Diğer tarayıcılara göre bir çok ek özelliğe sahip olan fakat bir türlü istenilen seviyede kullanıma ulaşamayan Opera Browser, bunu gerçekleştirmek için güçlü teknoloji firması Sony ile bir anlaşmaya vardı.


2010 yılında yaklaşık %2 gibi küçük bir pazar payı oranıyla hayal kırıklığı yaşayan Opera Browser, Sony ile yükselişe geçmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Opera yönetimi, Sony ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı.
Opera’nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, bundan sonra Sony Bravia serisi içerisinde internet bağlantısı sunan ve Blu-Ray oynatıcısına sahip olan televizyonlar’da internet bağlantısı Opera Browser üzerinden gerçekleştirilecek.

Anlaşma içeriği ise şöyle; Opera, Sony ürünleri için kullanışlılığı ve hızlılığı artıracak şekilde HTML5, HbbTV ve OIPF destekli özellikleri de içeren yeni özel bir tarayıcı geliştirecek. Opera Software Geliştirme Başkanı Christen Krogh, internetin sürekli genişlediğini ve evrenselleştiğini, bu doğrultuda birbirinden bağımsız çeşitli cihazlara interneti ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

kaynak: