Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Gm 1010 hd ve d-smart uyumsuzluĞu??

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2007
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    306672

Gm 1010 hd ve d-smart uyumsuzluĞu??

Herkese selamlar...

Bugün d-smart modül aldım. ancak bir türlü 1010 hd cihazla uyumlu çalıştıramadım...

D-smart merkezi ve aldığım kişiyi aradım ancak modül aktivasyonunda sorun olmadığını söylediler. Hd ve sd kanallarda sürekli donmalar oluyor. Sürekli "yayın yok veya şifreli" şeklinde cihaz hatasıyla beraber, "Lütfen kartınızı yerleştirin" mesajı anlık ekranda beliriyor ve son yazdığım hata mesajı sık sık tekrarlıyor. Oysa ki sinyal seviyeleri iyi gösteriyor...

Cihazı açtığımda kanal D hd ve star hd yi açarsam sorun daha az oluyor fakat movie plus ve diğer belgesel kanallarını açtığımda cihaz gerçekten sapıtıyor...

Modül takılıyken; d-smarta dahil olmayan normal turksat kanallarında da "Lütfen kartınızı yerleştirin" hatası devam ediyor...

Birkaç farklı yazılım denedim ama sonuç alamadım... :(

Bilgisi olan arkadaşlar varsa,
    yardımlarınıza müteşekkirim... :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-01-2005
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    58083

şuan recevierda yüklü olan yazılım tarihi nedir,13-09-2008 tarihli mi?

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-01-2007
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    306672

forumun bu bölümündeki 2009 tarihli topfield yazılım yüklü şu an, ancak denemek için bahsettiğiniz orijinal 2008 yazılımını da yükledim. Değişen bişey yok... Movie plus, fx kanalı vs çok sıkıntılı... Kanal D hd ve Star Hd de sorunlar var...
    Neticede kanalların çoğunu izleyemiyorum... Her iki modül girişini de deneedim üstelik...

Denemek için hiremco fx turbo alıp modülü aynı tesisatta denedim... Sorunsuz çalışıyor...

Problemin cihaz kaynaklı olduğu kesin ama donanımsal mı yoksa yazılımla çözülebilecek bişey mi, onu çözemedim?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-01-2005
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    58083

konuyu merkezle görüşüp netice almaya çalışalım.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    130034

odaf ile aynı dertten muzdaribim ve cihaz üreticisi ne de Dsmart ile yapılan tüm temaslardan hiç bir netice alınamadı.
    Bu cihazı kimseye önermiyorum maalesef.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    560830

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TA2CAE Mesajı Göster
    odaf ile aynı dertten muzdaribim ve cihaz üreticisi ne de Dsmart ile yapılan tüm temaslardan hiç bir netice alınamadı.
    Bu cihazı kimseye önermiyorum maalesef.
    maalesef bende pişman oldum.:badprv:

Junior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2010
    Mekan
    37 Kastamonu
    Üye No
    544069

tamda ben bu cihaza yönelmiştim.diğer forumdada bunu arkadaşlar önermişti.
    dsmart ile çalıştıramadıktan sonra bu cihaz benim için hiçbirşey

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Düzenleyen kamaxx : 16-09-2011 at 21:55

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

Sana cihaz tavsiyesinde bulunanların bilgisi anca senin bilgin kadar

Bu cihaz için verdiğim yazılımla beraber dsmart uyumsuzluk sorunu kalmıyor.O sorun bir grup cihazda meydana gelmişti.Mesela benim aldigim 1010hd de hicbir zaman boyle bir sorun cikmadı ama şanssız olanlar var demekki.

Kullanmadigin bir cihaza çamur atman hoş değil!!!
    Bak 2.el bolumune orada bu cihazı 160-200tl arası satanlar var.HD bir cihaz için para değil.

Bu cihazda
    +HD ve SD goruntu kalitesi
    +Tuner hassasiyeti
    +Menu duzeni ve kullanım kolayligi
    +Flash bellek yada seyyar hdd ile kayıt imkanı var.
    Benim elimdeki cihazla ilgili diğer başlık altında yazmıştım. Dayımın forumlarda görüntüsü beğenilmeyen x3 turbo hd cihazının görüntüsü daha pürüzsüz ve benim cihazda TRT HD kanalının çekmediği zaman x3 turbo hd cihazında sorunsuzdu. Yani dediğiniz gibi mükemmel görüntü filan yok. Benim anladığım kadarıyla goldmaster yeni cihaz getirme arefesindeyken birkaç kişi forumlarda gaz verip millete (ben de o gazla aldım) aldırdı. 200 TL verip alacak varsa ben satıp kurtulmaya razıyım. Cihazın üstünde çizik bile yok.

Arkadaşlar ben de bu 3030 HD cihazı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Aldığımda sd yayınlardaki görüntüde en ufak dahi hareket olan sahnelerde düz çizgiler testere gibi görünüyordu. Tam iki kez servise gönderdim sorun düzelmedi. Çok fazla da uydu deneyimim olmadığı için normalde görüntü böyledir herhalde diye düşündüm. Geçenlerde dayım aldığı seoul turbo hd cihazını getirdi denemek için. O testere gibi görüntüler bu alıcıda olmadı. İlginç olan benim uydu alıcım seoulden görüntü kalitesi yönünden daha iyi denilen bir uydu alıcısı. Kullandığım kablo rg6u6 kablo (aldığımda denemek için mıknatıs yapıştırmaya çalıştım mıknatıs tutmuyordu)
    Yalnız kullandığım lnb 4 çıkışlı 0.3 db yazan amstrad marka bir lnb. Uydu antenini ayarlarken yer sorunu yüzünden anten de çatıda biraz arkada kaldı. Bunun bir etkisi olurmu bilmiyorum. Dayımın receiver ile trt hd gösteriyor ve kalite 34-38 arası bir değer bende 55-60 filan olmasına rağmen görüntü bazen yok. Yayın o an şifreli desem o an dizi oynuyor.
    Benim sorunum lnb, çanak anten veya kablo gibi bir malzemenin uyumsuzluğundan dolayı mıdır? Eğer bu receiver ile elde edilen görüntü bu ise forumlarda görüntü kalitesi çok iyi denilen bu uydu alıcısının görüntüsünden memnun değilim. Bunu satıp yerine görüntüsü güzel bir uydu alıcısı da alabilirim. Benim bu uydu alıcısını almamın sebebi forumlarda görüntü kalitesi çok iyi denilmesi. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    Teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Düzenleyen kamaxx : 16-09-2011 at 21:55

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

@kamax
    Sizin şahsınıza bişey söylemedim. Goldmaster sizin babanızın firması demedim. Burdan gördüğüm kadarıyla insanlara yardımcı oluyosunuz. Ben uydu deneyimim çok olmadı dedim ama körüm de demedim. Televizyonumda eş dosttan alıp kullandığım uydu alıcıların içinde goldmaster nec chipsetli olan 4250 modeli de var 66000 modeli de. 4250 görüntü olarak iyiydi.
    Ben bu uydu alıcısını sırf görüntüsü için tercih etmiştim. Hatta uydu alıcının sorunu düzeltilmedi diye değişim talep ettim yenisiyle değiştirdiler. Ama aynı sorunlar devam ediyor. Elimdeki televizyon 42PFL8404 tüplü tv değil. İşin ilginci siz hareketli sahnelerde ALI chipset ile sorun yaşadığınızı söylediniz. Ben de hareketli sahnelerde bu cihazda sorun yaşadım. Daha önce de bahsettiğim gibi ekrandaki en ufak harekette testere şeklinde bozulma oluyor.
    Ben bu konuları 02.05.2011 tarihinde yazdım ve yardım rica ettim. Kimseden cevap gelmeyince herhalde normali budur dedim. Benim yerimde olsanız o kadar sorun yaşasanız, tamir olsa, yenisiyle değişse ve görüntüsünü kimsenin beğenmediği ALI chipsetli bir cihaz daha net tırtıklanma olmadan görüntü verse ne düşünürsünüz. Size tavsiye eden insanların yanlış yönlendirdiğini düşünmez misiniz?
    Peki sizce lnb kalitesi çanak anten yeri ince ayarı gibi etkenlerden bu sorun olabilir mi? x3 turbo ile uyumlu çalışıyodur ama benim cihazımla sorun çıkarabilir mi? Aynı 4lü lnb üstünde 3 adet goldmaster 66000 conexant chipsetli cihaz çalışıyor. Benim cihazımın görüntüsü aynı tvde onların görüntüsü kadar kötü değil. Tabi ki insan öncelikli kriteri görüntü kalitesi olunca bu tarz bir sorunla karşılaşmak hoş olmuyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Düzenleyen kamaxx : 16-09-2011 at 21:56

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. LCD tv için söyleyebileceğim philips bu modelde hem sharp hemde LG'den modül aldığını duydum. Bendeki ürünün seri numarasına göre sharp modül olduğunu öğrenmiştim. Hatta sizin bahsettiğiniz kumlanma sorunu dayımdaki LG marka tvde vardı. Ama bendeki philipste görmedim. Bu da modülün sharp olduğunu destekliyor diye düşünüyorum.
    Eğer dediğiniz gibi görüntü kalitesine diğer malzemeler etki etmiyorsa tv ile uydu alıcısı arasında uyumsuzluk gibi bir sorun da olabilir. Televizyon, bu uydu alıcısında yaşadığım sorunu 4250 ve x3 turbo ile yaşatmadı. Ama 66000 ile yaşadım ki onun da görüntü kalitesinin bu cihaza nazaran çok iyi olmadığını biliyorum. Hatta 4250 ile aldığım görüntü cam gibiydi.
    Bu uydu alıcısını ya uyumlu bir tv ile kullanacağım yada bunu elimden çıkarıp yerine deneyerek uyumlu bir uydu alıcısı alacağım.
    Aslında bu aralar kendime ayrı bir çanak anten almayı düşünüyorum. Eğer tesisat ile ilgili bir durum varsa bu arada ortaya çıkmış olur. Bu arada böyle bir durum varsa da buraya yazarım. Geriye Türksat için çanak anten ve kablo seçimi kalıyor.
    İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kamaxx Mesajı Göster
    @coderlord,

Goldmaster yada diğer uydu firmaları benim babamın şirketi değil.
    Ben yıllardır amatörce uydu merakımdan dolayı paramla bircok uydu cihazı alıyorum.
    Topfield firmasının verdiği yazılımları merak edip SAT-1010HD için convert ettim ve yazılım
    dsmart modul sorununu giderdi.
    Amacım sadece firmanın vermediği desteği burada insanlara sunmaktı.
    Aynı zamanda başka marka cihazlarada yazılım babında destek oluyorum.

Neyse;
    Gelelim senin sorununa,

Hiremco,Yumatu,Baff gibi cihazlarda kullanılan ali3602 serisi görüntü işlemcileri
    ozellikle kullandiginiz düşük çözünürlüklü(tüplü televizyon gibi) TV lerde işlemcinin
    düşük çözünürlük için ideal olmasından dolayı bu tip TV lerde daha iyi görüntü vermektedir.

Aynı işlemciye sahip bende evdeki philips tüplüde çok denedim.Yalnız hızlı sahnelerde
    bu işlemcilerde çuvallamaktadır.

Keza yuksek cozunurluk için ideal olan ST işlemcili uydu cihazlarının görüntüsü ozellikle
    FULL HD LCD VE PLASMA için daha keskin,sature olmayan bir görüntü verecektir.
    Bu işlemci doğası gereği yuksek çözünürlük için idealdir.Senin kullandigin tv de olusan
    testere gibi goruntuler benim philips tvde de var.(Ozellikle HD yayınlarda)

Bu cihazın kullandigi ST işlemciyi Kathrein,Qbox,Ipbox gibi bircok kaliteli markada kullanıyor.
    Yani hepside goruntu konusunda çok iyi.

SAT1010 altın olsa emusu ve kart paylasimi olmadigi için kimse donup bakmıyor.
    Yani goruntusu sesi insanları cezbetmiyor.

Son olarak toplam 2 mesaj yazmışsınız ve uydu konusunda yada elektronik konusunda
    bilginizin olmadigini soylediginiz halde SAT1010 kullananları gaz vermekle itham etmişsiniz.
    Lütfen bu cihazları daha fazla kullanın,ozellikle farklı TV lerde deneyin...
    Yok siz hala hiremco daha iyidir derseniz sizede saygı duyarım :)
    hakan beyin tespitlerine yüzde yüz katılıyorum,onlarca değişik marka hd cihaz kullandım,sti işlemcili cihazlar en güzel görüntüyü veriyor.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

Çok ilginç bir durum görüntü kalitesi iyi denilen bu cihaz bende kötü bir görüntü veriyor. Dün akşam oturdum özellikle inceledim. Çocuk minika kanalındayken kanal logosuna dikkat ettim. Logo tırtıklıyıd ve etrafında çapak var gibiydi. Yani uhuyla birşey yapıştırırsınız uhu dağılır aynı öyle bir görüntü vardı. Avrupa Kanal d star gibi düşük çözünürlüklü kanallarda bariz koca koca karelenmeler gördüm. Pikseller büyümüş kare kare olmuş gibiydi.
    Normalde havalar güzelken yayın izlerken sorun yok. Hafif yağmurlarda televizyon izlenemez duruma geliyor. Hatta biraz bulut çıksın hava kapansın televizyon yine izlenemiyor. Çanak anten çatıya kurulurken hafif geride bir alana kurmuştum (Annem tedirgin olduğu için kıramadım). Çatının sağ bölgesinde kalıyor ve önü de hafif sola bakıyor. Önünü kapatan bişey yok sadece yanı biraz kapalı. Birde 4lü lnb kullanıyoruz ve dört port dolu.
    Zaman bulabilirsem kendime ayrı bir anten ayarlamayı düşünüyorum. Benim dairenin cephesi turksatı rahat görüyor. Su terazisiyle filan güzelce ayarlarım. Bir de 4 kablo birlikte iniyor antenden ve diğer çıkışlara kullandıkları kabloları mıknatıs çekiyor.
    Bütün olumsuzlukları yazdım. Çok tv izleyen birisi değilim ama sırf görüntüsü için aldığım bir üründen verim alamadığım için canımı sıkıyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

@kamaxx
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim.Yanlış anlayacak bir durum yok, yardımcı olmaya çalıştığının farkındayım.
    LNB olarak kafamda Inverto Black Ultra twin veya tek çıkışlı almak var. 90 cm çanak anten ile Turksatta kullanacağım. Islak tülbentle ince ayar yapmayı düşünüyorum. Yağmurlu havalarda çocuğun yüzünün asılması kötü oluyor. LNB ayarını ben yapmıştım. LNB saat 7 yönünde ayarlı. Zaten ayarlamadan deneme yaptığımda skyturkte filan kırılmalar başlıyor (Konumdan ötürü diye düşünüyorum).
    Canagin ince ayarı var mı? Bunu GM cihazının sinyal barından gorebilirsin bunu anlamadım, nasıl yapacağım. ?
    Akım koruyucu priz olarak tunçmatik 5li 15 TL olan modelden kullanıyorum. Sigorta amaçlı takmıştım zaten. Kumlama olayını Monster HTS-1000 akım koruyucu ile nasıl azaltıyosun? Uydudan gelen kabloyu buraya mı giriyosun?
    Aslında işin ilginci bu televizyondaki görüntüde yaşadığım sorunları benden başka kafasına takan yok. Birde bu sorunları popcorn a-200 ve bilgisayar ile de yaşamıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49953

Düzenleyen kamaxx : 16-09-2011 at 21:57

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531528

Benim zaten skyturk ve kanal a sinyali 50-55 civarı diye hatırlıyorum. Lnb de arızalı olabilir ona bişey diyemem. Bizimkiler aynı uyducudan receiver aldılar o da sorunluydu. Aldıkları rg6 kabloya mıknatıs yapışıyodu belki sorunlu satmıştır. Dahası önceden dediğim gibi zaten çanağın konumu çok iyi değil. Görüntüye bunlar etki ederse hemen ilk fırsatta tesisatımı düzenleyeyim.
    Bu arada abi seninde hakkın ödenmez sayende uydu alıcıma ısınmaya başladım. Benim amacım görüntü kalitesi şifreli kanal kırma filan ihtiyacım yok. Biss *** ihtiyacım olsa maç izlemem. O yüzden görüntüsü en iyi cihaz benim için en ideal cihaz.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı