Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Hangi imajı tavsiye edersiniz?

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    474873

Hangi imajı tavsiye edersiniz?

Slm ustalar ben DM 8000 Flaschina hangi Img atayim cünkü BA Multiboot kurucam, Hangi img tavsiye edersiniz birde Hangi BA versionu?
    Yardimlar icin simdiden Tsk ederim saygilar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

bence flasha en son experimental imajı kur üzerine gp3 kur. usb veya cf kartada aynısını kur kullan. her bir kaç günde bir hem flashtakini hem usb dekini uptade et..

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

usta öncelikle cvp icin cok Tsk ederim elinize saglik experimental img kastiniz bu olsa gerek "iCVS image from 08.12.2010" Ben flasha bunu kurdum üstüne BA kurdum ayni img BA a kurup GP3 ü oraya kursam daha saglikli olur mu? Birde Gemini 5.1 i BA kurmaya calistim olmadi nedendir acaba?
    sagilarimla

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

iCVS image from 08.12.2010 olan imaj da sorun var.....
    iCVS image from 23.12.2010 olan imaj ı kur bunda sorunyok imaj ı Flash a kuracaksın kurulum bitince GP3 wizard plugins kuracaksın kurulum bitince ADDONS dan güncellemeleri yapacaksın daha sonra cihazını güle güle kullanacaksın kolay gelsin......

Düzenleyen SUDOMAN : 21-01-2011 at 00:11

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hacker Mesajı Göster
    iCVS image from 23.12.2010 olan imaj ı kur bunda sorunyok imaj ı Flash a kuracaksın kurulum bitince GP3 wizard plugins kuracaksın kurulum bitince ADDONS dan güncellemeleri yapacaksın daha sonra cihazını güle güle kullanacaksın kolay gelsin......

sagolasin usta dediklerini yaptim suan cok iyi calisiyor, cvp icin Tesekür ederim, ama ben Gemini BA ile CF kartima kurmak istedim olmuyor sebebini ne olabilir?
    sonsuz saygilar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mavi_Dragon Mesajı Göster
    sagolasin usta dediklerini yaptim suan cok iyi calisiyor, cvp icin Tesekür ederim, ama ben Gemini BA ile CF kartima kurmak istedim olmuyor sebebini ne olabilir?
    sonsuz saygilar
    gemini eski imaj. flashtaki kurduğunuz imajla kerneller uyuşmaz. bu nedenle çalışmaz. eski imajları boşverin. yeniler çok güzel. hem hızlı hem stabil. crash olmuyor. eski imajları yeni imajlarla birarada kullanamazsınız..
    Düzenleyen hamdullah1 : 21-01-2011 at 23:32

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

cvp icin teskürler usta bunu ögrenmem iyi oldu, Blackhole i kurdum ama hic bir eklenti yok

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

Blackhole imaj bildiğin experimental imajdır birebir aynıdır sadece opkg için verilen server adres linkleri farklıdır bu imajdada GP3 wizard plugins i kurabilirsin iCVS de yaptığın gibi ama iCVS deki gibi stabil çalışmayabilir mesela bazı skin leri falan yüklemeye izin vermez v.s bunları test etmek için denemen gerekiyor kolay gelsin....
    Düzenleyen SUDOMAN : 21-01-2011 at 23:37

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

sagol usta Blackhole nin görüntü kalitesi ve hizi cok cok hosuma gitti ben CF kurdum ama bir türlü cccam kuramadim GP3 sadece flasta calisiyormus o yüzden denemedim,Flashtaki img emu kurmak istemiyorum o yüzden BA kurdum ve CF üzerinden emulu stabil bir img kurmak istiyorum denemedim kalmadi Blackhiole güzel ama skin indiremiyorum, cccam yok neye yararki, VU+ ta hic sorun yasamiyordum her yazilim cok saglam ve sorunsuz calisiyordu
    saygilar usta

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

sagol usta Blackhole nin görüntü kalitesi ve hizi cok cok hosuma gitti ben CF kurdum ama bir türlü cccam kuramadim GP3 sadece flasta calisiyormus o yüzden denemedim,Flashtaki img emu kurmak istemiyorum o yüzden BA kurdum ve CF üzerinden emulu stabil bir img kurmak istiyorum denemedim kalmadi Blackhiole güzel ama skin indiremiyorum, cccam yok neye yararki, VU+ ta hic sorun yasamiyordum her yazilim cok saglam ve sorunsuz calisiyordu
    saygilar usta
    bende gp3 hem flashta hemde cf kartta çalışıyor. cf karttaki imaja gp3 kur rahat rahat istediğini indir arkadaşım.. öyle bir anlattınki dm8000 de imaj sorunu varmış gibi. vu ile kıyaslanmaz. 3 çeşit imaj var. experimental-release ve experimental imaj derlemesi icvs. release çok stabil ve güzeldir. 1-2 ay gibi uzun aralıklarla güncelleniyor. bence flasha ve cf kkarta en son experimental imajı ve üzerine gp3 kur. paşa paşa kullan. istediğin plugin,skin vs. indir imajını süsle. şu veya bu imajı boşver. hepsi aynı. çoğu experimental imaj. ufak tefek arayüzlerle ve kullanım kolaylığına benzer menülerle süsleyip sunuyorlar. en son experimental imajı buradan indir. hergün güncelleniyor..
    Düzenleyen hamdullah1 : 22-01-2011 at 02:34

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hamdullah1 Mesajı Göster
    bende gp3 hem flashta hemde cf kartta çalışıyor. cf karttaki imaja gp3 kur rahat rahat istediğini indir arkadaşım.. öyle bir anlattınki dm8000 de imaj sorunu varmış gibi. vu ile kıyaslanmaz. 3 çeşit imaj var. experimental-release ve experimental imaj derlemesi icvs. release çok stabil ve güzeldir. 1-2 ay gibi uzun aralıklarla güncelleniyor. bence flasha ve cf kkarta en son experimental imajı ve üzerine gp3 kur. paşa paşa kullan. istediğin plugin,skin vs. indir imajını süsle. şu veya bu imajı boşver. hepsi aynı. çoğu experimental imaj. ufak tefek arayüzlerle ve kullanım kolaylığına benzer menülerle süsleyip sunuyorlar. en son experimental imajı buradan indir. hergün güncelleniyor..
    usta güzel aciklama sagol ben uzun zamandir DM ile ugrasmadigim icin bircok seyi kacirmisim, yavas yavas ögrenicez tabiki, ben GP3 ün Flash disinda calismadigini okumustum o yüzden kurma geregi duymadim, bunu aciklamniz iyi oldu
    senin bu verdigin experimantel img Flasha mi kurayim? CF ye kuracagim experimental imaj in üstüne GP3 plugini nerden ve nasil kurucam eger bir aciklama yaparsaniz sevinirim
    saygilar usta
    Düzenleyen Mavi_Dragon : 22-01-2011 at 16:03

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

usta güzel aciklama sagol ben uzun zamandir DM ile ugrasmadigim icin bircok seyi kacirmisim, yavas yavas ögrenicez tabiki, ben GP3 ün Flash disinda calismadigini okumustum o yüzden kurma geregi duymadim, bunu aciklamniz iyi oldu
    senin bu verdigin experimantel img Flasha mi kurayim? CF ye kuracagim experimental imaj in üstüne GP3 plugini nerden ve nasil kurucam eger bir aciklama yaparsaniz sevinirim
    saygilar usta
    exp imajı kurduktan sonra temp içine at. chmod755 yap. sonrada telnetten login olup ipkg install /tmp/*.ipk komutunu kopyala yapıştır. enter bas. kurulum bir kaç saniyede yapılacak. cihaza restart at. açılınca mavi tuşa bas. gp3 ü görürsün. gp3 e bas gp3+eklentileri seç. ok bas. cihaz kurulumu yapıp yeniden başlayacak. gp3 kurulmuş demektir. addonsa gir istediğini indir

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hamdullah1 Mesajı Göster
    exp imajı kurduktan sonra temp içine at. chmod755 yap. sonrada telnetten login olup ipkg install /tmp/*.ipk komutunu kopyala yapıştır. enter bas. kurulum bir kaç saniyede yapılacak. cihaza restart at. açılınca mavi tuşa bas. gp3 ü görürsün. gp3 e bas gp3+eklentileri seç. ok bas. cihaz kurulumu yapıp yeniden başlayacak. gp3 kurulmuş demektir. addonsa gir istediğini indir
    sagol usta 3 gündür denemedim kalmadi simdi flastada cf dede exp img var cf dekine dedigin gibi gp3 kurdum süper oldu masallah hic sorun yok görüntüde cok iyi yardimlarin icin cok cok tsk ederim bütün arkadaslara saygilar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

sagol usta 3 gündür denemedim kalmadi simdi flastada cf dede exp img var cf dekine dedigin gibi gp3 kurdum süper oldu masallah hic sorun yok görüntüde cok iyi yardimlarin icin cok cok tsk ederim bütün arkadaslara saygilar
    görüntü ham imajlarda banada daha güzel geliyor. kuran arkadaşlarda çok memnun olduklarını söylediler. ancak en güzel diğer tarafı çok hızlı ve seri çalışıyor imaj. kanal geçişleri ve cccam süper..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2009
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    495152

@hamdullah verdigin bilgiler icin tesekkurler gercekten cok guzel oldu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1234

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fidan56 Mesajı Göster
    @hamdullah verdigin bilgiler icin tesekkurler gercekten cok guzel oldu.

rica ederim..
    Düzenleyen hamdullah1 : 23-01-2011 at 01:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2009
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    495152

@hacker hocam dediklerini aynen yaptim image+gp3 kuruyorum ama guncellemeye gelince olmuyor sadece 1cm(dccam) var ve conf0.Bu durum flashada cf yede kurdugum zaman ayni,simdi nerde yanlis yapiyorum veya ne yapmaliyim?Yardim ve onerileriniz icin simdiden tesekkur ederim,saygilar.
    DM8000 HD PVR ICVS Gp3+MeoBoot

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

@fidan56 @all

sevgili fidan ve diğer arkadaşlarım bildiğiniz gibi GP3 cam kısmı ihad amcanın aldığı karar uyarınca kapatılmıştır ama üzülmeyin ben gerekli olan tüm cam lerin yüklü olduğu bir imaj hazırlamaya çalışıyorum bildiğiniz gibi imaj hazırlama bilhassa cam+config+script dosyalarını hazırlama ve bunları imaj a adapte etme (yerleştirme) işleri bir hayli vakit almaktadır ihad ın aldığı bu karar son kullanıcı tarafında sıkıntı yaratsada unutmayınki TURKEYFORUM ve SUDOMAN abiniz vardır ihad amca GP3 public etmeden evvel zaten ben kendim manuel yükleme yapıyordum neyse fazla tefarruata gerek yok son kullanıcı ve cihaza yabancı olan arkadaşlarım üzülmesinler imaj ı yetiştirmeye çalışıcam yalnız bu imaj şimdilik sadece DM8000 kullananlar için verilecektir DM800 kullanıcıları içinde çalışmalarım devam edecektir sonuç itibariyle benim için GP3 devri kapanmıştır yukarda yazdığım iCVS+GP3 devri kapanmıştır bu imaj ı yükleyen arkadaşlarım merak etmesinler ve vereceğim yeni imaj ı beklesinler herkeze bol cam li günler dilerim kolay gelsin.....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    64441

Sagol Hacker üstat 8000 lere verdigin destek icin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2008
    Mekan
    Üye No
    474873

@fidan56 @all

sevgili fidan ve diğer arkadaşlarım bildiğiniz gibi GP3 cam kısmı ihad amcanın aldığı karar uyarınca kapatılmıştır ama üzülmeyin ben gerekli olan tüm cam lerin yüklü olduğu bir imaj hazırlamaya çalışıyorum bildiğiniz gibi imaj hazırlama bilhassa cam+config+script dosyalarını hazırlama ve bunları imaj a adapte etme (yerleştirme) işleri bir hayli vakit almaktadır ihad ın aldığı bu karar son kullanıcı tarafında sıkıntı yaratsada unutmayınki TURKEYFORUM ve SUDOMAN abiniz vardır ihad amca GP3 public etmeden evvel zaten ben kendim manuel yükleme yapıyordum neyse fazla tefarruata gerek yok son kullanıcı ve cihaza yabancı olan arkadaşlarım üzülmesinler imaj ı yetiştirmeye çalışıcam yalnız bu imaj şimdilik sadece DM8000 kullananlar için verilecektir DM800 kullanıcıları içinde çalışmalarım devam edecektir sonuç itibariyle benim için GP3 devri kapanmıştır yukarda yazdığım iCVS+GP3 devri kapanmıştır bu imaj ı yükleyen arkadaşlarım merak etmesinler ve vereceğim yeni imaj ı beklesinler herkeze bol cam li günler dilerim kolay gelsin.....
    bende bügün maktim adonsta sadece dccam var digerleri silinmis,usta zaten ICVS te GP3 iyi calismiyor benim denedim bütün ICVS lerde sorun var update yaptiktan sonra cihaz sapitiyor vallah, bence Experimantal img cok stabil calisiyor eger img haziliyorsaniz bence Exp img hazirlayin usta elinize ve emeginize saglik burda cok güzel hizmetlerinizden dolayi cok cok Tsk ederiz iyi varsiniz hacker usta saygilar

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı