Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Rica Ediyorum cevaplar mısınız?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2011
    Mekan
    02 Adıyaman
    Üye No
    554624

New Icon5 Rica Ediyorum cevaplar mısınız?

Arkadaşlar iyi geceler, 1 soru soracağım bilen kişi veya kişilerin cevaplamasını rica ediyorum

1- Komşudan harici wirles sinyal alıcısı ile interneti notebook'a ulaştıyorum
    2- Evimde 4 portlu 3com wirless adsl modemim var (sanırım bridge moduda var modemi karıştırıdm biraz)

Amacım şu :

Kablosuz harci sinyal alıcı ile notebook a verdiğim interneti (realtek)
    Notebook 'un içindeki wirless (intel) adaptörü ile evimdeki 4 portlu kablosuz mode iletsin istiyorum
    Modemin arkasındaki herhangi portu ethernet ile Atalanta HD box a bağladım atalanta interneti görsün istiyorum

yani = harici wirlees sinyali ile internet notebook ta----->Notebook----> dahili wirless ile yine evdeki 4 portlu modem----> ethernet ile Atalanta ya internet

çok rica ediyorum yardım için... teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2010
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    525176

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi neon129 Mesajı Göster
    Arkadaşlar iyi geceler, 1 soru soracağım bilen kişi veya kişilerin cevaplamasını rica ediyorum

1- Komşudan harici wirles sinyal alıcısı ile interneti notebook'a ulaştıyorum
    2- Evimde 4 portlu 3com wirless adsl modemim var (sanırım bridge moduda var modemi karıştırıdm biraz)

Amacım şu :

Kablosuz harci sinyal alıcı ile notebook a verdiğim interneti (realtek)
    Notebook 'un içindeki wirless (intel) adaptörü ile evimdeki 4 portlu kablosuz mode iletsin istiyorum
    Modemin arkasındaki herhangi portu ethernet ile Atalanta HD box a bağladım atalanta interneti görsün istiyorum

yani = harici wirlees sinyali ile internet notebook ta----->Notebook----> dahili wirless ile yine evdeki 4 portlu modem----> ethernet ile Atalanta ya internet

çok rica ediyorum yardım için... teşekkürler
    bilgisayarın atlantaya internet için nasıl baglanacagı forumda ararsan var, o sekilde düzenle fakat AP ye tak oradan da atlantaya o kadar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2011
    Mekan
    02 Adıyaman
    Üye No
    554624

bende ap yok

4 portlu bridge yeteneği olan (bu yetenek devreye girince DHPC yi kapatıyor sanırım) bir modem var

Forumda olduğunu söylediniz bu sorduğumu cevaplayan bir link varsa paylaşırmısınız ? teşekkürler.

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

bende ap yok

4 portlu bridge yeteneği olan (bu yetenek devreye girince DHPC yi kapatıyor sanırım) bir modem var

Forumda olduğunu söylediniz bu sorduğumu cevaplayan bir link varsa paylaşırmısınız ? teşekkürler.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2011
    Mekan
    02 Adıyaman
    Üye No
    554624

benim soruma cevap yok ki bu linkte Ap lerin nasıl kullanılacapı var

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43874

benim soruma cevap yok ki bu linkte Ap lerin nasıl kullanılacapı var
    Modeminizin ne olduğunu, ne gibi özellikleri olduğunu bilmiyorum. Normal olarak bridge özelliği olan modemler, access pointlere bağlantı verirler, onlardan bağlantı almazlar. Ama "mesh" sistemiyle çalışanlar bunu yapabilir. Eğer bu özellik varsa o zaman siz komşunun internetini notebook ile değil modeminiz ile alıp, onunla dağıtmalısınız. Modemde etraftaki uygun kablosuz yayınları taratın, aralarından komşunuzunkine bağlayın uygun şifresiyle, ardından modemin DHCP özelliğini açın, ve notebook ve atlantanız ile modemden ip alarak internete bağlanın.

Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1827

Bilgisayarınız ile wi-fi bağlantınızı alıp yine bilgisayarınız üzerinde bulunan LAN kartınız ile interneti başka bir cihaz ile paylaşablirsiniz örneğin uydu alıcınız.
    Yapmanız gereken öncelikle ağ bağlantılarınız sağ tık özellikler.
    Burada karşınıza 2 aygıt çıkacaktır biri LAN diğeri Realtek kablosuz.
    realtek kablosuz kartınız üzerinde sağ tık özellikler.
    Çıkan pencerede Gelişmiş seçin.
    Açılan pencerede Internet Bağlantısı Paylaşımı bölümü altındaki Diğer Ağ Kullanıcıları... kutucuğunu işaretleyin.
    Tamam kaydet kapatın.
    Burada dikkate almanız gereken tek nokta 2 farklı ip grubu kullanmanız olacaktır.
    Diyelimki Realtek ile 192.168.1.10 ip ile bağlısınız diğer LAN bağlantınızı başka bir ip grubuna atamanız olacaktır.
    ip yapılandırmanızı otomatik olarak kullanıyorsanız zaten sistem LAN çıkışınızı 192.168.0.1 olarak atayacaktır.
    Şimdi bilgisayarınız realtek kablosuz bağlantı ile aldığı interneti Kablolu ethernet çıkışından bir başka ip grubu ile diğer bilgisayar veya receivera aktarmış olacaktır.
    Araya modemi koymak port vs. işleri ile uğraşmak sadece fantazi olacaktır ve gereksizdir.
    Yok ben bilgisayarımın ethernet portundan çıkanı birden fazla cihaz ile paylaşacam derseniz o zaman öncelikle modem ipnizi 192.168.0.2 yapın.
    Bilgisayar LAN çıkış ip niz 192.168.0.1 olacaktır modem ip 192.168.02 olacaktır.
    Çakışma vs. sorunları olmaz ve kullanacağınız cihazlar ip 3 ve yukarısı olarak otomatik alır veya elle belirlersiniz.

Özet olarak komşudan aldığımız internet ile receiverimizde cccam ile servere bağlanmak olacaktır.
    Daha önce denemiştim bu şekilde sorunsuz çalışıyor.
    iyi seyirler :ok:

Not:
    Modemler Access Point gibi Client modunda çalışmazlar.
    Modemlere başka cihazlar kablosuz olarak bağlanabilir ancak modem bir başka modeme kablosuz olarak bağlanamaz,neti alıp kablosuz olarak aktaramaz.
    Böyle bir durumda sadece ethernet çoklayıcı olarak rj45 portlarını kullanabilirsiniz.
    Kablosuz özelliği açık olursa başka bilgisayarlarda kablosuz olarak sizin modeminize bağlanabilir internete çıkabilirler.
    Düzenleyen ElektroNet : 08-02-2011 at 04:14

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı