Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: Dreambox Pc bağlantısı sorunu

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76613

Dreambox Pc bağlantısı sorunu

Belkide yanlış yere yazıyorum bilmiyorum ama siz acemiliğime verin zira ilk kez yazıyorum uzun zamandır bu siteye üye olmama rağmen. Neyse hemen konuya geçeyim;

Sağolsun yine bu siteye üye olan bir ağabeyim bana DM500-S hediye etti.Açıkçası ne işe yaradığınıda pek bilmiyordum önceleri ama cihaz geldikten sonra forumlarda inceledim bayağı marifetleri varmış.

Şimdi:

1-İnternetim yok dolayısıyla modemim de yok ama ben bu Dm500-s'i pc'ye bağlamak istiyorum (belki yahu madem internetin yok serverin yok niye pc'ye bağlıyorsunki gibi sesleri duyar gibiyim ben de sadece inat ettim bu Dreamboxu bilgisayara bağlamak istiyorum derim).
    2-Turkeyforum'daki forumları ezberledim neredeyse ama bir türlü şu cihazı bilgisayara tanıtamadım gitti.
    3-Ne mi yapıyorum? Hemen söyleyeyim: Bilgisayara 192.168.1.1 IP'yi verdim Dreamboxu da TV'ye bağlayıp Kurulumdan 192.168.1.15 verdim ve db ile pc bağlantısını ilk önce normal ağ kablosuyla yaptım olmadı gittim özel cross kablo yaptırdım yine olmadı gittim s-link cihazı aldım olmadı gittim büyük hub aldım yine olmadı yani pc bir türlü cihazı görmüyor.NEREDE YANLIŞ YAPTIM diye soruyorum kendime. Forumlarda yazılanların aynısını yapıyorum ı ıhh. Haa sadece şunu bilmiyorum forumda da bulamadım zaten (gerçi onu da denedim olmadı ya) LNB'den gelen kabloyu sk2'ye mi yoksa dm500'e mi takılacağından henüz emin değilim yani fiziki bağlamadan emin değilim henüz umarım sizin gibi bu işlerin erbabları bana yol gösterirler ve umarım forumu işaret etmezler çünkü forumları ezberledim 3 gündür.

Şimdi sizlere soruyorum BEN NERDE YANLIŞ YAPTIM?

Teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    93472

burya bi göz at RS232 kablosu ile baglanirsin ama internettin yoksa dreambox isini görmez pek

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3794

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevatcevat Mesajı Göster

İnternetim yok dolayısıyla modemim de yok

soruna cevap
    :)

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76613

Ne demek istediğini anladım Yalçın.Ama şu var modemim dolayısıyla internetim de olmazsa Dreamboxu pc'de kullanabilirim değilmi? Offline gibi mesela? Amacım dreamboxu bilgisayara internet olmaksızın bağlamak ve bağlıyamıyorum işte napalım sağlık olsun.acaba NERDE YANLIŞ YAPTIM?

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76613

Teşekkürler KRAL_68 cevap verdiğin için ama maalesef o sayfayı da inceledim rs232 kablo ile de bağlantı yapmaya çalıştım ama netice yine koskoca sıfır.Çok zayıf bir ihtimal belki com1 çalışmıyordur diye düşünüyorum.
    Eminim çok basit bir ayarlamayla bu sorun çözülecek ama gel gör ki işte NEREDE YANLIŞ YAPTIM onu bilmiyorum.
    Anlıyamadığım olay şu: Normal yada cross kablo ile bağlantı yaptığımda yerel ağ 100 olarak bağlanıyor diyor ama adres kısmına 192.168.1.1 yada ftp:// 192.168.1.1 (dreamboxa verdiğim IP) yazıyor ve bir türlü cihaza ulaşamıyorum.İşte burada bir sıkıntı var.
    Bu arada sanırım 2005 yılında seninle 2 ay farkla turkeyforum.com'a üye olmuşuz.
    Düzenleyen cevatcevat : 18-01-2011 at 00:15

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    51757

Sorunun cevabı çok basit.Dreamboxa "ip"ayarlarına "192.168.0.2" değerini ata.Sonra bilgisayarın yerel ağ bağlantısına 192.168.0.3 değerini ver.Bu kadar bundan sonra dreamboxa istediğin programı yükleyebilirsin.Örneğin internet olmadan bu bağlantı ne işe yarar diyen arkadaşlara kanal listelerimi pc'de düzenleyerek atabilirim,uzaktan dreambox açık tv kapalı iken bilgisyarımdan yayın izleyebilirim,uydudan offline download yapabilirim,gerektiğinde çanak ayarı yapabilirm... diyebilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir.:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3794

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi silistreli Mesajı Göster
    Sorunun cevabı çok basit.Dreamboxa "ip"ayarlarına "192.168.0.2" değerini ata.Sonra bilgisayarın yerel ağ bağlantısına 192.168.0.3 değerini ver.Bu kadar bundan sonra dreamboxa istediğin programı yükleyebilirsin.Örneğin internet olmadan bu bağlantı ne işe yarar diyen arkadaşlara kanal listelerimi pc'de düzenleyerek atabilirim,uzaktan dreambox açık tv kapalı iken bilgisyarımdan yayın izleyebilirim,uydudan offline download yapabilirim,gerektiğinde çanak ayarı yapabilirm... diyebilirsin.Umarım yardımcı olabilmişimdir.:ok:
    bunların hepsi oluyorsa mal gibi internete para vermenin ne alemi var.
    yarın gidip kapattırayım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    51757

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yalçın gelin Mesajı Göster
    bunların hepsi oluyorsa mal gibi internete para vermenin ne alemi var.
    yarın gidip kapattırayım.
    İnternet ile paylaşım alabilirsin ama abi.Örneğin sky italia izlersin...:):):)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    51757

Ayrıca dreambox kullanıcılarına hiç bir cihazda olmayan çok hızlı kanal değişimi,yuv çıkışı ile üstün renk çıkışı,bilgisayar ağına bağlanarak tv'den bilgisayar başına gitmeden paylaşılan klasörlere erişebilme,küçük ebatlarıyla her hacime sığabilme,küçücük ve heryerden süper çeken kumandasıyla kullanama rahatlığı sunabiliyor.İşte bunlar internetsiz bile dreambox almya yeterli bence.Birde internet olsa yanında o işte yazmak anlatmak için sayfalar dolusu yazı çıkar...:):):)

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76613

Derler ya inat da bir murattır diye.Evet inat ettim ve sonunda az önce dreamboxu pc'ye gördürebildim sonunda.İnanın nasıl olduğunu hala anlamış değilim zira 3 gündür aynı şeyi yapıyordum olmuyordu ama az önce oldu.Pc'ye 192.168.0.1 dm'ye 192.168.1.1 verdim ve cross kablo ile bağlantı sağlandı nihayet.Şimdi internetsiz ortamda pc'de tv izlemenin yolunu araştırıyorum ve forumlarda Dream tv, Fiscstream gibi proğramlarla izleniliyormuş deniliyor.Umarım bunu da hallederim. Bu arada KRAL_68 ,yalçın gelin ve silistreliye çok teşekkür ederim bana fikir verdiğiniz için.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2014
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    603007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevatcevat Mesajı Göster
    Derler ya inat da bir murattır diye.Evet inat ettim ve sonunda az önce dreamboxu pc'ye gördürebildim sonunda.İnanın nasıl olduğunu hala anlamış değilim zira 3 gündür aynı şeyi yapıyordum olmuyordu ama az önce oldu.Pc'ye 192.168.0.1 dm'ye 192.168.1.1 verdim ve cross kablo ile bağlantı sağlandı nihayet.Şimdi internetsiz ortamda pc'de tv izlemenin yolunu araştırıyorum ve forumlarda Dream tv, Fiscstream gibi proğramlarla izleniliyormuş deniliyor.Umarım bunu da hallederim. Bu arada KRAL_68 ,yalçın gelin ve silistreliye çok teşekkür ederim bana fikir verdiğiniz için.
    usta nasıl yaptın bu bağlantıyı internetsiz olarak. bende cihazımı laptopa bağlamak istiyorum biss *** atıcam yardımcı olurmusunuz

Starting Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2014
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    603007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi silistreli Mesajı Göster
    banada yardımcı olurmusun bu konuda team wiverdan yada başka yoldan rica etsem. ilk kez bağlıcam cihazımı

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı