Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Sony SMP-N100 MKV Media Player

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    142459

Sony SMP-N100 MKV Media Player

Sony sitesinde 287 TL den satışta ... wi-fi var... Çipset belli değil...

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

chipseti bellidir onun çingene sony 10 dolarlık chip koymuştur içine amlogic falan aha dediydi dersiniz birisi içini açıp incelesin

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    297556

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sadays Mesajı Göster
    chipseti bellidir onun çingene sony 10 dolarlık chip koymuştur içine amlogic falan aha dediydi dersiniz birisi içini açıp incelesin
    Sony'e çingene diyorsunda çin malından çok çok daha iyidir. Böyle demen çok yanlış olmuş bence. Sonuçta Sony kesinlikle yabana atılacak marka değil. Bir kere Sony'nin ömrü yeter cihazları ömürlük. Çin malları gibi bir ay sonra sağı solu dağılıp, tuşları gevşeyip, renkleri bozarmıyor.:smashfrea Kesin değil ama yabancı forumlarda cihaz üzerinde sigma olduğu söyleniyor.
    Düzenleyen xaler : 30-01-2011 at 21:34

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    511902

Altyazı olayından hiç bahsetmemiş?

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    1630

Sony'nin chipseti Sigma, İstanbul'da bir satıcıya sordum. kendisi evinde denemiş cihazı, sonuç gayet iyiydi dedi. Mkv'lerde sorun çıkmadı en büyük dosyaları sorunsuz açtığını ifade etti. Sadece altyazıyının konumu, boyutu ve rengiyle oynayamıyorsun. Bence gerekte yok. Dünya standartı hangisiyse bu cihazda da o var. Beyaz renk ve muhtemelen arial karakter. Bence yeterli.

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2009
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    511902

Wink

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mustafao Mesajı Göster
    Sony'nin chipseti Sigma, İstanbul'da bir satıcıya sordum. kendisi evinde denemiş cihazı, sonuç gayet iyiydi dedi. Mkv'lerde sorun çıkmadı en büyük dosyaları sorunsuz açtığını ifade etti. Sadece altyazıyının konumu, boyutu ve rengiyle oynayamıyorsun. Bence gerekte yok. Dünya standartı hangisiyse bu cihazda da o var. Beyaz renk ve muhtemelen arial karakter. Bence yeterli.
    Sony'nin öyle pek kötü mal çıkaracağını sanmam ama kişiden kişiye değişir o iş. Hadi konumundan vazgeçtim ama renk değişme olmalı ki sarı, beyaz renk altyazıdan bin kat iyidir. Ayrıca altyazıyı ileri-geri alma özelliği olmazsa olmaz.

Peki torent falan var mıymış?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    621

Ağdan mkv oynatmıyormuş diye okudum ve çipi de sigma değil kendi ağ oynatıcılı bluraylerden derledikleri parçalarla yapılan dandik bir cihaz diye dedikodu baabında birşeyler okudum.

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    1630

Cihazla ilgili ayrıntılı bilgiler bu linkte

Gerçi burda iboum chipset belli değil demiş sayfada göreceğiniz gibi diğer bir yorumcu Sigma 865x chipset var demiş. Banada İstanbul'daki satıcı aynı şeyi söylemişti.

Daha yakından incelemek isteyenler için cihazın ingilizce kullanım kılavuzu bu adresde

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    46707

slm arkadaşlar ben yeni aldım durumunu sizinle paylaşmak isterim tek usb oluşu kötü wifisi güzel ve hızlı algılıyor mkv avi divx ts sorun yok ama bluray okumuyor dts hd yok ama dts var youtube bağlantısı hızlı menü güzel 2 tb hdd bağladım sorun yok hemen tanıdı şimdilik bunları aktarıyım ilerde daha detaylı bilgi veririm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    260231

sony urunlerinde telif haklarına fazla önem verdiği için çin ve kore mallarının özelliklerine pek yaklaşamaz. ayrıca zaman geçtikçe yeni yazılım çıkarcakmı hiç sanmıyorum.

bunuda diğer tüm cihazlarındaki problemlere dayanarak söylüyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12630

arkadaşlar.

buradaki esas konu bence sony nin kendi ayağına kurşun sıkmak zorunda kalmasıdır. sen bluray teknolojisini bul. sonra mkv ler bluray e rakip olsun. ve mkv oynatıcı çıkarmak zorunda kal. ah sony vah sony ...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    380033

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rambo34 Mesajı Göster
    arkadaşlar.

buradaki esas konu bence sony nin kendi ayağına kurşun sıkmak zorunda kalmasıdır. sen bluray teknolojisini bul. sonra mkv ler bluray e rakip olsun. ve mkv oynatıcı çıkarmak zorunda kal. ah sony vah sony ...
    Aynen . Katı kuralları olan sony nin bu ürünü bende ,inanılmaz şaşkınlık yarattı.Mkv desteği olan bir sony ürünü vay be. :bigeyes:

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    515841

Çok satacağını sanmıyorum..

Member
    Giriş Tarihi
    23-09-2009
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    507398

Hiç bir işe yaramaz bu alet.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    46707

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Charnel Mesajı Göster
    Hiç bir işe yaramaz bu alet.
    bence direk silmeyin derim enazından sony olması yeter ama çok detay arayanlara uymaz ses ve görüntü kalitesi mükemmel ama yinede ben hemen sattım dune duo aldım çok detayı var ama sony e göre ağır makina ama şimdilik bir sorunu yok her formatı okuyor 4TB hdd koydum depo gibi takılıyor saygılar..

:pepper:

Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    6711

vaybe adamlara bak, mkv filmleride orjinal bluray oynatıcılardaki gibi akıcı bir şekilde gösteren bir mkv oynatıcı piyasaya cıktı gibime geliyor , çok merak ediyorum görüntü performansı nasıl acaba özellikle hareketli sahnelerideki performansını ve pulldown olayını, belki çok yüksek kalitedeki x264 codekli fimleri oynatamaz ama h264 leri zaten tüm oynatcılar sorunsuzz gösteriyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

mkv nedir tam olarak?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    290

Mkv Matruşka denilen video dosyalarını taşıyan bir paketleme biçimidir.daha çok blueray filmlerdeki h264 kodeğinin hacklenmiş hali olan x264 kodekli HD filmleri paketlemede kullanılır.Rus hackerlerin buluşudur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Bilgi için teşekkürler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    305416

Cihazı iki gündür araştırıyorum. Öne çıkan özellikleri görüntü kalitesinin mükemmel oluşu ve işlemcisinin 90 Mbit/s videoları bile takılmadan oynatabilmesi.

Kuşçu47 arkadaşım, biraz daha bilgi verebilir misin ? Altyazı olayı nasıl ? Sen de görüntü kalitesi konusunda hemfikir misin ? Başka bir oynatıcı ile kıyaslama yapabilir misin ?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı