Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Kayıt etme yönetimi ve kayıt izleme ile ilgili sabitlenmiş konu isteği....

 1. #1
  Average Member
  Giriş Tarihi
  10-10-2005
  Mekan
  07 Antalya
  Yaş
  53
  Mesajlar
  286
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  139432

  Kayıt etme yönetimi ve kayıt izleme ile ilgili sabitlenmiş konu isteği....  Değerli moderatör arkadaşlar. DM500 ü nasıl kazıyarak öğrendiysem vuduo yuda aynı şekilde halletmeye çalışıyorum sabitlenmiş konuları tek tek okuyarak ve deneyerek. Uzun süredir kullandığım ve unnamed tarafından backuplanan blackhole imajlardan beri oldukça memnun olduğum cihazıma bu gün ilk kez hdd montajı yaptım. Ancak menüler içerisinde kayboldum adeta. Kayıtlarda time shift i beceremedim. 2. tuneri devreye sokmam gerektiğini anladım. Kayıtların çok yer tuttuğunu asla küçük disk seçilmemesi gerektiğinide öğrendim. Ama birilerinin bu konudaki tavsiyelerinin ve resimli anlatımlarının (inanın ki beginner düzeyinde çok önemli kullandığınız resimli anlatımlar ve benim yaş düzeyinde de) bu konudada olması ve sabitlenmesini rica ediyorum. Armut piş ağzıma düş mantığında değilim , ama sadece ben minnettar olmam çok kişiden hayır duası alınır gibime geliyor. Teşekkür ederim...

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  20-12-2004
  Mekan
  33 Mersin
  Yaş
  54
  Mesajlar
  22,646
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  53812

  Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hodoras Mesajı Göster
  Değerli moderatör arkadaşlar. DM500 ü nasıl kazıyarak öğrendiysem vuduo yuda aynı şekilde halletmeye çalışıyorum sabitlenmiş konuları tek tek okuyarak ve deneyerek. Uzun süredir kullandığım ve unnamed tarafından backuplanan blackhole imajlardan beri oldukça memnun olduğum cihazıma bu gün ilk kez hdd montajı yaptım. Ancak menüler içerisinde kayboldum adeta. Kayıtlarda time shift i beceremedim. 2. tuneri devreye sokmam gerektiğini anladım. Kayıtların çok yer tuttuğunu asla küçük disk seçilmemesi gerektiğinide öğrendim. Ama birilerinin bu konudaki tavsiyelerinin ve resimli anlatımlarının (inanın ki beginner düzeyinde çok önemli kullandığınız resimli anlatımlar ve benim yaş düzeyinde de) bu konudada olması ve sabitlenmesini rica ediyorum. Armut piş ağzıma düş mantığında değilim , ama sadece ben minnettar olmam çok kişiden hayır duası alınır gibime geliyor. Teşekkür ederim...
  Bu konuda size biraz hak veriyorum. Ancak bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

  Bildiğiniz gibi farklı imajlar var. Bu farklı imajlarda da yöntemler doğal olarak bazı farklılıklar gösterebilmektedir. Bu edenle belki bu tür çözümler için konular açılamamış olabilir.

  Vu+ cihazı almadan öncede bölümü takip ediyordum. Cihazı aldıktan sonra bende başka konularda sizin yaşadığınız sıkıntıya benzer sıkıntılar yaşadım. Bölümde aradığımı bulmakda zorlandım başlarda. Ancak zamanla ve eski mesajları bile fırsat buldukça okuyarak kısa bir sürede bu sıkıntıları aşmayı bir şekilde başardım.

  Önce şöyle düşündüm. Farklı imajlar var. Bu Farklı imajlar ile ilgili bölümler olsa bu bölümlerde de imaj ile ilgili temel bilgiler, menü, arayüz resimleri menüler ile ilgili açıklamalar, kullanılabilecek plugin ler ve bu plugin lerin ne işe yaradığı, uyumlu skin (arayüzler) ler, imaj alma ve imaj atma yöntemleri vs gibi.

  Daha sonra bu kadar çok imaj varken böyle bir düzenlemenin de çok fazla bölüm ve birbirine benzer çok konular ile bilgi kirliliğine de yol açabileceğini düşündüm.

  Yinede belli başlı bazı imajlar için belki benzer bir çalışma yapılabilir mi diyede düşünüyorum hala.

  Bölüm olarak olmasa bile belkide örneğin "Black Hole İmajlar ile ilgili Bilmek istediğiniz her şey" dgibi bir konu açılıp bu konuda bu imajın genel özellikleri, menüleri kısayol tuşları gibi genel bilgileri ile diğer tüm konuları bir konu altında toplanabilir. Tabi bunu yapmak moderatörlerin görevi değildir. Bizlerin görevidir. Moderatörlerde bizim isteklerimize göre uygun görürseler konuyu sabit yaparlar konu da gereksizi mesajları silerler konu ile ilgili diğer konuları birleştirebilirler.


  Size şöyle bir öneride bulunabilirim. Kullandığınızimaj hangisi ise önce bu konudaki mesajları okumanızı ve eğer bulamadıysanızı sorunuzu o mesjada yazarak çözmeye çalışabilirsiniz.

  Kayıt ile ilgili bulabildiğim sabit konuları aşağıda veriyorum:  Düzenleyen isayuksel : 05-02-2011 at 14:27

 3. #3
  Average Member
  Giriş Tarihi
  10-10-2005
  Mekan
  07 Antalya
  Yaş
  53
  Mesajlar
  286
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  139432

  Sn. Yüksel
  Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
  Ben Blackhole 1.4.4 (unnamed backup) kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Forumu epey karıştırdıktan sonra yazma ihtiyacı buldum. Genelde araştırmadan soru sormaya bende kızsam da aradığımı bulamayınca soruyorum. Aslında ufak tefek farklar olsada kayıt işlevi aynı gibi. Tuş takımları farklı. Kayıt olayını çözdüm gibi oynadıkça çözülüyor gibi aslında. Kırmızı tuşta buldum cevabı. Yeşil tuştada (timeshift bumu bilmiyorum) bastığım zaman izlediğim kanalı istediğim an durdurup devam ettirme özelliği olduğunu buldum. Kayıt sırasında tunerde seyredebileceğim yada kaydedebileceğim diğer kanallarıda renk değişimi ile anlayabiliyorum. Çok kullanışlı birşeymiş 6 aydır elimin altında neden uğraşmadığıma yanıyorum. Sanırım 2. tuneri devreye sokmalıyım bundan sonra. İmaj özellikleri gitgide ihtiyaçları karşıladığı gibi ötesine de geçiyor. MKV oynatmak , yabancı kanallara (filmlere)altyazı eklemek gibi. Sadece uydu cihazından uzun süre önce çıktı bu iş. Doğal olarak anlayabilmekte zorlaşıyor. DM500 için 500 sayfa döküman basmış okumuştum. VU için ne o enerjim kaldı ne de pratik zekam. Okuduklarımdan ne çıkarırsam artık. İyi günler diliyorum.

 4. #4
  Supervisor
  Giriş Tarihi
  08-03-2004
  Mekan
  38 Kayseri
  Yaş
  43
  Mesajlar
  5,089
  Üye No
  6185

  Info

  Kayıt ile ilgili kısımlar HDD takıldıktan sonra çok basit olduğu için sabit konu başlığı yerine;
  konularında ayrıntılı olarak işlenmiştir.

  Ayrıca Sayın @isayuksel'inde bahsettiği konulardan faydalanılabilir.

  Bu sebepten dolayı sabit konu hazırlama isteği doğmamıştır. Eğer ki hazırlayan olur ise değerlendirip önemli başlıklar altına ekleyebiliriz. Konu gereksiz yere uzamaması için kapatılmıştır.
  Düzenleyen pro_dufa : 05-02-2011 at 17:08


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı