Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Stab diseq motorun boşluğu nasıl alınabilir?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

New Icon14 Stab diseq motorun boşluğu nasıl alınabilir?

Arkadaşlar Stab 120 lik diseq motorumun kolunda azda olsa bir boşluk var,bu bolşuğu nasıl alabiliriz acaba? Ya da İstanbulda bu işi yapacak güvenilir Stab motor servisi biliyorsanız,paylşırsanız sevinirim.

Saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    146063

Dostum aynı boşluk bendede mevcut ancak o boşluğun sert rüzgarlarda dişlilerin kırılmaması için gerekli olduğunu okumuştum.
    Tabi okuduğum ne kadar doğru bilemem ancak eğer doğru değilse benimde güvenilir bir tamirci bulmam gerekecek :)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

@saygac ilgin için teşekkür ederim. en azından zahmet edip,emek harcayıp yanıt yazmışsın. :ok: Benim motorda 4-5 mm boşluk var,acaba senin motorda ne kadar boşluk olduğunu düşünüyorsun?

Dün gece 500'ün üzerinde mesaj okudum bu konu hakkında,ama bir soruca halen varabilmiş değilim. Zeytinburnunda bir tamirci varmış onunla daha irtibata geçemedim. Bakalım umarım sorunuma bir çıkış yolu bulabilirim.

Saygılar.
    Düzenleyen Editör : 09-02-2011 at 00:07

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2405

Slmlar stab motorda boşluk olması randımanlı kullanıma engel değil bende bulunana 2 stab motordan birisinde boşluk var diğerinde boşluk yok kurulum anında biraz ustayı uğraştırıyor ve cihazdan usals ayarlarını yaparkende değerleri yaptığın kuruluma göre değerleri 1-2 derece eksik fazla yazıyorsun o kadar
    saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    146063

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Editör Mesajı Göster
    @saygac ilgin için teşekkür ederim. en azından zahmet edip,emek harcayıp yanıt yazmışsın. :ok: Benim motorda 4-5 mm boşluk var,acaba senin motorda ne kadar boşluk olduğunu düşünüyorsun?

Dün gece 500'ün üzerinde mesaj okudum bu konu hakkında,ama bir soruca halen varabilmiş değilim. Zeytinburnunda bir tamirci varmış onunla daha irtibata geçemedim. Bakalım umarım sorunuma bir çıkış yolu bulabilirim.

Saygılar.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi karakartal6XX Mesajı Göster
    Slmlar stab motorda boşluk olması randımanlı kullanıma engel değil bende bulunana 2 stab motordan birisinde boşluk var diğerinde boşluk yok kurulum anında biraz ustayı uğraştırıyor ve cihazdan usals ayarlarını yaparkende değerleri yaptığın kuruluma göre değerleri 1-2 derece eksik fazla yazıyorsun o kadar
    saygılar
    Editor rica ederim. Benim cihazda hemen hemen aynı durumda boşluk söz konusu karakartal arkadaşımın dediği gibi benim usals ayarları tutmuyor mesala 42 derecedeyken usals ile diger gittiğim uydularda 2 derecelik bir sapma oluyor o yüzden ve mecburen bende disecq modunda çalıştırıyorum.
    İyi bir usta bulursam adam akıllı tekrar ayar yaptıracağım yerim müsait olmasına rağmen toplamda 9-10 uydu alabiliyorum kimileri hispaya kadar alırken ben ne 42 derece doğuyu nede 0.8 Derece batıyı geçebiliyorum.
    Sizde durum nasıl? kaç uydu alabiliyorsunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    165911

Arkadaşlar Stab 120 lik diseq motorumun kolunda azda olsa bir boşluk var,bu bolşuğu nasıl alabiliriz acaba? Ya da İstanbulda bu işi yapacak güvenilir Stab motor servisi biliyorsanız,paylşırsanız sevinirim.

Saygılar.
    Benim kullandıgım Stabb hh 1.20 motordada az boşluk var. Usuals modunda bu motoru kullansanız bile uydu alıcısında(usuals modda) ince ayar yapmalısınız .

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-03-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    326406

Saygılar.
    Boşluk ne derece etkiliyor?.Sinyalerinizde oynamalarmı mevcut?,yoksa sinyallerde azalmamı sorun olan,eğer sorun ilk kurulumdakı değerlerin düşmesi ise cihazdan başlangıç noktası seçip motorun 0 (sıfır) noktasında olup olmadığını kontrol ediniz, değilse resetleyip 0 noktasına alıp tekrar kontrol ve ince ayar yapanız ufak tefek boşlukların fazla etkisi olacağını sanmıyorum selamlar .

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

Konu açınca sağolsun eskiden tanıdığım dostlar cevap yazma nezaketini gösteriyorlar bana. Havaların güzel gittiği bir hafta sonunda bakalım motoru ve çanağı yeniden bir revizyondan geçireceğiz. Sonucu buraya yazarım.

Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    165911

Stab hh 1.20

Konu açınca sağolsun eskiden tanıdığım dostlar cevap yazma nezaketini gösteriyorlar bana. Havaların güzel gittiği bir hafta sonunda bakalım motoru ve çanağı yeniden bir revizyondan geçireceğiz. Sonucu buraya yazarım.

Saygılar.
    Selam Edi.Stabb gercekten çok iyi.Ama bence canak capı yetersiz.1.50 cm olsa en azından süper olurdu.Ben de kullandıgım Stabb motor hh 1.20 ve görünmez canagın resmini ekleyecegim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    285634

arkadaş herşey güıl güvenipte o çanağı apartmanın uzağına bağladın?gerçi başka şekilde uyduları alamazsın ama herhalde güvenlik görewlileri var sitede
    neyse şu geldi aklıma bende stabb1200 arıyordum.araştırırken dişlilerin metal olduğunu okumuştum.iyi bir tornacı ya dişlileri yeniden yapabilir yada boşluğunu azaltabilir.birde araçların diferansiyel dişlilerin içine kalın yağ ve gres olayı geldi aklıma,hatta kendini aşanlar hemen satışlar için içine talaş bile basıyorlardı.bunlarda boşluğu azaltabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2005
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    144140

selam arkadaşlar

@mustafaay kardeş hispasat ı bu sistemle seyredebiliyor musun?kolay gelsin....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    37242

bu boşluk benım motordada var ne yaparsanız yapın boşluk gereğinden fazla ise bazı uydularda gerçekten sorun yaratıyor yada rüzgarda bu boşluk oynadığında tam yerıne oturmuyor ve sorun oluyor garanti kağıdı olmasa ben boşluğunu alacam ama acmak istemıom ama havalar düzelsin alıcam birde benımkı tam hipasata 4 derece kala motorun limiti doluo ve sıfır noktasına hareket edıo buda benı delı edıo bende bunun çözümünü arıom sıfır noktasını evalsyosnu defalerca ayarladım ama olmuo direk 90 derece var bir yerde gözden kaçan bişi yada motorun dişlilerde ufak bir kaydırma yapmam gerekecek bakalım.

Member
    Giriş Tarihi
    06-11-2006
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    280913

Stab 90 aldı ay önce aldım aynı boşluk bende var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    165911

Evet..

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lazoli775 Mesajı Göster
    selam arkadaşlar

@mustafaay kardeş hispasat ı bu sistemle seyredebiliyor musun?kolay gelsin....
    Evet .Uyduyu buluyor ve 1.20 ile alınan yayınları izleyebiliyorsun.

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

@mustafaay007

antenin hayırlı olsun sizce bir sakıncası yok ise aldığınız yeri bana PM ile gönderebilirmisiniz.

saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-06-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    16360

hocam evet anteni nerden aldını bende pm ile alabilimiyim adresi

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız