Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: dreambox ta Çift çıkışlı lnb sorunu

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

dreambox ta Çift çıkışlı lnb sorunu

Arkdaşlar Evde 2 uydum(biri dreambox) 2 tv im var bunların her ikisinide kullanmak istedim ve bir adet Çift çıkışlı Lnb aldım türksat a taktım diğer çanağım ise eutelsat da Eutelsat ve türksat tan gelen uçları diseq ile dreambox a bağladım.Çift çıkışlı lnb den gelen diğer uç ise direk diğer uyduma geliyor Türksat ta sinyal seviyesi %100 ama dreambox ta sinyal seviyesi bazı kanallarda %20-30 bazı kanallarda ise Sıfır sinyal.Türksat a tek çıkışlı lnb takıp diseq ile bağladığım da sorun yok çift çıkışlı lnb de mi sorun var anlamadım yoksa diseq te mi ?

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    300347

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi brhnztrk Mesajı Göster
    Arkdaşlar Evde 2 uydum(biri dreambox) 2 tv im var bunların her ikisinide kullanmak istedim ve bir adet Çift çıkışlı Lnb aldım türksat a taktım diğer çanağım ise eutelsat da Eutelsat ve türksat tan gelen uçları diseq ile dreambox a bağladım.Çift çıkışlı lnb den gelen diğer uç ise direk diğer uyduma geliyor Türksat ta sinyal seviyesi %100 ama dreambox ta sinyal seviyesi bazı kanallarda %20-30 bazı kanallarda ise Sıfır sinyal.Türksat a tek çıkışlı lnb takıp diseq ile bağladığım da sorun yok çift çıkışlı lnb de mi sorun var anlamadım yoksa diseq te mi ?
    genell olarak dreambox'ların tunerleri diğer standart cihazlara göre zayıf olmaktadır. Öncelikle kaliteli bir çift çıkışlı lnb alın (ben goldmaster kullanıyorum) daha sonra dreambox üzerinden lnb ve çanak üzerinde ince ayar yapın.

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

Türksat ın sinyal seviyesinde sorun yok %100 sayılır bazı kanallarda.Ama diğer dediğinizi anlayamadım kusura bakmayın bu konularda biraz acemiyim dreambox um da 20 günlük ince ayar işini anlayamadım.

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    300347

Türksat ın sinyal seviyesinde sorun yok %100 sayılır bazı kanallarda.Ama diğer dediğinizi anlayamadım kusura bakmayın bu konularda biraz acemiyim dreambox um da 20 günlük ince ayar işini anlayamadım.
    dreambox üzerinde bir ayar yapmayacaksınız.
    dreambox'u baz alarak çanak ve lnb üzerinde ince ayar yapacaksınız.
    yani çanağın yanına mümkünse dreamboxu getirerek sinyal sorunu olan kanallar üzerinde ayarlamalar yapın.
    ama dediğim gibi kaliteli bir lnb kullanın

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

Hımm anladım.O zaman lnb de galiba sorun çünkü sinyal seviyesi tek lnb ile çok iyi.çift çıkışlı lnb ise ucuz çin malı Lnb lerden..Tavisye ettiğiniz model var mı acaba ?

Sizin ki bu mu ? GOLDMASTER RM 27 UNIVERSAL LNB

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    300347

Hımm anladım.O zaman lnb de galiba sorun çünkü sinyal seviyesi tek lnb ile çok iyi.çift çıkışlı lnb ise ucuz çin malı Lnb lerden..Tavisye ettiğiniz model var mı acaba ?

Sizin ki bu mu ? GOLDMASTER RM 27 UNIVERSAL LNB
    evet bundan sorunsuz kullanıyorum

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

BU gün bi şey daha denedim ve ilginçtir sorun düzeldi.eutelsattan gelen uç diseqc de 2. girişte idi bunu çıkartıp 3. uca taktım ve sorun şimdilik düzeldi yani sinyal seviyesi normale döndü bu seferde eutelsat taki bir kanaldan türksat taki kanala geçtiğimde tuner failed hatası ile karşılaşıyorum (arada sırada)..Ama şimdilik sinyal le ilgili bi sorunum yok.Diseqc markam:Next 1/4 DiseqC Switch bazı arkdaşlar dreamboxta opsiyon switch kullanmamı tavsiye etti.opsiyon switch in diseqc switch ten farkı nedir ?

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    300347

BU gün bi şey daha denedim ve ilginçtir sorun düzeldi.eutelsattan gelen uç diseqc de 2. girişte idi bunu çıkartıp 3. uca taktım ve sorun şimdilik düzeldi yani sinyal seviyesi normale döndü bu seferde eutelsat taki bir kanaldan türksat taki kanala geçtiğimde tuner failed hatası ile karşılaşıyorum (arada sırada)..Ama şimdilik sinyal le ilgili bi sorunum yok.Diseqc markam:Next 1/4 DiseqC Switch bazı arkdaşlar dreamboxta opsiyon switch kullanmamı tavsiye etti.opsiyon switch in diseqc switch ten farkı nedir ?
    Next switch sorun çıkarıyor bende vardı çıkartmak zorunda kaldım. Technisat kullanıyorum sorun yok. Forumda goldmaster RM8 önerenlerde var.
    Düzenleyen fevzi_46 : 22-01-2011 at 19:43

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

opsiyon swittch hakkında bir bilginiz var mı ?

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    300347

opsiyon swittch hakkında bir bilginiz var mı ?
    option switch merkezi sistemle kendi çanağınızı birleştirmek için kullanılır ama siz sanırım merkezi sistemde değilsiniz. o yüzden gerek yok
    RM8 :
    Technisat :

Option Switch :

İlk 2'sini Option'a tercih ederim.
    Düzenleyen fevzi_46 : 22-01-2011 at 20:21

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

Evet evim müsatkil ama karar veremiyorum bi türlü çünkü en iyisini ve sorunsuz çalışanı almak istiyorum çünkü merkeze biraz uzağım...sıkıntı oluyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Arkadasim cift cikisli ve daha fazla cikisli lnb ler tek cikisli lnb lere nazaran biraz daha zayif sinyal alirlar bir diger sorun piyasada satilan diseqc sarteller cok cabuk ariza yapmaktadir. eger devamli lnb ve sartelle ugrasmak istemiyorsan mti lnb ve spaun sartel kullan hicbir sorunla karsilasmazsin. bu sana önerdigim markalar pahalidir ama sorun cikarmazlar ve inan sen karli cikarsin kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    498298

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    Arkadasim cift cikisli ve daha fazla cikisli lnb ler tek cikisli lnb lere nazaran biraz daha zayif sinyal alirlar bir diger sorun piyasada satilan diseqc sarteller cok cabuk ariza yapmaktadir. eger devamli lnb ve sartelle ugrasmak istemiyorsan mti lnb ve spaun sartel kullan hicbir sorunla karsilasmazsin. bu sana önerdigim markalar pahalidir ama sorun cikarmazlar ve inan sen karli cikarsin kolay gelsin.
    Spaun diseqc ler gerçekten çok pahalı...Ama onları da 420f modelini seçiyormuş galiba.Tavisye ettiğiniz model hangisi acaba ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Spaun diseqc ler gerçekten çok pahalı...Ama onları da 420f modelini seçiyormuş galiba.Tavisye ettiğiniz model hangisi acaba ?
    Ben selerdir 4 girisli SAR 410 F Modelini kullaniyorum hic sorun cikarmadi . Ayrica EMP 8 Girisli sartelide kullaniyorum bu sartele 8 lnb bagliydi daha önce simdi 5 lnb bagli her iki diseqc sartelde sorunsuz ama pahalidir. Tavsiye ederim .

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı