırladım sıfırlayınca sorun oluştu hız göstergesi ve sayacta arabam 2000 model muayenedende geçti sorunsuz olarak bu yüzden navigasyon alayım dedim ve 99000 de sayac olarak
    Navigasyon bu anlamda işinizi çok görmez, zaten elinde sonunda bunu yaptıracaksınız. Bence sırf bu niyetle navigasyon almayın.Haa evet HIZ ınızı gösterir ama totalde yaptığınız km, yukarıda arkadaşımızın dediğinden dolayı, her zaman her binişte takmayacağınız için sorun oluşturur. Bir tel değiştirmeye o kadar para isteyen adamlar var demekki, illana GPS alacam derseniz bahanesi olabilir yani :)

New Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1700

Eli yüzü düzgün navigasyon cihazları 250-300 TL civarında. Daha ucuza da var ama sadece var.

Aynı paraya gösterge ve sayacı tamir ettirmeniz mümkün değil mi?

Bir de ben de navigasyon cihazı yok. Telefonda Garmin Mobile XT var. Önceki gün dikkat ettim; göstergeden yaklaşık 10 km az gösteriyordu.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı