Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Modemde Dreambox Dm500hd ismi çıkıyo bu değişir mi ? DNS neden gereklidir?

New Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    141233

Modemde Dreambox Dm500hd ismi çıkıyo bu değişir mi ? DNS neden gereklidir?

Herkese merhaba,

Kullanmış olduğum kablosuz modeme dreambox 500 hd'yi LAN kablo ile bağladım. bilgisayarımdan modemin iç yüzüne giriyorum ve açılan ekranda modeme bağlanan istemciler listesinde bilgisayarımın ismi ve ayrı bir satırda dm500hd yazıyo.. Bu yazan dm500hd ismi dreambox üstünde nereden değiştirilebilir ? Değişir mi sabit midir? Konu hakkında bilgisi olan kişiler bilgi verirse sevinirim.

Ben herhangi bir internet üstünden DNS kaydım yok bu kaydı yaptırmak gerekli midir? Herhangi bir DNS kaydı yapmak neden gereklidir? Ne işe yarar ? Ben direk olarak LAN kabloyu modeme bağlayarak bağlanıyorum? Bu sakıncalı mıdır?

Teşekürler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    332830

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi orchoon Mesajı Göster
    Herkese merhaba,

Kullanmış olduğum kablosuz modeme dreambox 500 hd'yi LAN kablo ile bağladım. bilgisayarımdan modemin iç yüzüne giriyorum ve açılan ekranda modeme bağlanan istemciler listesinde bilgisayarımın ismi ve ayrı bir satırda dm500hd yazıyo.. Bu yazan dm500hd ismi dreambox üstünde nereden değiştirilebilir ? Değişir mi sabit midir? Konu hakkında bilgisi olan kişiler bilgi verirse sevinirim.

Ben herhangi bir internet üstünden DNS kaydım yok bu kaydı yaptırmak gerekli midir? Herhangi bir DNS kaydı yapmak neden gereklidir? Ne işe yarar ? Ben direk olarak LAN kabloyu modeme bağlayarak bağlanıyorum? Bu sakıncalı mıdır?

Teşekürler.
    selam bildigim kadarı ile dm500hd ismini degiştiremiyorsun dm mac adresinde kayıtlı isimler çıkıyor çünkü

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı