Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: Kanal Listesi - Cccam Server

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    25517

Kanal Listesi - Cccam Server

Merhaba,

Server bilgileri Usb den atılabilir mi? Flash bellekte bir formatta kayıt edilir, cihaza yüklenir.

Kendi kanal listemizi (server bilgileri kayıtlı olduğu için) cihazın güncelleme yaptığı alana yedekleyebilir miyiz? Yeni yazılım yüklemek istediğimizde fabrika ayarlarına döndürüp kanal listesi silindiği için server bilgileri ile birlikte cihaza yüklemesi sağlanabilir mi? Böylece tekrar tekrar hesap bilgileri ile uğraşılmamış olur.

İlgili arkadaşlar bu istekler için ne düşünür, Ali bey bunları dikkate alır mı?

Member
    Giriş Tarihi
    11-04-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    206728

Kanal listesininin yedeğini USB ye aldığınızda zaten server bilgileride kaydediliyor.

Ben yükleme ve upgrade yapmak istediğimde izlediğim yol şu.

Önce kanal listesini hdd ye yedekle.
    Sonra istediğin yazılımı kur.
    Fabika ayarlarına dön
    Tam kanal araması yaptır.
    Kanal listeni usb den tekrar yükle.

İşlem tamam. Yeni yazılım Eski kanal listem ve server bilgilerim cihazda çalışıyor.

New Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2010
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    542789

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasok Mesajı Göster
    Kanal listesininin yedeğini USB ye aldığınızda zaten server bilgileride kaydediliyor.

Ben yükleme ve upgrade yapmak istediğimde izlediğim yol şu.

Önce kanal listesini hdd ye yedekle.
    Sonra istediğin yazılımı kur.
    Fabika ayarlarına dön
    Tam kanal araması yaptır.
    Kanal listeni usb den tekrar yükle.

İşlem tamam. Yeni yazılım Eski kanal listem ve server bilgilerim cihazda çalışıyor.
    Kanal listesi varsa, tam kanal araması yaptırmaya gerek oluyor mu?

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi FreeStyler83 Mesajı Göster
    Kanal listesine göre değişir.
    Eksik TP yada kanal varsa tp ekleyip tekrar taratmak gerekir.

Tam bile olsa yeni eklenen kanalları bulmak için arada bir uyduları tekrar taratmakta fayda var.
    Düzenleyen berkenkey : 15-01-2011 at 15:03

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43874

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi FreeStyler83 Mesajı Göster
    Haklısınız, madem elinizdeki kanal listesini yükleyeceksiniz, yüklemeden önce kanal araması yapmak tabii ki sadece zaman kaybı. Hiç gerek yok.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    25517

kendime ait bir kanal listesi olduğunda sorun olmuyor ama ben arkadaşlarımızın yayınladığı kanal listelerini denemek istiyorum çünkü daha kapsamlı hazırlmış oluyorlar paketleri filan seçiyorlar, ben sadece kanal sıralamasında bazı değişiklikler yapıp usb bellekten cihaza atmak istiyorum server bilgileri uçuyor. server bilgilerinin de usb bellekte saklanıp yüklenmesi sağlanabilir mi? cccam bilgilerinin kanal listesinden bağımsız olursa kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.
    Düzenleyen dream_04 : 26-01-2011 at 11:42

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    552701

Uydu tarattiĞimda bulunamayan kanalllar ama frekanslari var olan kanallari nasil yukleyebilirim acaba,genelde bu sorun astra uydusunda karŞima Çikiyor...bİrde bazi kanallarda ses geliyor ama video yok uyarisi veriyor,serverda kullanmama ragmen acamiyorum kanali...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    538876

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dream_04 Mesajı Göster
    kendime ait bir kanal listesi olduğunda sorun olmuyor ama ben arkadaşlarımızın yayınladığı kanal listelerini denemek istiyorum çünkü daha kapsamlı hazırlmış oluyorlar paketleri filan seçiyorlar, ben sadece kanal sıralamasında bazı değişiklikler yapıp usb bellekten cihaza atmak istiyorum server bilgileri uçuyor. server bilgilerinin de usb bellekte saklanıp yüklenmesi sağlanabilir mi? cccam bilgilerinin kanal listesinden bağımsız olursa kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.
    Kanal listesini yedek aldığınızda server uçup gitmemesi lazım. Çünkü aynı zamanda server bilgilerini de yedekliyor. Ama kanal yedeğinizi yeniden yüklediğinizde cihazı yeniden başlatırsanız modemi görüp server devreye girecektir. Yada server kısmına gelip güncelleme yapmanız aktif hale getirir. Yani kısacası siz kanal yedeğini alırken o esnada server cihaza girili ise serveri de yedek alır. Ama yeniden yüklediğinizde güncelleme yapmanız gerekir sadece. Uçmaz :headphone

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

Hazır kanal listelerini :
    1 - USB den yüklerseniz server bilgileriniz gider.
    ( İndirdiğiniz listede editor ile değişiklik yaptıktan sonra atlantaya atarsanız server bilgilerinizi web arayüzü ile tekrar kolayca girebilirsiniz. )

2 - İnternetten ( Atlantanın Yazılım yükleme bölümünden ) yüklerseniz CCcam -Newcamd gibi bilgileriniz bozulmaz. Olduğu gibi kalır.
    ( İndirdiğiniz listeyi USB ye kaydedip editor ile değişiklik yapabilirsiniz )

* Server bilgilerinin kanal listesinden ayrı olarak usb ye yedeklenme isteğini Atlanta yetkililerinin dikkatine sunarız. *
    Düzenleyen berkenkey : 26-01-2011 at 13:43

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi befearless Mesajı Göster
    Uydu tarattiĞimda bulunamayan kanalllar ama frekanslari var olan kanallari nasil yukleyebilirim acaba,genelde bu sorun astra uydusunda karŞima Çikiyor...bİrde bazi kanallarda ses geliyor ama video yok uyarisi veriyor,serverda kullanmama ragmen acamiyorum kanali...
    Sinyal olupta video yok yazan kanallar:
    1 - Ya kanal artık orada yoktur ve boş sinyal geliyordur.
    2 - Ya da şifreli olduğu halde ( Atlanta böyle 3-5 kanalda yapıyor ) video yok yazıyor. Fakat üzerinde biraz bekleyince açılıyor.

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    552701

TeŞekkurler bilgileriniz İÇİn...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    25517

açıklamalar için teşekkürler.
    hd.samu yedek aldığımda serverı da yedekliyor ama düzenleme yapıp cihaza attığımda yeniden server girmem gerekiyor dediğiniz yöntemi bilmiyordum, deneyeceğm.
    berkankey, sana da teşekkür ederim. senin kanal listeni kullanıyorum. mesela bazı arkadaşlarımızın hazırladığı kanal listeleri internette değilde forumda veriyorlar onları denemk istediğimde server bilgilerini girmem gerekiyor. bu özellik eklenirse diğer kullanıcılarında işine yarayabilir.

bu arada aklıma gelmişken, herhangi bir dosya deposuna (sıkıştırma yapmadan) editörden düzenlediğim kanal listesini yüklersem atlantaya adres girerek o dosyayı görmesini sağlayabilir miyim? böyle bir özellik var mı? şu anda işyerinde olduğum için deneme yapamıyorum.

* Server bilgilerinin kanal listesinden ayrı olarak usb ye yedeklenme isteğini Atlanta yetkililerinin dikkatine sunarız. *
    iyi günler.

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

açıklamalar için teşekkürler.
    hd.samu yedek aldığımda serverı da yedekliyor ama düzenleme yapıp cihaza attığımda yeniden server girmem gerekiyor dediğiniz yöntemi bilmiyordum, deneyeceğm.
    berkankey, sana da teşekkür ederim. senin kanal listeni kullanıyorum. mesela bazı arkadaşlarımızın hazırladığı kanal listeleri internette değilde forumda veriyorlar onları denemk istediğimde server bilgilerini girmem gerekiyor. bu özellik eklenirse diğer kullanıcılarında işine yarayabilir.

bu arada aklıma gelmişken, herhangi bir dosya deposuna (sıkıştırma yapmadan) editörden düzenlediğim kanal listesini yüklersem atlantaya adres girerek o dosyayı görmesini sağlayabilir miyim? böyle bir özellik var mı? şu anda işyerinde olduğum için deneme yapamıyorum.

iyi günler.
    Yazılım güncellemde bölümünde manuel olarak kanal listesi güncelleme var.
    ( Tabiiki dosya direk download edilebilen bir sitede olmalı. )
    Düzenleyen berkenkey : 26-01-2011 at 23:48

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı