Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: telefona dış hoparlör....

Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    517654

telefona dış hoparlör....

elimde general mobile g333 model cep telefonu war bu telefona usb kablosundan yada herhangi bir aparatla dharici hoparlör yapmak isitorum nası yapabilirim...hoparlör olarak basit pc hoparlaörü war 4ohm 3W sizce bu iş görürümü?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    528769

Amacın sanırım müzik dinlemek :) Telefonunun kullaklık takılan girişi önemli.Bildiğimiz kulaklık jakına uygun girişli veya daha ince girişli olabilir.Önce bunu elektronik malzeme satan yerlerden bulmalısın.Bulunca pc spekarına uygun kablo da var.Ya da sen yaparsın.Ama senin kulaklık girişin farklı şekilde ise telefonuna uygun ucuz bir kulaklık alırsın.Kulaklık kablosunda kulağa takılan minik hoparlörlerin kablosunu keserek pc spekarına bağlarsın.(ama kulaklık kablosunun teli saç teli gibi incedir ve üzerini kazımak gerekir yalıtkandır.pc hoparlörünün enerjisini de verirsen tamamdır.gerekli enerjisini usbden alan pc spekarlarını 220v ile çalıştırmak için ipod-mp3-mp4 lerin şarj aletini kullanabilirsin sanırım.Çünkü bu adaptörlerde dişi usb yuvasına sahip.Ya da usb kablosunun 5v uclarını bulup herhangi bir 5v dc adaptörle çalıştırabilirsin.
    Düzenleyen tekniker1988 : 03-02-2011 at 21:46

Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    517654

verdiğin bilgi için saol ama biraz daha açıklayıcı anlatırsan sevinirim...pek bişe analayamadım....

Member
    Giriş Tarihi
    28-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    528012

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gadaş Mesajı Göster
    verdiğin bilgi için saol ama biraz daha açıklayıcı anlatırsan sevinirim...pek bişe analayamadım....
    en kısa yoldan
    1)telefonuna bir tane daha kulaklık alırsın...
    2)kulaklıklığın kablosunu kesersin...
    3)kablolarını sıyırısın
    a)normal kablo şeklinde yada yalıtılmış şekilde...
    b)normalse sorun yok..yalıtılmış ise renkli telleri çakmak vb. yordamıyla yakıp üzerindeki boyayı temizlersin..
    4)hopörlörün jakına uygun bir dişi jak alırsın ve ona bağlarsın...(eksileri birşetirip - ye sağ ve sol kabloları ayrı ayrı )
    5)hopörlörüne bağlarsın ve müziği açarsın
    6)DİNLERSİN :smiles10::smiles10:
    Düzenleyen lord06 : 04-02-2011 at 16:39 Sebep: eksik kelime

Member
    Giriş Tarihi
    28-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    528012

yada hiç uğraşma bluetooth lu hopörlör al...

en ucuzu bu..==>

Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    517654

en kısa yoldan
    1)telefonuna bir tane daha kulaklık alırsın...
    2)kulaklıklığın kablosunu kesersin...
    3)kablolarını sıyırısın
    a)normal kablo şeklinde yada yalıtılmış şekilde...
    b)normalse sorun yok..yalıtılmış ise renkli telleri çakmak vb. yordamıyla yakıp üzerindeki boyayı temizlersin..
    4)hopörlörün jakına uygun bir dişi jak alırsın ve ona bağlarsın...(eksileri birşetirip - ye sağ ve sol kabloları ayrı ayrı )
    5)hopörlörüne bağlarsın ve müziği açarsın
    6)DİNLERSİN

olay budur teşekkürler.....:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    528769

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi teknisyen1988 Mesajı Göster
    Amacın sanırım müzik dinlemek :) Telefonunun kullaklık takılan girişi önemli.Bildiğimiz kulaklık jakına uygun girişli veya daha ince girişli olabilir.Önce bunu elektronik malzeme satan yerlerden bulmalısın.Bulunca pc spekarına uygun kablo da var.Ya da sen yaparsın.Ama senin kulaklık girişin farklı şekilde ise telefonuna uygun ucuz bir kulaklık alırsın.Kulaklık kablosunda kulağa takılan minik hoparlörlerin kablosunu keserek pc spekarına bağlarsın.(ama kulaklık kablosunun teli saç teli gibi incedir ve üzerini kazımak gerekir yalıtkandır.pc hoparlörünün enerjisini de verirsen tamamdır.gerekli enerjisini usbden alan pc spekarlarını 220v ile çalıştırmak için ipod-mp3-mp4 lerin şarj aletini kullanabilirsin sanırım.Çünkü bu adaptörlerde dişi usb yuvasına sahip.Ya da usb kablosunun 5v uclarını bulup herhangi bir 5v dc adaptörle çalıştırabilirsin.
    Aynı şeyleri yazmıstım+spekar için gereken enerjiyi de :warn: (ama alt alta yazmadım ondan oldu kusura bakma :smiles31: )

NOT;yalnız konuyu anlatırken hemen kulaklık alıp saç teli gibi ince kabloyu sıyır spekarına bağla demedim.Sebebi saç teli gibi ince olan kulaklık kablosu spekarına bağladıgında kıpırdattıgın zamanlarda belki temazsızlık olabilir.Bu da canını sıkar.Ses ya az gelir yada hiç gelmez.Bu nedenle öncelikle telefonunun kulaklık girişine uygun jak bulursan kendin yaparsın diye onu önerdim neyse çok sorun olursa böyle yaparsın.

Bu tür kablo ile uzatabilirsin.kendin de yapabilirsin tabi

bunlar da kullamak isteyeblirsin
    bu da 2.5mm - 3.5mm dönüştürücü kulaklık jakı

eğer telefonunun 2.5mm inceliğinde girişi varsa kulaklık almadan sadece bunu alarak takarsın diğer tarafına da spekarın kulaklık jakını takarsın.
    Düzenleyen tekniker1988 : 05-02-2011 at 00:52 Sebep: ek

Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    517654

Aynı şeyleri yazmıstım+spekar için gereken enerjiyi de (ama alt alta yazmadım ondan oldu kusura bakma )
    kardeşim bozulma dedğin gibi kocaman bir paragraf olunca karıştı biraz ortalık...saol...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    528769

Haklısın .Sen kusura bakma aceleyle yazmıstım :) Seste temazsızlık yüzünden gidip gelmeler -azalma vs sorun yasarsan notta yazdıgım gibi yaparsın.Resimlerini eklediklerim başka birilerinin işine yarayabilir.En alttaki ince kulaklık girişli olan telefona takıp diğer ucuna pc hoparlörünün normal kalın ucunun bağlanmasını sağlıyor.Dönüştürücü bir parça yani.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı