Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: Optic Switch Ses Sorunu

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    159684

Optic Switch Ses Sorunu

merhaba arkadaşlar benim sıkıntım daha önce başınıza geldimi bilmiyorum
    olay şudur z5500 speaker var bununda malum optic çıkışı bir tane
    burada ister istemez arayışlar içersindeyiz
    TTAF Toslink Switch 3 Giriş 1 switch aldım beraberindede optic kablo
    buraya kadar herşey güzel sıkıntı ise
    Toslink Switch 3 çıkışı var
    bunları sırasıyla bağladım
    ancak panelden pc den ve dvdplayerden ses geliyor
    atlantadan ses gelmiyor direk bağlarsam z5500 geliyor ama Toslink Switch den ses gelmiyor
    bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa rica ediyorum

ürün resimleri

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    538876

Atlanta menüde TV ayarlarında AC3 özelliğini "açık" yaptınız mı?

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    159684

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hd.samu Mesajı Göster
    Atlanta menüde TV ayarlarında AC3 özelliğini "açık" yaptınız mı?
    yaptım herşey sorunsuz
    ancak direk bağlarsam ses geliyor Switch den gelmiyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    538876

hmm anladım. O zaman ustalardan yardım bekleyin yada kullananlardan. Eminim bir çözümü vardır :ok:

Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    539989

3 porta ayrı ayrı takıp 3 ünden de ses alamadınız mı?
    yerinizde olsam şöyle yaparım (birebir aynı cihazlar bende de var hem 5500 hem de sizdeki switchten)
    atlantayı sırayla 3 porta da takarım (tek başına) ve tek tek denerim. hiçbirinde ses alamazsam farklı bir optik kabloyla tekrar denerim. yine alamazsam atlanta ile switch uyumsuz sonucuna ulaşırım (zira atlantada sıkıntı yok tek başına sesi yolluyor, switchte sıkıntı yok diğer cihazlardan sesi yolluyor, 5500 de sıkıntı zaten olmaz bilen bilir :) )
    herhangi bir noktada ses alırsam, diğer cihazları deneyerek tek tek eklerim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    159684

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mavera71 Mesajı Göster
    3 porta ayrı ayrı takıp 3 ünden de ses alamadınız mı?
    yerinizde olsam şöyle yaparım (birebir aynı cihazlar bende de var hem 5500 hem de sizdeki switchten)
    atlantayı sırayla 3 porta da takarım (tek başına) ve tek tek denerim. hiçbirinde ses alamazsam farklı bir optik kabloyla tekrar denerim. yine alamazsam atlanta ile switch uyumsuz sonucuna ulaşırım (zira atlantada sıkıntı yok tek başına sesi yolluyor, switchte sıkıntı yok diğer cihazlardan sesi yolluyor, 5500 de sıkıntı zaten olmaz bilen bilir :) )
    herhangi bir noktada ses alırsam, diğer cihazları deneyerek tek tek eklerim.

bu dediklerinizin hepsini denedim
    aklıma gelen başka bir sorunmı yoksa geriye 2 cevap kalıyor
    1- Toslink Switch sorun var sesi aktarmıyor (ama diğer cihazlarda sorun yok hepsini aktarıyor)
    2- atlanta optic çıkışı sesi yetersiz kalıyor yada optic çıkışta farklı bir sorun var

sizde böyle bir durum varmı hepsinde atlanta çalışıyormu
    bu arada optic kabloyu direk bağlarsamda çalışıyor çalışmasa buda çalışmaz

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1827

Sorun optic bölücüden kaynaklanıyor tahminimce.
    Sebebi mekanik olarak anahtarlama yapıyor olması ve geçiş kaybı.
    Anahtarlama yapan cihazında hatası olabilir değiştirme imkanınız varsa şansınızı bir deneyin öncelikle.
    Yoksa 2 nolu girişe atlanta takın ve çıkışınıda ses sistemine (giriş ve çıkışlar tam karşılıklı olsun).
    2 kenarda takılı olan optic kabloları 2 elinizle tutun birbirlerine yaklaştımaya çalışarak bastırın biraz.
    Bu arada ses açık olsun.
    Yaptığınız baskı sonucu parazitlide olsa ses gelecekmi bir bakın.
    Zaten ses gelme meyili önce hafif dijitalize gibi olur sonra ses tam olarak gelebilir.

Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    539989

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi abizer Mesajı Göster
    bu dediklerinizin hepsini denedim
    aklıma gelen başka bir sorunmı yoksa geriye 2 cevap kalıyor
    1- Toslink Switch sorun var sesi aktarmıyor (ama diğer cihazlarda sorun yok hepsini aktarıyor)
    2- atlanta optic çıkışı sesi yetersiz kalıyor yada optic çıkışta farklı bir sorun var

sizde böyle bir durum varmı hepsinde atlanta çalışıyormu
    bu arada optic kabloyu direk bağlarsamda çalışıyor çalışmasa buda çalışmaz

hocam ben 2 optik cihazdan ses almaktayım, biri atlanta biri dark mini mania.
    bir sefer bile sıkıntı çıkarmadılar bana çok şükür.
    aklıma şöyle bişey geldi. biliyorsunuz optik ses = ışık.
    atlantayı toslinkin 1. portuna tek başına takın (2 ve 3 boş olsun) ses açık olsun. toslinkten 5500 e giden optik kablonun ucuna bakın kırmızı ışık var mı? eğer yoksa aynı işlemi 2 ve 3 e takarak deneyin bakalım görecek miyiz o kırmızı ışığı.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    187067

Aynı toslink switch i kullanıyorum ve bende de aynı sorun var. Atlantayı direk bağladığımda ses alabiliyorum ama switch hiçbir şekilde ses alamadım.:help1:

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    159684

denilenlerin hepsini yaptım ama Switch atlanta sesi çıkmadı
    sadece direk bağlarsam çıkıyor buda çok tuhaf
    tv optic çıkışı var sorun yok pc de yok playerde yok ancak atlanta tam bir fiyasgo
    burada yaptığım testler aklıma gelen en mantıklı sonuc şudur
    atlantanın optic çıkışı gerek bağlantı kalitesi gereksede optic ses gücü tam bir fiyasgo
    optic den gelen veri zayıf Switch girince hiç kalmıyor ve böylece çalışmıyor
    diğer çalışan arkadaşlar nasıl çalıştırdı bilmiyorum ama bende bir türlü çalışmadı atlanta
    bu konuda farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa bilmek isterim
    şimdiden kolay gelsin

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1827

Atlanta belkide öngörülen değerler ile optic çıkış veriyordur ancak anahtarlama yapan aygıt kaybı fazla olduğundan sorun yaşıyor olabilirsiniz.
    Bence anahtarlama için kullandığınız kutuyu değiştirin aldığınız yere bu sorunu belirtin.
    Amacım atlantayı savunmak vs. değil sadece bedelini ödeyip aldığınız bir ürünün işlevini yapmıyor oluşundan oluşan soruna çözüm bulmanız.
    Switch ve kabloların kalitesinin önemide dikkate alınmalı sadece ses kaynağına suç bulunmamalı bence.
    Sorunun atlantadan kaynaklandığına emin olursanız bence bu şikayetinizide aldığınız firmaya belirtin ve değişm talep edin.
    Neticede benzer bir sorun başıma geldi ve aldığım firmaya şikayetimi belirttim sağolsunlar onlarda anında yeni bir cihaz verdiler.
    Hatta akşam yayınsız kalmayın diyerek 2. cihazı verdiler ben ertesi gün çıkan cihazımı iade ettim.
    Geçmiş olsun umuyorum çözümsüz kalmaz bu teknik sıkıntınız.
    iyi seyirler :ok:

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    159684

@ElektroNet
    cevabınız için teşekkürler ürünü hepsidijital den aldım orasıda ayrı bir dünya
    ürünü alalım 1 ay oldu daha faturası bile gelmedi 4 kere aradım tamam göndereceğiz gönderiyoruz v.s. demeden
    başka bişey demediler halen aynı sözü v.s. diyorlar internetten okadar ürün aldım hepsidijital gibi bir tutum görmedim
    yarın sabah arayacağım bakalım ne diyecekler bu arada ne kadar olur veya olmaz bilmiyorum
    optic çıkışı gerek jack olarak gereksede kalitesizliği dolasıyla değişim yapsak garantide sıkıntı olurmu veya nasıl değiştirebiliriz optic çıkışı
    ürün cihazdan olduğu çok belli nedeni ise diğer cihazlar aynı çıkışta çalışıyor ancak atlanta çalışmıyor sadece direk bağlarsam çalışıyor her seferinde optic kabloyu çıkar tak yapacak durumumda yok
    kablolarda yeni aldım kablolar çok kaliteli bugüne kadar gördüğüm en iyi optic kablo TTAF marka

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1827

Bahsettiğiniz siteden alışveriş yapan ve memnun kalan kimse ile karşılaşmadım şimdiye kadar.
    Ürün alımına kadar çok iyiler ödemeden sonra bir başka oluyorlar.
    Şikayetvar gibi tüketici hakkını arayan sitelerde çok ismi geçen bir firma.
    Gerek duyarsanız sizde böyle bir yol izlersiniz.
    Kayda değer rakamlar değil belki ama sen ben ve diğerleri boşvediği zaman bu tür aldatmacalarda çoğalacaktır.
    Geçmiş olsun.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı