Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: NMT'de Youtube için çalışan bir uygulama.(pch 110,200 egreat 34 32 vb. modeller için)

Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2006
    Mekan
    44 Malatya
    Üye No
    290750

New Icon14 NMT'de Youtube için çalışan bir uygulama.(pch 110,200 egreat 34 32 vb. modeller için)

YTRL plugin Youtube için

(Egreat M34 'de çalıştığı test edildi)

Kurulumu.

1.CSI içerisinden lighttpd 1.4.23-nmt2 uygulamasını kuruyoruz.(varsa kurmanıza gerek yok)
    2.CSI içerisinden Telnetd 1.14.1 uygulamasını kuruyoruz (varsa kurmanıza gerek yok)

Not: Bu uygulamları kullanmayacaksanız YTRL uygulmasının çalışması için gerekli ama bence her nmt de olmalı yukarıdaki uygulamalar bir çok nmt uygulaması bunlara ihtiyaç duyuyor.

3. bu dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz.

4.CSI programı içinden Dosya - Dosyadan Kur - indirilen zipli dosyayı seç(ytrl.zip). NMT içerisine YTRL nin kurulmasını sağlıyoruz.

Kurulum kısmı bu kadar.

NMT cihazı içinden WEB uygulamaları bölümüne YTRL linki eklendi.oradan çalıştırıyoruz.yukarıdaki resimdeki sayfa açılıyor aramak istediğimiz video yazıyoruz ve search tuşuna basıyoruz.(ister kumanda ile ister sağ sol tuşları ile harflere basarak)

Videolar geldiğinde alttaki play all on veya video yanındaki view,720p,1080p tuşuna basıyoruz ve video karşımızda.

Not:bazı videolarda "Could not play" gibi bir mesaj alabilirsini buna takılmayın bu hizmeti bir web sayfası aracılığıyla sunuyor ve youtube da bazı videoların bazı ülkelere kısıtlanması gibi nedenlerden izleyemiyorsunuz.olduğu kadar artık .:-)

bilgisayardan ara yüze ulaşmak için "http://cihazın ip adresi:9999/ytlr_gaya/"

Not:Performansı tatmin edici bir nmt cihazı için net hızı vs gibi durumlar değişiklik gösterebilir videoların açılmasında youtube videolarını seyretmek istiyorum diyenler kurup deneyebilir.Şahsen ben aradığım müzikleri ve klipleri buldum ve takılmadan izleyebiliyorum.

Bu arada daha önce paylaşıldımı bilmiyorum.

Saygılar.
    Düzenleyen akaman68 : 29-01-2011 at 17:00 Sebep: Başlık.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    17286

paylaşım için teşekkürler.ben daha önce paylaşıldığını görmedim

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    515841

anlatım için teşekkürler.Deneyeceğim..

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    515841

Denedim.Birçok türkçe video klipleri oynatamadı.Oynatabildikleride ekranda çok küçük gözüktü.infodan baktığımda çözünürlüğün çok düşük olduğunu gördüm.Videolar ekranın ortasında küçücük gösteriyor bunu nasıl büyütebilirim ?

Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2006
    Mekan
    44 Malatya
    Üye No
    290750

nmt de ayarlar ses video bölümünde görüntü oranını tam ekran seçerek deneyebilirmisin.genelde yabancı kliplere bakıyorum ben bu şekilde seçili bende tam ekran oynatıyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı