Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Reset sorunsalı

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Reset sorunsalı

Arkadaşlar eski pc mi oğlum için tekrar elden geçirdim işlemcisi uçmuştu işlemci aldım(2.nci el) harddiskini değiştirdim sata ya çevirdim temiz bir xp kurdum pc nin açılış hızı gayet güzel genelde bilgisayarımdaki dosyalar arasında gezinirken epeyce hızlı mkv formatında yüksek çözünürlüklü filmler seyrediyorum işlemci sıcaklığını bir iki programla ölçtüğümde en fazla 56 dereceleri görüyorum ama pc 15-20 dakika çalıştıktan sonra ya donuyor ya da reset atıyor bunun sebebi ne olabilir acaba.......

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi papilonnart Mesajı Göster
    Arkadaşlar eski pc mi oğlum için tekrar elden geçirdim işlemcisi uçmuştu işlemci aldım(2.nci el) harddiskini değiştirdim sata ya çevirdim temiz bir xp kurdum pc nin açılış hızı gayet güzel genelde bilgisayarımdaki dosyalar arasında gezinirken epeyce hızlı mkv formatında yüksek çözünürlüklü filmler seyrediyorum işlemci sıcaklığını bir iki programla ölçtüğümde en fazla 56 dereceleri görüyorum ama pc 15-20 dakika çalıştıktan sonra ya donuyor ya da reset atıyor bunun sebebi ne olabilir acaba.......
    işlemcisi ne acaba,özelliklerini yazarsan daha iyi olur

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi magicspears Mesajı Göster
    işlemcisi ne acaba,özelliklerini yazarsan daha iyi olur
    İşlemci yi yeni aldım Pentium D 2.8 775 Pin işlemci yanlız şöylede bir durum var herseferinde reset atma süresi değişiyor bazen 35-40 dakika sonra bazende özellikle winamp açıkken 15-20 dakika sonra reset atıyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi papilonnart Mesajı Göster
    İşlemci yi yeni aldım Pentium D 2.8 775 Pin işlemci yanlız şöylede bir durum var herseferinde reset atma süresi değişiyor bazen 35-40 dakika sonra bazende özellikle winamp açıkken 15-20 dakika sonra reset atıyor
    sorun ram lerden kaynaklanıyor olabilir. power supplyda da sorun olabilir. ram ler 2 taneyse yerlerini değiştirerek takmayı dene eğer 1 taneyse başka bir ram le dene.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Bence ısı proplemin var. CPU yu takıp termal macununu srdünmü. Soğutucu CPU ya tam temas ediyormu. Soğutucu temizmi(Tozu varsa temizle) ve dene.

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi magicspears Mesajı Göster
    sorun ram lerden kaynaklanıyor olabilir. power supplyda da sorun olabilir. ram ler 2 taneyse yerlerini değiştirerek takmayı dene eğer 1 taneyse başka bir ram le dene.
    Ram 1gb lık tek olarak var yerini değiştirdim denedim başka ram yok elimde maalesef......Soğutucum sıfır alıp taktım tertemiz macunu sürmeden işlemciyi denemek için taktığımda 87 derecelere cıkmıştı hemen söktüm macun uygulaması yaptım bugun everest ve fan speed programlarıyla cpu sıcaklığı 45 derece civarı gözüküyor sistemi yeniden başlatıp bios tan sıcaklığa baktığımda 56 derece civarı...

Supervisor
    Giriş Tarihi
    22-11-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    43588

İşlemci sıcaklığı normal gözüküyor.. Öncelikle Ram'i deneyin..

Kolay gelsin..

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    281007

Arkadaşlar aldığım hata kodunun resmini ekliyorum lütfen bi el atalım .....[/IMG]

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı