Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Daire içi su şebekesi tıkanır mı?

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

Daire içi su şebekesi tıkanır mı?

36 dairelik apartmanın 10. katında oturuyorum.Mutfakta,banyoda her yerde sular çok az akıyor,bina görevlisi hidraforun yeterli basınçta olduğunu söylüyor,bu hidraforun basıncı ne olmalıdır.?
    Gerçekten basınç yeterli ise bizim dairenin su şebekesinde tıkanıklık olabilir mi?Olursa bu tıkanıklık açılır mı ?
    Bina 15 yıllık,borular demir bildiğim kadarıyla ..Bir tane usta geldi ,bataryaların ucunu temizledi,başka da olmaz dedi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    334273

Normalde şebeke basıncı 4 bar'dır. 10. katta oturduğunuza ve kalabalık bir bina olduğuna göre ya su basıncı yetersiz ya da binanın su borusu çapları küçük olabilir.

Vip
    Giriş Tarihi
    01-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    114033

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tyll Mesajı Göster
    36 dairelik apartmanın 10. katında oturuyorum.Mutfakta,banyoda her yerde sular çok az akıyor,bina görevlisi hidraforun yeterli basınçta olduğunu söylüyor,bu hidraforun basıncı ne olmalıdır.?
    Gerçekten basınç yeterli ise bizim dairenin su şebekesinde tıkanıklık olabilir mi?Olursa bu tıkanıklık açılır mı ?
    Bina 15 yıllık,borular demir bildiğim kadarıyla ..Bir tane usta geldi ,bataryaların ucunu temizledi,başka da olmaz dedi.
    Sayın @ tyll Ustan yanlış yönlendirmiş,bataryanın vb. ucunda problem değildir,bina 15 yıllık diyorsunuz,su tesisatı boruları galveniz ise boruların ömrü bitmek üzeridir,kesin bazı yerlerden tıkanmış boru çapıda azalmıştır,plastik borular ile su tesisatını değiştiriniz,sonucunda istediğiniz kullanım basıncını alırsınız
    kolay gelsin
    sevgiler
    Düzenleyen boya1 : 22-01-2011 at 21:12

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-05-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    495072

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tyll Mesajı Göster
    Merhaba,

Öncelikle sizinkine eş değer dairelere bir bakın,belki aynı şiddettedir sonra hatayı kendi dairenizde arayın.

Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2009
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    509708

Su sayacının olduğu yerdeki VANA ve evin içindeki VANA ları kontrol edin derim ben, bazen eskiyince açık gibi olsada damağını çekmiyor olabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

tıkanıklık olacağını sanmam. hidrofor gerektiği gibi basınç vermiyordur. uygun nitelikte değildir.. benim evimde 38 yıllık kurşun borular mevcut daha böyle bişey olmadı..

Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    12166

teşekkürler,dediklerinizi kontrol edip başka bir usta bulmam gerekiyor sanırım..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    45967

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevizkabugu Mesajı Göster
    tıkanıklık olacağını sanmam. hidrofor gerektiği gibi basınç vermiyordur. uygun nitelikte değildir.. benim evimde 38 yıllık kurşun borular mevcut daha böyle bişey olmadı..
    Kursun borulara birsey olmaz ama demir borular pastan dolayı tıkanır.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı