Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: PIONEER VSX-817-K Bilgisi Olan Arkadaşlar ???

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

New Icon26 PIONEER VSX-817-K Bilgisi Olan Arkadaşlar ???

Merhaba sonunda benım de AV Receiverim oldu
    0 alamamıs olsamda aldıgım kısı sadece 1-2 kez kullanmıs ee fiyatıda uygun olunca aldım.Öncelikle sistem bılgısı hakkında cok eksiklerim var.Receiverin türkçe kullanma kılavuzuna baktım ,okudum hatta saatlerimi gecirdim.Fakat çözemediğim sorunlar var şuan bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Hele ki aynı sistemi almış ve kullanan varsa cok cok daha sevınıcem.
    Receiver hem 6ohm hemde 8 ohm kolonla çalışabılıyor.Gercı kıtapcıgında tavsıye edılen değer 8 ohm.Elimde bır çift Sony 6 ohm 100W power gücünde,bir çift de 8 ohm 40W Pioneer kolon var.Sony 6ohm ve Pionerr 8ohm ayrı ayrı stereo olarak test ettim.Problemim menüsü çok karısık istediğim ses ayarlarını yapamadım.Bılıyorum beklentim 5.1 gıbı bır ses degıl ama ayar olmadıgı için 2 hop.gelen ses cok kötü.Ses baslarda pörtlüyo aynı zamanda sesin db li yükselip alçalıyor.Bozuk gıbı çıkıyor ses.Bu arada kutu içinden bır mıkrofon cıkıyor adı(MCACC system).O kutudan cıkmadı ama aldıgım kısı evınde buldu onuda yakında alıyorum.Bu sistem bu modele özgu sistem hop.ayarlama mıkrofonuymus.Sizlere Sorularım ise mıkrofon gelınce bu ses duzelecekmi?yoksa mıkrofon geldiğinde de sorun yasarsam bana ayarları hakkında yardımcı olabılecek bır arkadas-lar varmı?Belki bu gibi durumlarda nereye gıtmem ,bana sistem hakkında bılgı verebılecek ne gibi yerler bılıyorsunuzdur bu konuda da yardımcı olabılırsıniz.İst/Anadolu yakasındayım.Sabrınız için tsk edıyorum.
    Paylaş:

Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

ürünün türkçe kılavuzu varsa çok iyi buradaki arkadaşların çoğu türkçe kılavuzu olmamasından şikayetçi idi..

şimdi sizde 2 büyük problem var..biri sony hop sahibi olmanız..sinemada iyidir ama müzikte berbattır..2- bu amfiye 40 watt lık hop olmaz..sesi açtıkça ses bozulur ve en sonunda patlar(yanar)..

yeterli bütçeniz varsa tamda bu ürüne uygun hop grubu vatanbilgisayrda satılıyor..

bu 3 ürünü alırsanız bu amfinizi çöpe atıncaya kadar bu hoplarıda kullanırsınız..

aktif sub: 240 tl
    sistemi kuracağınız o da 30 m2 üstünde ise bu sub yetersiz gelebilir..s-w160s ini almanız lazım 550 tl civarı

ön kuleler: 600 tl (çifti)

merkez ve arkalar. 75 tl

elinizdeki amfi pio nun üst serisidir..hayırlı olsun..imzamdaki blog u okursanız daha kolay anlarsınız kılavuzu..mikrofonlu ayar sesi bayağı düzeltir ama 40 watt lıklar amfinize kesin uygun değil
    Düzenleyen mdmrx : 26-01-2011 at 09:32

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

açıklamınız için tsk ederim ayrıca tavsıyeleriniz için de.fakat benım sorunum neden güzel çalmadıgından öte sesin yükselip alçalması.ben cihazın ayarlarını yapamıyorum.evet sony veya pioneer iyi veya kötü çalar bunlarıda bılıyorum zaten suan çok iyi bir performans beklemiyorum ama sistem çalmıyor.yani 50-100tl lik mintondan kötü ses verıyor.cihaz bozuk da demıyorum.ama şurasıda kesin rms degerleri 50w olan bır kolondan sesin db -60 larde pörtlemisini bekleyemessiniz degılmı?söyledğim pioneer 8ohm kolonlar 1993 pioneer müzik setinin kolonları.inanın orada gerçekten çok çok iyi çalıyor.ben bu verimin çeyregını alamıyorum yeni receiverle.burada bır sorun var demektır.ayar sıkıntım var sistem sinama ağarlıklı oldugu için menüsü çok karısık ince ayarlarını yapamıyorum bılmıyorum.33 yasındayım elimden müzik seti geçti ama receiver sahibi ilk defa oluyorum.kaldı ki kagıt üzerinde 817-k nın ıkı kanal için verdıgı power güç 90watt.ben şuan bunun çeyregını alamıyorum ciddi sorunum var daha detaylı yardımcı olabılırsenız veya sistemi kullanan bu forumda arkadas var ise,biliyorsanız beni yönlendirirseniz cok sevınırım.digicom mu aradaım onların bu konuda bır yardımı dokunmadı.bu forumda digicomda calısan bır kişi var ama ozel msj kutusu olmadıgından onunla konusamadım nicki "özden"di sanırım.kısaca saı zaten bu sony veya pioneer ı kullanmıcam ama yeni hop sistemi alıncaya kadar da ıkı kanal dinlemek isterim.

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

sayın "mdmrx" blogunuzu okudum ayarlar vsx-919 ile ilgili.MCACC ayarı ile ilgili olan kısım dıkkatımı cekti suan bu mikrofon yolda geliyor.gelidiğinde sistemi kitapcıga uygun bır sekılde ayarlamaya calısıcam ama vsx-919 la menüler cok farklı.suan tv ye baglamıyorum evim kısa bır sure sonra boyanıyor bu yuzden sistemi konumlandıramıyorum.gecıcı elimdekı düşük rms degerleri olan hop.lerle stereo dinlemek için yine bu mıkrofonlamı ayar yapmalıyım.ayrıca benim aklıma takılan diger konuda suan 25 watt rms 8 ohm degerleri olan pioneer kolonlarla muzik dinlerken "ses alçalıp bir süre sonra yükseliyor"bu şuan sistem ayarsız oldugundanmı oluyor?arıza olabılırmı?cihazı internetden 2.el aldım.alan arkadasla samimi olduk durust bırı ve sadece radyo dınlemıs sistemi hiç kurmamış.yani sıfır denebılır.3-4 ay once dogubankdan almıs.cihaz 2007 model.ne diyosunuz bu sesin yukselip alçalması olayına ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

**bir kere ses alçalıp azalması yapmaması lazım..bunu minton la dinlerken yapıyor yazmışsınız, radyo dinlerkende yapıyor mu? yapmıyorsa sorun %90 minton dur.. eski pioneer sisteminiz 40 watt a göre ayarlı imiş..bu sistem 90 watt..-60..-40 db gibi seviyelerde ses almanız lazım..ve seste değişim olmamalı..

sony leri FR ve FL, ön sol ve sağ a bağlayın..arkalara 40 wattlık pio ları..sonra gelen mikrofonla mcacc ı başlatın..cihaz otomatik ayarları yapacaktır..eğer yapamazsa error-hata verir sanırım..817 de ayarları tv den gösterme özelliği yok sanırım..cihaza şöyle bir bakarım olmazsa size yardımcı olmak için..siz önce boyanızı bitirin sistemi kurun sonra hepsi olur.. cihazda arıza var mıdır bilemiyorum tabi ama bir digicom servisine gidip denetebilirsiniz..cihazın yazılımını güncelleyebilirler belki..

olmadı pio ları hiç bağlamazsınız..sistemi stereo kurarsınız..ilerde hop alınca sonyleri arka ya bağlarsınız..vatandan kuleleri alırsınız..birde merkez ve sub gerekir..

evinizde amfiye bağlayabileceğiniz minton dan başka ne cihazınız var

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

Digicom teknık servısı aradım telefonda cihazı resetledik.Sorunumu detaylı ve aynı anda cıhazı dınleterek test ettık tabii telefonda.Bana normalde boyle olmaması lazım dedı.Yanı rms degerı dusuk pioneer kolonla bıle normal sevıyede ses almanız gerekır dıye soyledıler.Radyo dınlerken sorun yasamıyorum ses normal mono dinlıyorum zaten.Digicom teknik servıs beni kartalda pioneer yetkılı servısıne yonlendırdı.Cihazı bıraz once teslım ettım orda test edıcekler bana bıldırıceklermiş.Digicomdaki arkadas telefonda cihazı resetledikten sonra normal olarak hiç bır ayar yapmasınızda sesı almanız gerekıyor demiştı sesin belli bır sure sonra yukselip alçalmasını normal bulmadı.Bu arada mıkrofonu sordum(MCACC system) onunla ilgisi olmadıgını soyledi o sistem için mevcut hop.sistemleri odanın buyukluk ,hop buyukluk ,küçüklüğüne göre sesi hafızaya almak için oldugunu soylediler.Durum bu yarın cvp alıcam umarım cıhazda teknik bir porblem yoktur.Canım cidden cok sıkldı.Aldıgım arkadas da cok ıyı bırı yani arızalı bır cıhazı göz gore gore satacagını dusunmuyorum.Acıkcası 2.el cihaz almak neden bu kadar zor anlamıyorum.Belki sinek küçük ama mide bulandırıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

servis haklı..ses az gelebilir hop yanabilir ama sesde değişklik olmaz..sadece sesini yükseltemezsin..
    vsx-serisi max 50m2 lik odada 3-5 mt izleme mesafesinde ideal güçte cihazlar diye düşünüyorum..

benim 919 u 105 watt çıkışa ayarladım kolanlar 100 watt..mcacc yapınca +5 db ayarlıyor kuleleri..oda 27m2..daha büyük olsa max olan 12 db ye çıkaracaktır..çıkışları 6 ohm a ayarlayıp 140 watt güç üretse 150 wattt lık kolonlar kullansak oda 60-70 m2 olsa sistem zorlanacak..

biraz yorum yapmış oldum ama :)

szin meseleye gelince..düzelmeyecek bir durum oluşursa aldığınız kişiye iade etmeye bakın..817 yi bilmiyorum ama yeni amfilerde servisin cihazın yazılımını yenileyeceği girş var arkada.. belki ordan müdahele ederler.. ellerindeki kolonlarla denerler..radyoda olmayan şey minton la oluyor..keşke başka bir cihazla da deneme imkanınız olsa idi servise teslim etmeden..

çok özür ama bu tür elektronik eşyalarda minton, premier, sunny, goldmaster vs..eve konacak cihaz değiller..daha 10 fırın ekmek yemeleri gerekiyor..tabi böyle böyle üreterek gelişecekler ama sonuçta çin lilere fason yaptırıyorlar..kendileri yapsa kendi mühendisleri birşey geliştirse destekleyeceğim bizim yerli markalarıda ama al sat yapıyorlar..

inşallah sorununuz düzelirde size sistemi kurmanızda yardımcı olabiliriz..

cihazınız burada

2 optik 2 coax ve 1 5.1 girişi ile 5 cihazı bağlayabiliyorsunuz bu amfiye..
    Düzenleyen mdmrx : 26-01-2011 at 23:11

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

İşin güzel yanı verdıgım servısin sahıbı bır arkadasımın amcası cıktı :)19 yıllık bır servis ama agarlık pioneerın oto müzik sistemleri.Hoş receiver servısıde verıyolarmıs zaten oyle olmasa digicom adresi vermezdi.Sahıbıyle konustum test edelım bakalım dedı.Belki dvd ile ara kablondan kaynaklanabılır dıye soyledi.Bazen ucuz kablolar receiverin arkasındakı girişe temasta zorlanabılıyormuş.Mintona gelirsek açıkcası alalı 3 sene oldu toplasan 3-4 kere kullanmısımdır zaten boyle bır anfıde kesinlikle kullanmam.Zaten deneme amaclı baktım.Evet çin malını gercekten bende sevmıyorum en iyi markalar bıle nedense çinden çıkınca göze götü geliyor sanki tipleri bile değişiyor.Açıkcası eski japon ,alman,ingiliz cihazlar yok artık.Pioneer bile malezya menşeili.Salonum 25m ideal bır kule hop ile baslangıcta stereo muzik dinlemek istiyorum.Cihazda USB olması hoşuma gıdıyor.HDMI özelliği yok açıkcası çokda ilgimi(henüz)çekmiyor.Daha plazma yada lcd bır tv m bılem yok:)Bu arada guzel bassları olan ve şıkır şıkır tizleri olan bir çift kule hop.almak istiyorum.Yalnız aklıma takılan soru şu bu cihazın kagıt üzerinde 2 kanal stereo degeri 100W yazıyor.Ben kule alırken max 100 veya 120 watt çıkıslı bır hop.lermi tercih etmeliyim.Bıraz inceledim bass reflex olan 3 veya 2 yollu hop.ler 20-100 veya 150W yazıyor.Yani bu hopler ile sürülecek anfinin max kanal basına çıkış Waat degeri ne olmalı anlayamadım.Ayrıca Frequency response (Hz)degerlerine dikkat ediyorum yuksek bass için mümkün oldukca ilk yazılan degerin düşük olmasına(30-35-40Hz)dikkat ediyorum.Bu arada pioneer kule haricinde tavsiye edebılecegın kule için marka varmıdır.Asagı yukarı dinlediğim muzik tarzı hareketli pop,dance parcaları.Ne dersin???

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

çıkışları 100-150 watt arası bir hop alabilirsin..madem ilk başta 2 kule edinmek istiyorsun sürücüleri 16 cm olan kuleler alsan daha iyi olacaktır..kaliteli 13 cm de olabilir..medaimarkt a git hala ellerinden varsa "magnat supreme" diye modeller var..hem diğer markalara göre hesaplı hemde çok güzel sesi var..bir bas bir mid bir tweeter ı olan 3 yollu kuleler iyi olacaktır..

bunlarda bana pahalı dersen pio nun yukarılarda tavsiye ettiğim benimde kullandığım kuleleri alın..(s-v320h)
    hz değerleri çok düşük olmasına gerek yok..neden derseniz sub ın kullandığı düşük frekanslar zaten 50-60 hz dir..hoplardaki en düşük hz değeride 40 civarı..müzik kolonları 20-20000 dir ama sinema kulalaeri çoğu zaman 20 ye inmiyor..40-50hz civarı..buda yeterli..asıl titreme tok bass ı sürücü çapı çok etkiliyor..woofer en az 20 cm olmalı..

dan orhan bey ide arayın size fikir verecektir..onda şu sıralar dali nin serileri var sanırım..

amfinin hdmi girişi olması çok önemli değil eğer 7.1 hd ses sistemi kurmayacaksanız..
    alacağınız örneğin bir blueray player ıveya medya player ı yine alacağınız lcd tv ye hdmi ile bağlarsınız..seside bluray çalardan amfinize optik le bağlarsınız..amaç 5.1 sinema sistemi kurmak değil mi..817 ye 7 hop bağlanabiliyor zaten..dts:6 ve dd ex de zaten 6.1 veya 7.1 sanal ses verir..
    benm sistem 6.1 gayet güzel ve yeterli..7.1 olması için daha geniş oda lazım ve arkadaki kolonların oturma yerine 1.5 metre uzak olması lazım ki surround etkisi max. olsun
    Düzenleyen mdmrx : 27-01-2011 at 10:08

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

Magnatı daha once dinlemiştim ama bu modeli degıl yamaha ile baglıydı ve sesi cok soguk gelmıstı bana ama bu modelini dinlemek şart oldu sagol tavsıyen için.Bir forumda okudum ama bu forummu tam hatırlamıyorum.Söyle soylemısler örnegin magnat,jamo gibi bazı markaların bazı modellinde ornekse kuledeki görünen 2 ad 16 cm bass ve 1 ad tiz sürücülerinden 1 ad 16cm basın boş olarak yani sadece görüntü olarak kondugu soylenmıs.Aslında 1 ad 16 cm ve 1 ad tiz oldugu soylenıyor.Dıger 16cm lik basın diğerlerinin vuruşuyla hareket ettiği söylenmiş.Forumda bır kısı inanmayıp media markt daki satıcı arkadasla konusmus çalışan kişide bunu dogrulamış ve bazı markaların koda,jamo magnat gıbı hoplerde oldugunu soylemıs.Bu bana cok tuhaf geldi bende inandım açıkcası.Sonucta içini açıp bakamıyoruz.Bu nasıl oluyor bılgınız varmıdır ???
    40-50 hz evet bencede uygun zaten stereo bır anfi degıl aldıgım o sekılde bır performans beklemek yanlış olur.Önumuzdeki gunlerde dinleyebıldıgım kolonları dınlicem ve karar verıcem.Bılıyorum butcelerı zorlucak ama gerekırse beklemeyı dusunuyorum cunkı sadeec almak için almak istemiyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bytatto Mesajı Göster
    .Bir forumda okudum ama bu forummu tam hatırlamıyorum.Söyle soylemısler örnegin magnat,jamo gibi bazı markaların bazı modellinde ornekse kuledeki görünen 2 ad 16 cm bass ve 1 ad tiz sürücülerinden 1 ad 16cm basın boş olarak yani sadece görüntü olarak kondugu soylenmıs.Aslında 1 ad 16 cm ve 1 ad tiz oldugu soylenıyor.Dıger 16cm lik basın diğerlerinin vuruşuyla hareket ettiği söylenmiş.Forumda bır kısı inanmayıp media markt daki satıcı arkadasla konusmus çalışan kişide bunu dogrulamış ve bazı markaların koda,jamo magnat gıbı hoplerde oldugunu soylemıs.Bu bana cok tuhaf geldi bende inandım açıkcası.Sonucta içini açıp bakamıyoruz.Bu nasıl oluyor bılgınız varmıdır ???.
    ben böyle birşeye ihtimal vermem..en azından web de bilgilerini okuduğum ürünler için..yani yukarıda link verdim magnat için..ne yazmış adam 2 16cm bass sürücü 1 2.5 cm tiz sürücü..bunun birinin boş olma ihtimali var mı..kesinlikle yok..adamı tefe koyarlar..

3-5 sene önce nasıldı bilmiyorum..ama içini söküp bakmadan inanmam..almanya da yaşayan bir arkadaş almanya dan tavsiyem üzerine magnat aldı..çok memnun kaldığını bana mesajla teşekkür ederek yazdı

böyle birşeyi yapmış olsalar ürünün kılavuzunda yazar. "sürücünün biri gösteriş içindir"..mesela "kulenin hava kanalı görevini yapıyor" yazar..kuleye bir delik açacağına boş bir hop koyabilirler, konisi hava geçirgen olan..mantıksız gelsede bana
    Düzenleyen mdmrx : 27-01-2011 at 18:06

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

Yazan forumu aradım ama bulamadım sonuc olarak buyuk markalar yapmazlar herhalde.Bu arada Magnat Supreme 2000-1000 modellerini youtube de dınledım cidden cok guzel bass verıyolar dusundugum gıbıde soguk seslerı yokmus.Ama fıyat konusunda hiç bılgım yok sizin bılgınız varmıdır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

yanlış hatırlamıyorsam tanesi 600 tl idi 1 sene önce..yamaha dan ucuz sonylerden pahalı idi..jamo s606 mı ne ondan da çok az ucuzdu..jamo s in yanlarında woofer görevi gören sürücüleride var ama bir subwoofer kadar etkili değiller tabi ki..

kaç watt tı hatırlamıyorum..media marktta dinlemiştim

magnat iyi markadır.işi bu..oto grubuda var..
    Düzenleyen mdmrx : 28-01-2011 at 21:21

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

Dün itibariyle bir hifi magazasında kenwood ,quadral 5000,dali 350 kule tipi hoparlörleri pioneer receıverımle test etme imkanım oldu.Yanımda sevdıgım bır cd ıle gıtmedım magazada bulunan klasik ve disco tarzı cd ler ıle test etıım.İlk izlenimlerim kenwood marka kulelerin uzerınde 20 cm capında sub olan hoparlörleri dinledim sesi guzeldi ama tizleri cok parlaktı ayrıca kuledekı sub lar cokta etkılı gelmedı bana.daha sonra quadral quntas 5000 setinin kulelerini bagladık bu hop. lar için cogu forumda cok ıyı yorumlar okumama ragmen bana abartıldıgı kadar ıyı gelmedı.dizco parcalarda hıc basarılı bulmadım.daha sonra dali 350 ıkı yollu 6 ohm cıkıslı bır kule dınledim.acıkcası dıger kulelerden hem ses hemde baslarda kı derınlık acısından dengeli ve basarılı geldi.magaza da musterılerın olması dınletimi halıyle kısıtladı.sımdı dali 350 modeli fena degıl ama fiyatı yuksek gıbı geldi bana (650 tl)sizce nasıldır fıyatı???
    ayrıca sıtelerde polkaudio modeline rastlıyorum ve cogu yabancı sıtelerde pioneer ıle uyumu cok basarılı bulunuyor.
    2.el sitelerde suan pol audionun ıkı modelı var aklımda bırı polk r50 dıgerı ıse pol rt16 fiyatları ise 400 $ ve 800 TL sizce bu marka ve fıyat nasılıdır????
    test ettıgım hop.lör ılk testım oldugu ıcın ılk ızlenımlerım acıkcası kulagıom daliyi sevdı ama ıkı yollu olması sankı ses ıcın ılerıde yetersız gelıcek gıbı ayrıca fıyatıda eskı model olması acısından sankı bıraz yuksek geldi ne dersınız????
    tskler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

osedan ı aradınız mı..
    fikir alın derim

tel edin bütçenizi söyleyin..

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mdmrx Mesajı Göster
    osedan ı aradınız mı..
    fikir alın derim

tel edin bütçenizi söyleyin..
    ben istanbuldayım onlarsa ankarada acıkcası dınletı yapmadan zor olur gıbıme gelıyor.eger tam model aklımda belirirse sanırım 2.el için irtibata gecebılırım.
    acıkcası hifi magazalarında dınletı yapmak da zor.butce soruluyor genel dede butce begenılmıyor ve sızın de canınız sıkılıyor.
    guc bela bır seyler yapıcaz ama hayırlısı.
    bu arada pol audio için ne diyorsunuz verdıgım modeller için?

pol ile bılgısı olan varsa yazarsa sevınırım tsklker.

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

polk audio :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

o da ne kardeş..yazan yoksa kullanan da yoktur..
    adana dan, mersin den, izmir den ve ben konya da osedan dan aldık..tel ile ödedik taksitli; kargo ile geldisi.. yeterki bütçenizi belirlediyseniz ist da fiyat araştırması yapın en son yine osedan ı arayın beğenmezseniz almayın..

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    553765

1972 yılında kurulmus bır firma linkden inceleyin isterseniz.
    gsaelektornik içinse ,istanbulda model marka begenıp daha sonra osedanı aramak mantıklı olur.Katılıyorum size

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-07-2009
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    499221

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bytatto Mesajı Göster

1972 yılında kurulmus bır firma linkden inceleyin isterseniz.
    gsaelektornik içinse ,istanbulda model marka begenıp daha sonra osedanı aramak mantıklı olur.Katılıyorum size
    abd deki fiyatlarına bakarak kıyaslayabilirsiniz veya yabancı forumlara göz atın yada eleştiri yazılarına bakın

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı