Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 62 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Booting ve error no disk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    389988

Booting ve error no disk

selam azbox da booting ve error no disk uyarisi cikiyor ve makina acilmiyor acaba yeni image c****mi hangisini tavsiye edersiniz veya image atmadan nasil calistirabilirim
    Düzenleyen maho_47 : 16-01-2011 at 00:57

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

orjinal yazılımlardan birini ismini patch olarak değiştirerek usb ile cihaza yüklemeyi dene

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

kardes cevabin icin sagol sen hangi yazilimi tavsiye edersin hangisini yuklemem lazim link verebilirmisin

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Picklock Mesajı Göster
    orjinal yazılımlardan birini ismini patch olarak değiştirerek usb ile cihaza yüklemeyi dene

Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    309810

4829 'u deneyebilirsin en sorunsuz yazılımlardan biri dir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

bu mu kardes
    Firmware : 4829 (23.04.2010)
    fixed sleep timer | removed black borders in teletext (subtitles) | increased epg stability | fixed microdvd parser | fixed mkv parser with mpeg1/mpeg2

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alper6161 Mesajı Göster
    4829 'u deneyebilirsin en sorunsuz yazılımlardan biri dir...

Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    309810

evet doğrudur dosya ismini değiştirip flaş bellek yardımı ile cihaza yükle

Member
    Giriş Tarihi
    08-03-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    329157

arkadaşlar aynı sorun bendeded mevcut başta sleep 15s yazıooo sonra error no disk yazıyor usb ile update yapmaya çalışıyorum ''there is no valid partition in usb storage Use usb storage with fat32 filesystem'' uyarısı veriyor usbye format atıp tekrar deniiyorum bu sefer görüyor başlatıyo ama yarıda kesiyor ne yapmam lazım başka bir şekilde update yapma imkanım varmıdır acaba

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    4187

aynı sorun

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canelka Mesajı Göster
    arkadaşlar aynı sorun bendeded mevcut başta sleep 15s yazıooo sonra error no disk yazıyor usb ile update yapmaya çalışıyorum ''there is no valid partition in usb storage Use usb storage with fat32 filesystem'' uyarısı veriyor usbye format atıp tekrar deniiyorum bu sefer görüyor başlatıyo ama yarıda kesiyor ne yapmam lazım başka bir şekilde update yapma imkanım varmıdır acaba
    meraba nasıl hallettin bu olayı aynı dert bendede oldu rc9 dan :wc: geri dönelim derken başımızı ağrıttık hallettiysen çözümü için sevinirim ...:crashs:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    9934

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canelka Mesajı Göster
    Bu kullandığın flash diski pc ye tak.Bilgisayar yönetiminden disk yönetimine gel flash diskin 4 bölümden oluştuğunu göreceksin.Buradaki 56 Mb.lık bölümü fat32 olarak biçimlendir bu bölüme orijinal yazılımı at ve az ye tak.Cihazı anahtardan kapat aç ve bekle.Orijinal yazılım menüsü gelecektir.Buradan yeniden yükleme yapabilirsin.

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    4187

usb yi fat 32 olarak kabul ediyor ve 5 bölüm mutlaka oluşturuyor 512 den tut 8 gb ve 20 gb aynı muamele ve gömülü dom u görmüyor yada satadan hdd yi de zaten algılamıyor zar zor 512 nin 5. bölümünü fat yapabildim diğer bölümlerden birini sildinmi hepsi gidiyor neyse başlangıçta büyük bi uğraşla patchi gördü yalnız yüklemeyi illa usbye yapıyor yüklemeden sonra açılışta yine yükleme ekranı malum geliyor yazılım açılmadı hala nerde hata acaba?

Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    4187

neyse sorun dom daymış :( farklı bir compactflash 4gb ile sorunu hallettim sonunda uzunca bir süre e2 lerden uzak dururum baya uğraştırdı :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    58

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi crazyturk Mesajı Göster
    Bu kullandığın flash diski pc ye tak.Bilgisayar yönetiminden disk yönetimine gel flash diskin 4 bölümden oluştuğunu göreceksin.Buradaki 56 Mb.lık bölümü fat32 olarak biçimlendir bu bölüme orijinal yazılımı at ve az ye tak.Cihazı anahtardan kapat aç ve bekle.Orijinal yazılım menüsü gelecektir.Buradan yeniden yükleme yapabilirsin.
    teşekkürler bende burdaki tarife göre hallettim

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Üye No
    309514

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi karaselim Mesajı Göster
    teşekkürler bende burdaki tarife göre hallettim
    Benimde ayni problem var. Patch yüklü usb takinca Original yazilim menüsü geliyor. Normal install etsem olurmu acaba, bilmeden riske girmek istemiyorum cünkü su an usb de yüklü original firmware ile booten ediyor. Eger olmaz ise buda elimden gider diye korkuyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    303

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ucetin Mesajı Göster
    Benimde ayni problem var. Patch yüklü usb takinca Original yazilim menüsü geliyor. Normal install etsem olurmu acaba, bilmeden riske girmek istemiyorum cünkü su an usb de yüklü original firmware ile booten ediyor. Eger olmaz ise buda elimden gider diye korkuyorum.
    Orjinal yazılım yükleme menüsü geliyorsa, normal yükleme işlemini başlatabilirsin.

Kolaygelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

selam bu AZBOX premium HD guzel calisiyordu buna bir tuner daha taktik TUNER (C) yani satallite icin degil simdi acilmiyor boóting de takiliyor buna siz hangi firmware yi tavsiye edersiniz ilk org .sonra hangisi ikinci tuneri tekrar sökeyimmi ne yapmaliyim herkese hayirli hafta sonu diliyorum
    Düzenleyen maho_47 : 25-06-2011 at 00:50

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

yokmu azbox uzmani cevap verecek arkadaslar

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi maho_47 Mesajı Göster
    selam bu AZBOX premium HD guzel calisiyordu buna bir tuner daha taktik TUNER (C) yani satallite icin degil simdi acilmiyor boóting de takiliyor buna siz hangi firmware yi tavsiye edersiniz ilk org .sonra hangisi ikinci tuneri tekrar sökeyimmi ne yapmaliyim herkese hayirli hafta sonu diliyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    303

yokmu azbox uzmani cevap verecek arkadaslar
    Eğer sonradan taktığınız tuner'i çıkardığınız zaman herşey normale dönüyorsa, sorun bu tunerde demektir.
    Bu durumda bu tuneri değiştirmeniz gerekir.

Eğer makina eski haline döndüğü zaman, yani sadece orjinal tuner takılıyken de, sorun devam ediyorsa cihazın bazı bölümlerinde ( başta flash DOM olmak üzere ) 5v gerilim yok anlamına geliyor. Bu da bir arıza demektir, siz yurt dışındasınız, nasıl düzelteceğiniz konusunda maille yardımcı olabilirim. Tabi bu işlerden anlıyorsanız veya anlayan bir yakınınız varsa ve ölçü aleti ile cihazın bazı noktalarındaki voltajların olup olmadığını bildirebilecekseniz durumu düzeltebiliriz.

Sevgiler.
    Düzenleyen alonzo : 26-06-2011 at 13:45

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

cevabin icin sagol ben ilk önce patch yukleyip denemek istiyorum bakalim ne olacak olmassa ikinci tuneri cikartip öyle de denerim sen hangi patch tavsiye edersin ben bunu dusunuyordum (azbox-0.9.5306-patch.bin)

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alonzo Mesajı Göster
    Eğer sonradan taktığınız tuner'i çıkardığınız zaman herşey normale dönüyorsa, sorun bu tunerde demektir.
    Bu durumda bu tuneri değiştirmeniz gerekir.

Eğer makina eski haline döndüğü zaman, yani sadece orjinal tuner takılıyken de, sorun devam ediyorsa cihazın bazı bölümlerinde ( başta flash DOM olmak üzere ) 5v gerilim yok anlamına geliyor. Bu da bir arıza demektir, siz yurt dışındasınız, nasıl düzelteceğiniz konusunda maille yardımcı olabilirim. Tabi bu işlerden anlıyorsanız veya anlayan bir yakınınız varsa ve ölçü aleti ile cihazın bazı noktalarındaki voltajların olup olmadığını bildirebilecekseniz durumu düzeltebiliriz.

Sevgiler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    303

cevabin icin sagol ben ilk önce patch yukleyip denemek istiyorum bakalim ne olacak olmassa ikinci tuneri cikartip öyle de denerim sen hangi patch tavsiye edersin ben bunu dusunuyordum (azbox-0.9.5306-patch.bin)
    5306 da herhangi bir problem yok, kullanabilirsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2007
    Mekan
    Üye No
    389988

tekrar selam kardes azboxu actigim zaman booting yapiyor sonra video input selection ayarlarinda HDMI takilip kaliyor HDMI kablo degistirdim gene ayni bu defa bootin yapiyor ekranda yazi var 2 dakika sonrada ekran siyah oluyor ama azbox 100 yazisi cikiyor
    ben ilk önce usb ye fat 32 format attim indirdigim azbox-0.9.5306-patch.bin ........patc.bin olarak degistirip usb attim makinayi acikken usb yi takiyorum bir sey olmuyor arkadan kapatip aciyorum o zaman da check.rescude mode takilip kaliyor internet kablosunu taktigim zamanda displeyde de ip numaraasi cikiyor öyle kaliyor acaba ben mi hata yapiyorum yoksa makinada sorun mu var

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı