Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 40 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Scart kabloile ilgili sorular, cevaplar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-03-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7692

Scart kabloile ilgili sorular, cevaplar...

selam arkadaşlar
    skart kablosu almak istiyorum ankara konya sokakta bakıyorum 2- 2,5 ytl civarında hep dandik kablolar kalitelisini ankarada nerden temin ederim
    saygılar

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi h_tuzkan
    selam arkadaşlar
    skart kablosu almak istiyorum ankara konya sokakta bakıyorum 2- 2,5 ytl civarında hep dandik kablolar kalitelisini ankarada nerden temin ederim
    saygılar
    Aman Konya sokaktan uzak dur !!!!:smiles10: .. yıllardır bu işlerden ekmek yemelerine rağmen yeniliklerden ve teknolojik gelişmelerden bu kadar habersiz bir satıcı grubu olamaz !!! Tek tek dükkanlara girip komponent video'nun ne anlama geldiğini sorsanız emin olun %95'i doğru cevap veremez. Oradan alacağınız scart kablonun full bağlantılı olma ihtimali de çok az...Kaliteli bir scart almak isterseniz büyük elektronik mağazalarına bakın...Teknosa da Hama ve AR(Acoustic Research) markalı olanlar vasat kalitededir ama yine de Konya sokaktan alacağınızdan çok kaliteli olacağı kesin...eğer plazma veya LCD panel bağlantısı için kullanılacaksa uçları altın kaplamalı Profigold veya Monster tavsiye ederim...biraz pahalı olsa bile uzun süre iş görür :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

Sayin ustad, AR'in da uclari altin kaplama ve oldukca kalin bir kablo. Vasat oldugunu bizzat gormus oldugunuz deneyimlerinize dayanarak mi soyluyorsunuz?

Koca izmir'de profigold ya da monster bulamamis biri olarak bunu soyluyorum.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bado6100
    Sayin ustad, AR'in da uclari altin kaplama ve oldukca kalin bir kablo. Vasat oldugunu bizzat gormus oldugunuz deneyimlerinize dayanarak mi soyluyorsunuz?

Koca izmir'de profigold ya da monster bulamamis biri olarak bunu soyluyorum.
    bado6100,
    Acoustic research'ün scart-scart ara kablosunu ben de kullanıyorum. (çocuğun odasındaki tv ve DVD player için)...eğer çok üst düzey bir beklentiniz yoksa, plazma veya LCD panel ekran için kullanmak amacında değilseniz sizi fazlası ile memnun eder. Kaliteli kablo, komponent video'da ve panel ekranlarda farkını daha çok belli eder. Standart CRT tv'lerde, kompozit video, s-video ve RGB bağlantılarında AR kablo yeterlidir. :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

sevgili ordinaryus, cok tesekkur ederim verdigin bilgiler icin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128708

pahalı scart kabloları işe yarıyor mu ???

arkdaşlar bilndiği gibi piyasada 5 ytl ye scart kablolar var. ben bundan kullanıyorum ama görüntü konusunda titiz olduğum içim şu kaliteli ve bir o kadrda pahalı olan scart kablolar var. fiyatları 30-40 ytl arasında değişiyor. bunlardan almayı düşünüyorum da. acaba bu kablolar da görüntü farkı oluyor mu ??? kullanan arkldaşlar yorum yazarlarsa memnun olacağom...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    28-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    12090

Scart kabloların kalitesini tayin eden iki unsur var.

1. Konnektörün okside olmayan bir metalle, tercihan da altın ile kaplı olması ve malzeme kalınlığının standarda uygunluğu.
    2. Kalın olan pvc kablo koruyucu kılıfın altındaki ince kabloların gerekli olanlarının yeterince ekranlanmış olması ve kablonun yumuşaklığı.

Kalitesiz kablolarda yaşadığımız sorunlar genellikle pin'lerin kalınlığından dolayı bazı soketlere girerken güçlük çıkarması ve zorlanınca da içeri kaçması, video komponentlerinin yeterince ekranlanmaması sebebiyle seste zırıltı, görüntüde de osilasyonların oluşması, kablonun sertliğinden dolayı temizlik sırasında cihazları ileri-geri oynatınca scart'ın soketten çıkmasıdır.

Sizin kablonuzda bu tür sorunlar yoksa değiştirmenize de gerek yoktur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-07-2004
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    21423

usta bu dediğim, 3 metre kablo da ucuzu da pahalısıda aynı görüntüyü veriyor ama eğer 3 metreden daha uzun kabloya ihtiyacın varsa o zamana altın kaplama oalnları tercih et "haman" marka tekonosada satılıyor 30 ytl fiyatı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128708

tşkürler...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

kaliteli scart kablo kullanmaya özen gösterin, 4-5 ytl lik scartlar pek verimli olmaz ancak işinizi görür, piyasada satılan 35 ile 100 ytl arasındaki kablolar ise düşük kayıplıdır ve görüntünüzde önemli farklılıklar yaratabilir tabi bağlı cihazların sınırı kadar :)

New Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    345633

Hangi Kablo

Arkadaşlar nacizane Plazmam + Ev sinema sistemim ve Reciever ımla kullanacagım kablolaları, bana önereceğiniz kabloları yazarsanız sevinirim.

Ben şöyle kullanıyorum.
    NEXT YE-2000 CX Super Plusdan görüntüyü Profigold RGB Component kablo ile 1,5 Mt ile Samsung marka PS-42E71H taşıyorum. Sesi ise ( tam bir rezalet :) Audio L / R dan dandik bir Kablo ile PHILIPS HTS3115 ev sinema sistemine bağladım. Şuan 5.1 olarak ses alabiliyorum ama doğrumu yaptım yanlış mı bilmiyorum. Tabi ses sistemini açınca kumandadan AUX düğmesine basıyorum. Sinema sisteminden de görüntüyü Philipsin 1,5 mt. lik HDMI kablosu ile taşıyorum. Şuan bi recieverdan aldığım ses konusunda şüpheliyim.

Ustalardan tavsiyeler bekliyorum.

Saygılarımla...

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2004
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42818

TV'nin ikinci scartından fhilipsin ses sistemine bir scart daha bağla ve ses sisteminin kumandasından TV seçeneğini seç.Ayrıca TV'in HD TV ise Yb rb vs... yani YUV dediğimiz girişe tos kablolar ile bağla.Resim kalitesinde görüntü alırsıniscart ile görüntü berbat olur.

New Member
    Giriş Tarihi
    29-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    345633

NEXT YE-2000 CX Super Plusdan görüntüyü Profigold RGB Component kablo ile 1,5 Mt ile Samsung marka PS-42E71H taşıyorum

Zaten dedikleri yapıorum. Plazma HD ready. zaten ilk maildede Ev sinema sistemimi HDMI cıkıslı oldugunu da yazmısdım. Sorum sadece SES tasıma için en uygun kablo hangısı olabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192455

skart 19 nolu kablo hangisi ?

arkadaşlar forumda 19 nolu skart kablosunu iptal edince görüntünün daha iyi olduğundan bahsediyordu o konuyu bir türlü bulamadım 19 nolu kablo hangisi resmini göremedim o konuda resim de vardı bende 82 ekran tv var maç seğrederken görüntüde problem oluyor dağınık görüntü oluyor lütfen yardım :tflag:
    Düzenleyen volkn : 14-10-2007 at 13:23

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-03-2006
    Mekan
    23 Elazığ
    Üye No
    196529

Merhaba

Scartın üzerinde 19 diye yazıyor ....
    Düzenleyen swiftt : 25-01-2011 at 09:23

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    333854

Scart soketinin 19 nolu ucu Composite Video Out ucudur. yani tv ekranındaki video sinyalinin harici bir kaynağa taşınabileceği uçtur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2005
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    87144

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi volkn Mesajı Göster
    arkadaşlar forumda 19 nolu skart kablosunu iptal edince görüntünün daha iyi olduğundan bahsediyordu o konuyu bir türlü bulamadım 19 nolu kablo hangisi resmini göremedim o konuda resim de vardı bende 82 ekran tv var maç seğrederken görüntüde problem oluyor dağınık görüntü oluyor lütfen yardım :tflag:
    Konu işlenmişti...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    192455

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yunusyildizz Mesajı Göster
    çok teşekkür aradım ama konuyu bulamamıştım teşekkür ederim:tflag:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132978

New Icon28 scart kablosu

arkadaşlar normal çalışan bir scart kablosu var ama rgb ve auto geçiş yapmıyor neden acaba bileniniz varmı yoksa değiştirmek mi gerekecek...eğer kopukluk yoksa değiştirince fayda sağlar mı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

Piyasada ki scart kabloların bazılarında bütün uçlar (Yada iç kablolar) tamam olmuyor. Bunlar video ve audio uçları bağlı. Bazı kalitesiz kablolarda ise pinler içeri kaçıyor ve temas etmiyor. Bazende receiver veya Tv tarafında dişi sokette lehimler oynuyor.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı