Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: Çanak kurulum maliyet...

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    341285

Çanak kurulum maliyet...

Arkadaşlar merhaba...
    Benim merkezi sistem bir uydu sistemim var ve salonda oradan izliyorum. Yalnız diğer odalarda olmadığı için kendime ait bir çanak kurulumu yaptıracağım... 2 ayrı odaya tek çanaktan yayın almak için bir sistem kurulumu gerekli.. Sadece Türksat 3A olması yeterli.. Ben de 2 adet uydu alıcı mevcut.. Bana 1 adet 90'lik çanak, 2'li LNB ve max. 30m. Kablo gerekli.. Bir yere sordum kablo hariç 100 TL istediler. Next çanak, LNB kullanıcaklarmış. Kabloları da D-Smartta kullandıkları kabloymuş. Fiyat nasıl uygun mu? Ben Üsküdar/Bağlarbaşı'ndayım. Sizin tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Teşekkürler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Karaköy, Yüksekkaldırım'daki uyducuları bir dolaşın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2009
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    482923

normalde 90 cm çanak 25 tl çift çıkışlı lnb lnb 20 tl biraz abartmışlar gibi yada kabloyu 1.5 tl den hesaplamışlar gibi

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    341285

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi komando38 Mesajı Göster
    normalde 90 cm çanak 25 tl çift çıkışlı lnb lnb 20 tl biraz abartmışlar gibi yada kabloyu 1.5 tl den hesaplamışlar gibi
    kablo hariç fiyat 100 TL.. (Çanak+Çift çıkış LNB+Montaj)... Kablonun metresi 1 TL dediler.. 30 mt. kablo olsa toplam maliyet 130 TL olacak.. Ben herşey dahil 100 TL'ye halletmek istiyorum..
    Düzenleyen kadiryakan : 23-01-2011 at 22:06

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-04-2005
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    93084

normal fiyat.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-12-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    470881

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kadiryakan Mesajı Göster
    kablo hariç fiyat 100 TL.. (Çanak+Çift çıkış LNB+Montaj)... Kablonun metresi 1 TL dediler.. 30 mt. kablo olsa toplam maliyet 130 TL olacak.. Ben herşey dahil 100 TL'ye halletmek istiyorum..
    dostum niye kuruluma ücret ödüyörsun azıcık el beceriniz varsa kendiniz halletmeye çalışın o zaman hesabınız tutar ..

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

Çanak kurulumu için forumda gerekli olan herşey var,gerekli alet edevatınız da varsa,çanakları alın kurulumu siz yapın ;) O zaman maliyetiniz haliyle düşecektir. :ok:

Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-04-2005
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    93084

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Editör Mesajı Göster
    Çanak kurulumu için forumda gerekli olan herşey var,gerekli alet edevatınız da varsa,çanakları alın kurulumu siz yapın ;) O zaman maliyetiniz haliyle düşecektir. :ok:

Saygılar.
    dreambox'um var ama kullanamıyorum :smiles31:

herkesin eli tornavida pense anahtar tutmaz ki !!

herkesde uydu bulucuda yokki :)

montajcıda açmı kalsın yani usta ?

Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    500714

Saygılar.
    tabi canım herkez kendi işini kendi yapsın uyducular taş yesin :ok: süper niye ona buna para versinlerki dimi zaten fiyatıda abartmışlar utanmadan bide montaj ücreti istemişler aslında çanağı lnb yi maliyetine montajıda sevabına yapmaları gerekti ayıp etmişler zaten bu işten para kazanan arkadaşlar sırf hayrına hayratına açıyorlar bu dükkanları eline tornavida tutan elektrikçi 13 anahtar tutan uyducu bıçağı kapan kasap olmalı ahh be deve kardeş senin aslında heryerin düzgün yamuk olan bizleriz....:crashs:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tolgaben5355 Mesajı Göster
    tabi canım herkez kendi işini kendi yapsın uyducular taş yesin :ok: süper niye ona buna para versinlerki dimi zaten fiyatıda abartmışlar utanmadan bide montaj ücreti istemişler aslında çanağı lnb yi maliyetine montajıda sevabına yapmaları gerekti ayıp etmişler zaten bu işten para kazanan arkadaşlar sırf hayrına hayratına açıyorlar bu dükkanları eline tornavida tutan elektrikçi 13 anahtar tutan uyducu bıçağı kapan kasap olmalı ahh be deve kardeş senin aslında heryerin düzgün yamuk olan bizleriz....:crashs:
    haklısın onlarında çoluk çocuğu var taşmı yesinler fakat şöylede birşey var bizim burdaki uyducular çok kazıkçı çankayada 3 tl olan aparatı 10 tl çankayada 20 tl olan 90 lık çanağı 50 tl satıyorlar ben kendim bakımcıyım uydu işinden hiç anlamıyordum bir kaç kez bizim burdaki uyducular beni öptü onlara kızıp forumda okuyup çanakları kurcalaya kurcalaya uyduculara taş çıkarcak seviyeye geldim uyducularda biraz insaflı olurlarsa çok iyi olur diyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

Saygılar.
    tamamen tavsiyelerinize katılıyorum.:ok:
    ampulünü değişemiyen,musluk contası için muslukçu arayan,vereceği kuruşun hesabını yapan sizi eleştiriyor.ifadenizde hiçbir kusur ve art niyet görmedim.yok çanakçı ne yesin uyducu açmı gezsin....o zamanda bu ücret pahallımı diye sormamak gerekir.
    hayır işlemiş oluruz istenen ücretin iki-üç katını verelim.....:badprv:

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    341285

Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkürler.. Ben evin içinde olsa yapmaya çalışırım ama şimdi çanağı pencerenin altına monte etmeki duvarda delik açıp kabloyu oradan geçirmek zahmet ister üstelik matkap falan yok bende... olsa bile biraz yüksek ve ben onu yapamam.. İnternet üzerinde 90'lık bir çanak 45-50 TL, Twin LNB 30-45 TL arası.. İşçilik falan normal bir fiyat gibi duruyor.. yalnız bir de sorum olacak, bizim apartmandaki ortak çanak yayınını diğer odalara dağıtabilir miyim? Ben de görüntü aktarıcı vardı ve ben onunla uydu alıcı üzerinden aktarma yapmaya çalıştım ama pek verimli olmadı. Abimin evindeki kablo TV'yi bir parça takarak başka odadan da yayın almasını sağlamışlar. Bu sistemi uydu içinde kullanabilir miyiz? Böyle bir şey var mı? Teşekkürler..
    Düzenleyen kadiryakan : 24-01-2011 at 17:58

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    413375

uydu montajı

arkadaşlar 2 adet 90 lık çanak.4 lnb, lnb ler tekli universal next.bir diseg 1 adet aparat en fazla 15 m kablo gider.bana söylenen fiyat 210 kurulumunuda yapacaklar fiyat nasıldır sizce.teşekkürler
    Düzenleyen serengeta : 24-01-2011 at 18:13 Sebep: bilgi eksikliği

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı